Zgromadzenie Tuska sposród SP: zapytania o doroslych pracowników jak i równiez emerytury kobiet

Category: odmienne
27 lipca, 2020

Sytuacja starszych pracowników po naniesieniu reformy emerytalnej oraz przywileje emerytalne na rzecz kobiet a mianowicie znalazły się wśród problemów, o które pytali politycy Solidarnej Naszego kraju premiera Donalda Tuska w trakcie środowego spotykania.

Spotkanie jest skladnikiem konsultacji premiera z klubami parlamentarnymi w sprawie podniesienia i zrównania stulecia emerytalnego dziewczyn i mężczyzn.

Politycy SP pytali m. in. o to jak będzie wyglądała sytuacja doroslych pracowników po wprowadzeniu reformy, o wyliczenia ekspertów w sprawie wydajności pracowników na różnych stanowiskach roboty a także o to czy reforma jest w interesie emerytów, badz może bardziej Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Politycy byli także ciekawi jaki jest wspólzycie premiera az do propozycji SP dotyczącej gwarantowania minimalnej renty dla pan, które urodziły i wychowały więcej niż troje pociechy.

Według europosła Tadeusza Cymańskiego, warto byłoby, aby zmiany w systemie emerytalnym były owocem rozleglego kompromisu przy parlamencie. „Spieszmy się stopniowo, ta rozstrzygniecie i ustawa nie musi być przeforsowana po I kwartale” – powiedział Cymański.

Prowadzacy Solidarnej Lokalny, europoseł Zbigniew Ziobro zadeklarował, że niezależnie od różnic i od tego, że swoim ugrupowanie należy do „twardej opozycji”, przy takich zasadniczych sprawach SP jest gotowa rozmawiać.

„Chciałbym zadeklarować, że niezależnie od naszej wielkiej krytyki rządu pana przedstawienie premierowe, co nie jest przecież tajemnicą, sporów, ostrych czasami, rożnych doświadczeń, przy takich chwilach warto o wielu sprawach na chwilę zapomnieć, zawiesić różne emocje, a spotkać się i rozmawiać odnosnie spraw, które są podstawowe dla przyszłości naszego kraju” – powiedział Ziobro.

Europoseł podkreślał, że jego ugrupowanie nie podziela wielu racji, którymi kieruje się rząd chcąc przeprowadzić zmiany w systemie emerytalnym. Przyznał, że ma świadomość, że program emerytalno-rentowy na terytorium polski nie jest idealny, ale chciałby, aby w konieczne zmiany spojrzeć całościowo. Podkreślił, że system emerytalno-rentowy jest detalem szeroko rozumianej polityki rodzinnej, która a mianowicie jak dodał – wydaje sie byc w Polsce daleka od doskonałości.

Ziobro zwracał uwagę w kryzys demograficzny przed którym stoi nasz kraj – mówił, że Polacy będą najstarszym społeczeństwem w Europie. Prowadzacy SP przekazał szefowi rządu buciki dziecięce, jako znak potrzeby dbania o rodzinę i postep demograficzny.

Prowadzacy SP oświadczył, że swoim ugrupowanie wydaje sie byc zwolennikiem zawarcia umowy, która wykraczałaby poza koalicję jak i równiez oznaczałaby zgodę na zawile decyzje, lecz takie służące polskiej rodzinie. (PAP)

(Planujemy kontynuację tematu)

stk/ joko/ mok/ jra/