Złoty rośnie w siłę

Category: waluty
27 lipca, 2020

Szkolenie EUR/PLN zszedł poniżej pomocy na poziomie cztery, 1800 jak i równiez przed godz. 9. 00 zniżkował w okolice 4, 1630. Notowania USD/PLN natomiast spadły po ciągu pory z pulapu 2, 9500 (na którym znajdowały się ok. godz. 8. 00) do 2, 9150.

Pokonanie wsparcia 4, 1800, otwiera złotemu drogę do dalszego umocnienia, jezeli nie nastąpi gwałtowna poprawka nastrojów dzieki globalnym rynku finansowym, na co jednak w najbliższym czasie nie zanosi się. W bieżącym tygodniu zapoznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych. Ostatnia seria danych makroekonomicznych, która napłynęła z krajowej produkcji, sugeruje, iż najprawdopodobniej Wskazówka nie zmieni głównej mieszaniny procentowej. W jakikolwiek sposób zatrudnienie po sektorze przedsiębiorstw spada, maleje tempo wzrostu płac, a inflacja stale zniżkuje, jednak dane na temat produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej oraz bezrobociu zaskoczyły korzystnie rynek jak i równiez wskazują, iż sytuacja po krajowej gospodarce krajowej nie domaga sie zdecydowanych jak i równiez radykalnych działań stymulujących wraz z strony władz monetarnych.

Ponadto, zdaniem niektórych członków RPP, w tym prof. M. Nogi, realna stopa procentowa (po uwzględnieniu inflacji) kształtuje się na poziomie 0%, co również przemawiałoby zbytnio zakończeniem cyklu obniżek wydatku pieniądza. Według oficjalnego stanowiska przewodniczącego Porady i prezesa NBP S. Skrzypka, RPP wciąż jednakze znajduje się w fazie łagodzenia polityki pieniężnej. Dziś decyzję dotyczącą poziomu stóp procentowych podejmie Bank Węgier – w przeciwieństwie az do oczekiwań odnośnie decyzji RPP, w przypadku Węgier prognozuje się obniżkę kosztu pieniądza na temat 50 pb do stopnia 9%. Wcześniej Bank powstrzymywał się z cięciem stóp procentowych, nie zaakceptowac chcąc nasilać presji deprecjacyjnej w notowaniach forinta. W obecnych ustaleniach rynkowych jednak, reakcja inwestorów na obniżkę stóp procentowych powinna być zdecydowanie słabsza niż w poprzednich miesiącach, co też planują wykorzystać węgierskie władze monetarne.

W trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej warsztaty EUR/USD zwyżkował w ślad za tamtejszymi giełdami i zdołał dotrzeć w okolice 1, 4250. Dobre nastroje na parkietach poprawił dodatkowo odczyt indeksu zaufania konsumentów z Korei Południowej. Wskaźnik ten osiągnął najwyższy stopien od siedmiu lat.
Wspomniany postep kursu EUR/USD mieści się w dotychczasowym paśmie wahań. Jeśli jednak dzisiaj w giełdach tych popularnych i amerykańskich będziemy obserwować dalszą zwyżkę, powstanie okazja na wybicie się górą notowań wartości euro względem dolara. Przy realizacji takowego scenariusza, pierwszym celem dla eurodolara bedzie się stopien 1, 4340. Dzisiaj na temat godz. dziewiec. 25 zbyt euro płacono 1, 4253 USD.
Pozytywnie dzieki nastroje pod inwestycje na wspólczesnej sesji europejskiej może wpływać wyższy od prognoz odczyt indeksu zaufania konsumentów GfK z Niemiec. Wzrósł on do trzy, 5 pkt. – najwyższego poziomu od ponad roku. Z waznych danych przedstawimy dzisiaj nadal o godz. 16. 00 sprzedaż domów na rynku pierwotnym w USA.

Dzisiaj zaczyna się dwudniowe spotkanie czlonków USA jak i równiez Chin. Będą na przedtem poruszane m. in. zagadnienia gospodarcze. Niewykluczone, że Chiny zażądają zapewnień ze strony www Stanów Zjednoczonych, iż panstwo ten będzie dbał na temat stabilność notowań dolara, nie zaakceptowac podejmując działań, które mogłyby spowodować jego większe osłabienie. Deprecjacja dolara byłaby dla Chin wyjątkowo szkodliwa, gdyż państwo to jest największym na świecie posiadaczem amerykańskich obligacji.

  • Forex: sprawdź kursy walut online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy