Złe, dobre i doskonałe zakresy oceny kredytowej 2020

17 lutego 2021
Category: Twój Raport
przez: Emma Higgins
Aktualizacja: 01/2020

 • Podążać
 • PodążaćPodążaćJakie są różne zakresy oceny zdolności kredytowej?
  • Słabo – 300 – 579
  • Zadowalający – 580-669 Dobry – 670-739 Doskonały – 740-799 Wyjątkowe – 800-850 Rozkład zakresów oceny zdolności kredytowej według ExperianWyniki kredytowe są niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Są używane do wszystkiego, od zatwierdzania i oprocentowania produktów finansowych po wynajem domów i mieszkań oraz podania o pracę.

   Dlatego nie jest zaskoczeniem, że tak wiele osób korzysta z usług monitorowania kredytów, aby nadążyć za swoją zdolnością kredytową. Te usługi monitorowania kredytu informują o wyniku, a także informują, że chcesz określić zakres oceny kredytowej, w którym się znajdujesz. Te zakresy oceny kredytowej mogą być nieco mylące, dlatego przygotowaliśmy ten pomocny przewodnik, który przeprowadzi Cię przez różne aspekty zakresu oceny kredytowej.

   Omówimy podstawy oceny zdolności kredytowej. Omówimy również różne rodzaje systemów oceny zdolności kredytowej, z których korzystają firmy. Następnie przejrzymy różne zakresy oceny kredytowej i wyjaśnimy, co każdy z nich oznacza. Na koniec mamy często zadawane pytania, które pomogą Ci odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące zakresów zdolności kredytowej. Skorzystaj z tych informacji, aby lepiej zrozumieć swoją zdolność kredytową i przejąć kontrolę nad swoją finansową przyszłością!

   Co to jest ocena kredytowa?

   Ocena kredytowa to liczbowa reprezentacja tego, jakie ryzyko reprezentujesz dla wierzycieli i pożyczkodawców. Najpopularniejszym rodzajem systemu oceny zdolności kredytowej stosowanym przez pożyczkodawców i agencje oceny zdolności kredytowej jest system FICO 8.

   Wyższa ocena kredytowa oznacza mniejsze ryzyko niewypłacalności. Niższa ocena kredytowa oznacza, że ​​jest bardziej prawdopodobne, że będziesz niewypłacalny. Pożyczkodawcy i wierzyciele wykorzystują te informacje, aby zdecydować, czy zatwierdzić Cię do produktów finansowych. Wynik jest również używany do ustalenia oferowanej stopy procentowej.

   Im mniejsze masz ryzyko niewypłacalności, tym niższa będzie Twoja stopa procentowa. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcy i wierzyciele używają systemu ryzyka / nagrody do ustalania stóp procentowych. Im większe ryzyko, że nie wywiążesz się ze zobowiązań, tym większa nagroda, jaką firma będzie chciała udzielić Ci pożyczki lub linii kredytowej.

   Oznacza to, że niższa ocena kredytowa może kosztować Cię dziesiątki lub nawet setki tysięcy dolarów w ciągu całego życia. Dzieje się tak, ponieważ niewielki wzrost stóp procentowych może szybko zwiększyć kwotę odsetek, którą płacisz. Dotyczy to szczególnie dużych pożyczek i linii kredytowych, takich jak kredyty hipoteczne i główne karty kredytowe.

   Różne systemy oceny zdolności kredytowej

   W rzeczywistości istnieje wiele różnych rodzajów systemów oceny zdolności kredytowej. Różne bezpłatne usługi raportowania kredytów podadzą Ci, jakiego rodzaju wyniki zgłaszają. Ważne jest, aby sprawdzić, jaki rodzaj wyniku pokazuje usługa. Każdy wynik ma inny zakres. Ponadto każdy wynik bierze pod uwagę inne rzeczy.

   Trzy najczęściej używane systemy sprawozdawczości kredytowej to:

   • FICO 8
   • Vantage 3.0UltraFICOFICO 8FICO 8 jest zdecydowanie najczęściej stosowanym systemem oceny zdolności kredytowej. Prawie każdy główny pożyczkodawca i wystawca kredytów sprawdza Twój wynik FICO, aby określić Twoją zdolność kredytową. Kiedy w tym artykule mowa o punktacji kredytowej i zakresach zdolności kredytowej, omówimy je w kontekście systemu FICO 8. Ten system daje wynik od 300 do 850.

    PrzewagaSystem punktacji kredytowej Vantage jest bardzo podobny do systemu FICO. Waha się od 300 do 850. Analizuje również te same kryteria oceny zdolności kredytowej. Jednak nie potrzeba aż tyle historii kredytowej, aby otrzymać ocenę. W inny sposób traktuje również opóźnienia w płatnościach. Traktuje niektóre rodzaje opóźnionych płatności surowiej niż inne. FICO traktuje je tak samo.

    Model vantage różni się także pod względem obsługi trudnych zapytań i kont windykacyjnych. Koncentruje się na trudnych zapytaniach w ciągu ostatnich 14 dni. FICO używa 45-dniowego okresu, aby zduplikować Twoje testy kredytowe. Oznacza to, że masz mniej czasu na zakupy bez wpływu na wynik Vantage.

    FICO ignoruje salda windykacji poniżej 100 USD. Nie obejmuje również spłaconych kont inkasowych. Vantage ignoruje tylko płatne konta windykacyjne. Nadal karze ludzi za posiadanie konta windykacyjnego poniżej 100 USD.

    UltraFICOUltraFICO to kolejny model punktacji, który wyda firma. W przypadku pożyczkobiorców bierze pod uwagę więcej rzeczy. Jedną z największych zmian jest uwzględnienie sald kont bieżących. Bierze również pod uwagę takie rzeczy, jak liczba transakcji kartą debetową i debetami w rachunku bieżącym. Jeśli regularnie masz na koncie saldo w wysokości 400 USD lub więcej, prawdopodobnie uzyskasz wyższy wynik w ramach UltraFICO. System punktacji ma zostać wydany w 2019 roku.

    Co składa się na wynik kredytowy?

    Na ocenę zdolności kredytowej składa się 5 różnych czynników. Każdy czynnik ma wiele mniejszych podkategorii. Jednak spojrzenie na te różne kategorie sprawia, że ​​zrozumienie raportów kredytowych i ocen kredytowych jest niezwykle złożone. 5 głównych aspektów oceny kredytowej to:

    • Historia płatności (35%)
    • Wykorzystanie kredytu (30%)Długość historii kredytowej (15%)Nowy kredyt (10%)Mieszanka kredytów (10%)Historia płatnościTwoja historia płatności zawiera zapis terminowych i opóźnionych płatności. Obejmuje również takie informacje, jak wartości domyślne, obciążenia i inne informacje dotyczące spójności i możliwości dokonywania płatności. To najsilniejszy czynnik wpływający na Twoją zdolność kredytową. Dokonywanie terminowych płatności to najlepszy sposób na rozpoczęcie budowania kredytu w czasie.

     Wykorzystanie kredytuDrugim najważniejszym czynnikiem w ocenie kredytowej jest wykorzystanie kredytu. Mowa tu konkretnie o Twoim kredycie odnawialnym. Kredyt odnawialny to rodzaj kredytu, z którego możesz skorzystać, spłacić go, a następnie użyć ponownie. Dlatego obejmuje takie rzeczy, jak karty kredytowe, karty sklepowe i konta kredytowe u sprzedawców i firm.

     Wykorzystanie kredytu dotyczy ilości posiadanego kredytu w porównaniu z ilością wykorzystanego kredytu. Sprawdza całkowity limit kredytu i porównuje go z całkowitym saldem. Dlatego też, jeśli masz 2 karty kredytowe z limitem 5000 USD, masz 10 000 USD kredytu odnawialnego. Jeśli na każdej karcie masz saldo o wartości 1000 USD, wykorzystujesz 20% dostępnego kredytu.

     Spłata odnawialnych linii kredytowych to najszybszy sposób na zwiększenie zdolności kredytowej. To dlatego, że stanowi 30% twojego wyniku. To także coś, co możesz zrobić od razu. Nie ma możliwości szybkiego dodania większej liczby terminowych płatności do rekordu.

     Długość historii kredytowejDługość Twojej historii kredytowej odzwierciedla średni wiek Twoich kont. Im wyższy średni wiek Twoich kont, tym wyższy będzie Twój wynik. Ma to wpływ na Twój wynik, ponieważ im dłuższa jest Twoja historia kredytowa, tym więcej informacji o Twoich płatnościach mają agencje sporządzające sprawozdania kredytowe. W związku z tym mogą dokładniej przewidywać ryzyko niewykonania zobowiązania lub utraty płatności.

     Nowy kredytNowy kredyt koncentruje się na ostatnich zapytaniach kredytowych. Istnieją dwa rodzaje zapytań kredytowych lub sprawdzeń kredytowych. Nazywa się to czekami twardymi i miękkimi. Czasami są również nazywane mocnymi i miękkimi pociągnięciami. Bez względu na to, jak to nazwiesz, odnosi się do wierzyciela lub pożyczkodawcy sprawdzającego Twój kredyt. Twarde czeki to jedyny rodzaj, który liczy się do Twojej zdolności kredytowej.

     Agencje informacji kredytowej zwracają uwagę na ten czynnik, ponieważ prośba o nowy kredyt wskazuje, że możesz mieć problemy z pieniędzmi. Oznacza to, że twarde kontrole kredytowe obniżą Twój wynik. Te testy nie zrujnują jednak zbytnio Twojego wyniku.

     Ponadto agencje sporządzające sprawozdania kredytowe wiedzą, że ważne jest, aby rozejrzeć się za najlepszą ofertą. Dlatego wiele zapytań dotyczących tego samego rodzaju produktu kredytowego jest liczonych jako jeden czek na Twój wynik. Oznacza to, że możesz ubiegać się o pożyczkę samochodową na przykład od 6 różnych pożyczkodawców. Każdy pożyczkodawca sprawdzi Twój raport kredytowy. Jednak agencje sporządzające sprawozdania kredytowe uwzględniają tylko 1 sprawdzenie w Twoim wyniku. Dzięki temu możesz porównać stawki, aby uzyskać najlepszą ofertę. Mówimy o tym szerzej w naszym artykule zatytułowanym „Jaka ocena kredytowa jest potrzebna do zakupu samochodu.

     Mix kredytówWreszcie, 10% twojego raportu kredytowego jest definiowane przez kombinację rachunków kredytowych. Agencje sprawozdawcze chcą zobaczyć, że możesz obsługiwać różne rodzaje produktów kredytowych i pożyczkowych. Oznacza to, że posiadanie różnych rodzajów pożyczek i linii kredytowych poprawi Twój wynik, o ile będziesz dokonywać terminowych płatności. W końcu istnieje wyraźna różnica między terminową płatnością kartą kredytową a spłatą kredytu hipotecznego. Pokazanie, że potrafisz obsługiwać różne rodzaje produktów kredytowych, pokazuje, że ryzyko niewykonania zobowiązania jest niższe.

     Zrozumienie, co oznaczają zakresy oceny kredytowej

     Zwykle istnieje 5 zakresów wyników, na które patrzą ludzie i systemy ratingów kredytowych. Cztery zakresy kredytowe to:

     • Słabo – 300 – 579
     • Zadowalający – 580-669Dobry – 670-739Doskonały – 740-799Wyjątkowe – 800-850Pamiętaj, że te zakresy wyników nie są sztywne. Różni pożyczkodawcy i agencje sporządzające sprawozdania kredytowe mogą nieco inaczej oceniać zakresy. Na przykład niektórzy pożyczkodawcy uważają, że kredyt poniżej 600 jest kiepski. Ponadto niektórzy pożyczkodawcy nie korzystają z idei wyjątkowego zakresu zdolności kredytowej. Najważniejszy jest Twój konkretny wynik. Zakresy wyników są najbardziej przydatne, gdy próbujesz określić, do jakich produktów finansowych możesz się kwalifikować.

      Słabo (300 – 579)Osoby ze słabym kredytem będą miały trudności z uzyskaniem zgody na pożyczki i linie kredytowe. Jeśli zostaną zatwierdzeni, prawdopodobnie zapłacą znacznie więcej odsetek i opłat. Dobra wiadomość jest taka, że ​​sposób działania modeli oceny zdolności kredytowej ułatwia podniesienie wyniku, jeśli jest niski. Modele punktacji mają tendencję do popychania wszystkich wyników w kierunku środka. Dlatego opóźniona płatność może spowodować, że ktoś z wynikiem 790 straci 100 punktów, ale osoba z wynikiem 600 straci tylko punkt lub dwa.

      Działa też w drugą stronę. Małe rzeczy, które poprawią Twoją zdolność kredytową, takie jak dokonywanie płatności na czas, spowodują szybszy wzrost, jeśli Twój wynik jest niższy. Spowoduje to również mniejszy wzrost, jeśli Twój wynik będzie w wyższym zakresie.

      Dość (580-669)Osoby z uczciwą oceną kredytową prawdopodobnie zostaną zatwierdzone do udzielania pożyczek i linii kredytowych. Nie będą jednak mogli uzyskać dostępu do najlepszych ofert na te produkty. Nadal zapłacą spore odsetki. Jedną dobrą rzeczą jest to, że skorzystają również na sposobie działania modelu punktacji. Nadal dość łatwo jest zwiększyć swój wynik małymi krokami. Spłacanie wykorzystania kredytu odnawialnego może znacznie przyczynić się do przejścia od wyniku uczciwego do dobrego.

      Dobry (670-739)Osoby z dobrą zdolnością kredytową nie powinny mieć problemu z uzyskaniem zgody na pożyczki i linie kredytowe. Otrzymają oferty o średnim oprocentowaniu w tego rodzaju transakcjach. Będą również mieli dostęp do wyższego limitu kredytowego na odnawialne linie kredytowe. Osoby z dobrą oceną kredytową znajdują się na górnej granicy, jeśli chodzi o łatwość podwyższenia wyniku. Będą potrzebować spójnego rejestru terminowych płatności i niskiego wykorzystania kredytu, aby ich wynik przynosił duże zyski. Jednak nie zobaczą również dużych spadków z powodu małych problemów kredytowych.

      Doskonale (740-799)Osoby posiadające doskonały kredyt nie będą miały problemu z uzyskaniem zgody na produkty kredytowe i pożyczkowe. Będą mogli uzyskać dostęp do wyjątkowo dobrych stóp procentowych na te produkty. Oznacza to, że za pożyczki i kredyty zapłacą mniej niż większość innych osób.

      Należy pamiętać, że łatwiej jest spowodować spadek wyniku niż wzrost w tym zakresie. Brak płatności może spowodować znaczny spadek wyniku. Przesunięcie wyniku do następnego zakresu zdolności kredytowej zajmie przyzwoitą ilość czasu. To nie jest coś, co można zrobić z dnia na dzień.

      Wyjątkowy (800-850)Osoby z wyjątkowym kredytem zostaną zatwierdzone na prawie każdą pożyczkę lub linię kredytową, o którą się ubiegają. Uzyskają dostęp do najlepszych stóp procentowych na rynku. Wielu z nich może nawet otrzymać pożyczki lub kredyty według stawki Prime Market, czyli stopy, według której banki pożyczają sobie pieniądze.

      Tacy konsumenci w ogóle nie będą w stanie szybko podnieść wyniku. Im bliżej jesteś idealnego wyniku, tym dłużej trwa poprawa. Ponadto szkodliwe wpisy w raporcie kredytowym będą miały znacznie większe konsekwencje niż w przypadku osób o niższych przedziałach zdolności kredytowej.

      Najczęściej zadawane pytania dotyczące zakresu oceny kredytowej

      Jak wszystko, co dotyczy kredytów lub finansów, ludzie mają wiele pytań dotyczących zakresów zdolności kredytowej. W tej sekcji znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące zakresu zdolności kredytowej. Skorzystaj z tych informacji, aby lepiej zrozumieć, jak działają zakresy kredytowe. Możesz również skorzystać z tej sekcji, aby dowiedzieć się, czy określone wyniki są uważane za dobre, czy złe oraz jakiego wyniku potrzebujesz, aby uzyskać określone produkty finansowe, takie jak kredyty hipoteczne i pożyczki mieszkaniowe.

      Ogólne pytania dotyczące zakresu oceny kredytowejZakresy oceny kredytowej mogą być trudne do zrozumienia. Ta sekcja daje dobre podstawy do zrozumienia różnych zakresów zdolności kredytowej, abyś mógł przejść do bardziej zaawansowanych koncepcji. Skorzystaj z tych informacji, aby lepiej zrozumieć, jak działają zakresy oceny kredytowej, i dowiedzieć się, jakie produkty finansowe powinieneś rozważyć, aby spełnić swoje potrzeby.

      Jaki jest zakres oceny zdolności kredytowej?W systemie FICO 8 oceny kredytowe mieszczą się w zakresie od 300 do 850. Istnieją również różne zakresy w ramach tego, który uznaje się za zły, dobry, dobry, doskonały i wyjątkowy. Zrozumienie różnych zakresów wyników pomoże Ci określić, do jakich produktów finansowych możesz się kwalifikować.

      Czy możesz mieć 900 punktów kredytowych?Nie w systemie FICO 8. Vantage 2.0 wzrósł do 900, jednak najnowszy system Vantage został obniżony do maksymalnie 850, aby ułatwić ludziom zrozumienie ich wyniku.

      Co to jest wykres zakresu oceny kredytowej?Wykres zakresu oceny kredytowej pozwala ludziom łatwo zobaczyć, gdzie spada ich wynik w stosunku do innych typów wyników. Możesz zobaczyć, czy jesteś na granicy jednego zakresu punktacji, czy solidnie w środku. W rezultacie lepiej zrozumiesz, na czym polega Twój kredyt.

      Jaka jest najwyższa ocena kredytowa?Najwyższa ocena kredytowa zarówno w systemie FICO 8, jak i Vantage 3.0 to 850. Uzyskanie takiego wyniku jest niezwykle trudne. Im bliżej jesteś ideału, tym trudniej i dłużej zajmuje to poprawa.

      Jaka jest najniższa zdolność kredytowa, jaką możesz mieć?W obu systemach FICO i Vantage najniższa możliwa ocena kredytowa wynosi 300. Ta ocena kredytowa jest zwykle przypisywana tylko w skrajnych przypadkach. Większość ludzi będzie miała wyższy wynik po prostu ze względu na długość historii kredytowej.

      Co to jest słaby zakres oceny kredytowej?Większość pożyczkodawców i agencji zajmujących się sprawozdawczością kredytową uważa, że ​​wynik od 300 do 579 należy do niskiego przedziału oceny kredytowej.

      Jaki zakres to uczciwa ocena kredytowa?Pożyczkodawcy i agencje sporządzające sprawozdania kredytowe zwykle uznają uczciwy kredyt za wynik od 580 do 669. Jednak różni pożyczkodawcy i agencje mogą nieco przesunąć ten przedział w górę lub w dół.

      Dlaczego zakres oceny zdolności kredytowej wynosi od 300 do 850?Wynik waha się od 300 do 850 jako zaległość od momentu, gdy raporty kredytowe były przechowywane fizycznie, a nie cyfrowo. Zakres ten pozwolił firmom na sekwencjonowanie i sortowanie zakresów oceny kredytowej w sposób, który zapewniał łatwy dostęp, pozostawiając miejsce na inne rodzaje informacji.

      Jaka jest średnia ocena kredytowa?W zależności od tego, gdzie mieszkasz, średni wynik będzie inny. Średnia w USA wynosi 687. Jednak wyniki w południowych stanach są średnio niższe niż w innych częściach kraju.

      Co to jest doskonały zakres oceny kredytowej?Za doskonały zakres oceny kredytowej zwykle uznaje się wynik od 740 do 799 dla większości pożyczkodawców i agencji raportujących. Niektórzy pożyczkodawcy i agencje sprawozdawcze mogą osiągnąć nawet 850, jeśli nie uznają wyjątkowego kredytu za swoją własną kategorię.

      Co to jest rzetelny zakres oceny kredytowej?Uczciwy zakres oceny kredytowej to wynik mieszczący się w przedziale od 580 do 669. Niektórzy wierzyciele i pożyczkodawcy przesuwają wynik do 600, podczas gdy inni również obniżają go do 640. Nie ma ustalonej definicji tego zakresu.

      Jaki jest zakres ocen kredytowych FICO?Oceny kredytowe FICO mieszczą się w przedziale od 300 do 850, przy czym niższa ocena oznacza wyższe ryzyko niewykonania zobowiązania lub negatywnego zdarzenia kredytowego, a wyższa ocena oznacza niższe ryzyko negatywnego zdarzenia kredytowego.

      Czym jest doskonały zakres oceny zdolności kredytowej firmy Experian?Experian uważa, że ​​wynik od 740 do 799 jest doskonałą oceną kredytową. Wyniki powyżej 799 są uznawane za wyjątkowe.

      Co to jest zakres złej oceny kredytowej?Większość firm nie używa źle do opisywania zakresów wyników. Jednak każdy wynik w słabym przedziale, a niektóre z niższych wyników w rozsądnym zakresie mogą zostać uznane za zły kredyt.

      Jaki jest liczbowy zakres wyników kredytowych?Wyniki kredytowe mają zakres liczbowy wynoszący 550 punktów. Same wyniki wahają się od 300 do 850, przy czym wyższy wynik oznacza wyższy wynik.

      Jak interpretować zakresy oceny kredytowej?Zakresy zdolności kredytowej można interpretować na kilka różnych sposobów. Większość ludzi interpretuje je jako wskaźniki tego, do jakich produktów finansowych możesz się kwalifikować. Możesz również zinterpretować je, aby lepiej wiedzieć, jak poprawić swoją zdolność kredytową.

      Co to jest idealny zakres oceny kredytowej?Idealna ocena kredytowa to 850. Większość firm nie ma idealnego zakresu zdolności kredytowej. Na przykład Experian uważa, że ​​wynik od 800 do 850 mieści się w wyjątkowym zakresie.

      Co to jest zakres wysokiego wyniku kredytowego?Większość firm nie używa wysokich jako opisu swoich zakresów wyników. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co jest doskonałe lub lepsze, można uznać za wysoką zdolność kredytową. Oznacza to wynik 740 lub wyższy.

      Jaki jest zakres oceny kredytowej Equifax?Equifax korzysta z obu modeli Vantage 3.0 i FICO. Oznacza to, że ich zakresy wyników wynoszą od 300 do 850. Nie określają, jaki wynik jest uważany za dobry lub zły. Konkretni pożyczkodawcy są bardziej zainteresowani samym wynikiem niż jego etykietą.

      Co to jest przyzwoity zakres oceny zdolności kredytowej?Przyzwoity zakres wyników byłby czymś pomiędzy przedziałami uczciwymi i dobrymi. Oznacza to, że wynik od 630 do 680 byłby prawdopodobnie uznany za przyzwoity. Otrzymasz zgodę na większość pożyczek i linii kredytowych, ale nie uzyskasz najlepszych stóp procentowych.

      Co to jest zakres Prime Credit Score?Zakres oceny Prime Credit mieściłby się w wyjątkowym zakresie. Oznacza to, że osoby z oceną kredytową od 850 do 800 prawdopodobnie otrzymają stawki Prime, ubiegając się o pożyczki i produkty kredytowe.

      Co to jest zakres ujemnej oceny kredytowej?Nie ma czegoś takiego jak ujemny zakres oceny kredytowej. Różne wydarzenia mogą spowodować spadek kredytu. To, w jakim stopniu niektóre zdarzenia powodują spadek wyniku, zależy od kilku złożonych czynników.

      Konkretne pytania dotyczące punktacjiWiele osób zastanawia się, czy ich ocena kredytowa jest dobra czy zła. W tej sekcji odpowiemy na Twoje pytania dotyczące określonej zdolności kredytowej i jej znaczenia.

      Czy wynik 300 punktów kredytowych jest zły?Tak, 300 to najniższa możliwa ocena kredytowa, jaką możesz mieć. Dobra wiadomość jest taka, że ​​bardzo łatwo jest szybko poprawić swoją zdolność kredytową z tego poziomu.

      Czy wynik kredytowy 500 jest zły?Tak, ocena kredytowa 500 jest solidnie w słabym przedziale. Możesz jednak szybko poprawić swój wynik, wykonując kilka prostych kroków.

      Czy ocena kredytowa 600 jest dobra?Wynik w wysokości 600 punktów znajduje się w dolnej części zakresu rzetelnej oceny kredytowej. Nadal będziesz otrzymywać pożyczki i oferty kredytowe, ale zapłacisz wysoką stawkę. Jednak powinieneś być w stanie dość szybko poprawić swój wynik.

      Czy ocena kredytowa w wysokości 650 jest dobra?650 punktów kredytowych jest uważane za uczciwe. Jest zbliżony do dobrego zakresu zdolności kredytowej i możliwe jest uzyskanie wyniku tam, gdzie jest to konieczne, w krótkim czasie.

      Czy 670 to dobry wynik kredytowy?Tak, ale ledwo. 670 znajduje się na samym skraju przedziału dobrej zdolności kredytowej. To prawie sprawiedliwe, ale nadal będziesz otrzymywać lepsze oferty niż osoby z nieco niższym wynikiem, gdy będziesz szukać pożyczek i linii kredytowych.

      Czy ocena kredytowa 690 jest dobra?Tak, wynik 690 punktów jest solidnie w dobrym przedziale. Powinieneś uzyskać zgodę na większość pożyczek i produktów kredytowych, a także otrzymasz całkiem niezłe oprocentowanie w tego rodzaju ofertach.

      Czy 700 to dobry wynik kredytowy?Tak, 700 punktów kredytowych znajduje się pośrodku dobrego zakresu zdolności kredytowej. Pożyczkodawcy zatwierdzą większość pożyczek i linii kredytowych. Nie otrzymasz stawek Prime, ale nadal będziesz mieć bardzo dobre stopy procentowe.

      Czy ocena kredytowa 720 jest dobra?Tak, ocena kredytowa 720 jest blisko górnej granicy dobrego zakresu oceny kredytowej. Otrzymasz zgodę na prawie każdą pożyczkę lub linię kredytową, której szukasz, i uzyskasz świetne stawki za te produkty.

      Czy ocena kredytowa 730 jest dobra?Tak, ocena kredytowa 730 znajduje się na górnym końcu zakresu dobrej oceny kredytowej. Spodziewaj się szybkiego zatwierdzenia pożyczek i linii kredytowych. Otrzymasz również preferencyjne stawki na te produkty.

      Czy ocena kredytowa 740 jest dobra?Ocena kredytowa 740 jest nawet lepsza niż dobra. To dolny koniec doskonałego zakresu kredytowego. Oznacza to, że prawie każdy produkt pożyczkowy lub kredytowy jest dla Ciebie opcją. Oznacza to również, że stopy procentowe, które uzyskasz, będą jednymi z najlepszych na rynku.

      Czy ocena kredytowa 750 jest dobra?Co więcej, ocena kredytowa 750 jest w doskonałym przedziale kredytowym. Powinieneś być w stanie uzyskać praktycznie każdą oferowaną pożyczkę lub produkt kredytowy, a otrzymasz stawki zbliżone do najlepszych w okolicy.

      Czy 800 to dobry wynik kredytowy?Tak, 800 to bardzo dobra ocena kredytowa. Wchodzi w wyjątkowy zakres oceny kredytowej. Oznacza to, że będziesz mieć wybór produktów pożyczkowych i kredytowych. Dzięki temu wynikowi uzyskasz stawki zbliżone do ceny rynkowej Prime.

      Czy 810 to dobra ocena kredytowa?810 to wyjątkowo dobra ocena kredytowa. Możesz otrzymać zezwolenie na prawie każdą pożyczkę lub linię kredytową, którą chcesz. Możesz również spodziewać się wysokich stóp procentowych, jeśli nie najwyższej stawki rynkowej dla swoich produktów kredytowych.

      Czy 850 to dobry wynik kredytowy?850 to najwyższa możliwa ocena kredytowa, co oznacza, że ​​jest bardzo dobra. Otrzymasz najlepsze rynkowe stawki pożyczek i ofert kredytowych. Otrzymasz również zgodę na prawie każdą pożyczkę lub linię kredytową, o którą się ubiegasz.

      Wyniki potrzebne dla XWiele osób interesuje się swoją oceną kredytową, gdy rozważają dokonanie dużego zakupu, takiego jak dom lub samochód. Ta sekcja zawiera odpowiedzi na pytania dotyczące zdolności kredytowej potrzebnej do dokonywania określonych rodzajów zakupów i uzyskiwania określonych rodzajów produktów finansowych.

      Czy możesz kupić dom z oceną kredytową 650?Tak, powinieneś być w stanie uzyskać zgodę na konwencjonalny kredyt hipoteczny. Możesz również uzyskać zgodę na kredyt hipoteczny zabezpieczony przez FHA z 3% zaliczką, jeśli kupujesz dom po raz pierwszy.

      Jaka jest minimalna ocena kredytowa kredytu hipotecznego?Każdy pożyczkodawca ma inne kwalifikacje do kredytów hipotecznych. Jednak najłatwiejszym kredytem hipotecznym, do którego można się zakwalifikować, jest kredyt hipoteczny zabezpieczony FHA. Aby zakwalifikować się do tego kredytu hipotecznego, musisz mieć co najmniej 500 punktów kredytowych i 10% zaliczki.

      Co to jest dobra ocena kredytowa na zakup domu?Możesz otrzymać kredyt hipoteczny FHA z oceną kredytową 500, jeśli masz 10% zaliczki. Możesz otrzymać jeden z 3% zaliczką z wynikiem 580. Poza tym każdy pożyczkodawca ma własne kwalifikacje. Jednak im lepszy wynik, tym lepsza oferta zostanie Ci zaoferowana.

      Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego mogę uzyskać z 700 kredytowym wynikiem?Możesz otrzymać kredyt hipoteczny od prawie każdego pożyczkodawcy z 700 kredytem. Spada solidnie w dobrym zakresie i jest bliski doskonałej. Twoje konkretne stawki będą zależeć od kilku złożonych czynników, takich jak zaliczka i miejsce zamieszkania.

      Jaki rodzaj stopy procentowej można uzyskać dzięki 700 punktacji kredytowej?Otrzymasz dobre oprocentowanie z 700 kredytem. Dokładne oprocentowanie będzie zależeć od wielu różnych czynników. Obejmują one zaliczkę, miejsce zamieszkania i inne aspekty umowy pożyczki.

      Jaki jest zakres zdolności kredytowej do wynajęcia mieszkania?To zależy od tego, gdzie mieszkasz i jakiego rodzaju mieszkania szukasz. Większość wynajmujących zaakceptuje ocenę kredytową na poziomie co najmniej 600. Jednak przed złożeniem wniosku możesz poprosić biuro wynajmu lub właściciela o zrozumienie ich konkretnych kwalifikacji.

      Jaki jest zakres oceny zdolności kredytowej dla pożyczek FHA?Możesz otrzymać pożyczkę FHA z oceną kredytową 500, jeśli masz 10% zaliczki na poczet domu. Możesz otrzymać pożyczkę FHA z 3% zaliczką, jeśli twoja zdolność kredytowa wynosi co najmniej 580.

      Jaki jest zakres zdolności kredytowej, aby kupić samochód?Nie ma ustalonego zakresu zdolności kredytowej na zakup samochodu. Im lepszy Twój wynik, tym lepsze będą oferowane Ci stopy procentowe. Ponadto różni pożyczkodawcy mają różne kwalifikacje do udzielania pożyczek. Musisz skontaktować się z różnymi pożyczkodawcami, aby dowiedzieć się o swojej konkretnej sytuacji.

      Jaki jest zakres oceny kredytowej dla finansowania konwencjonalnego?W przypadku większości pożyczkodawców minimalna ocena zdolności kredytowej tradycyjnego kredytu hipotecznego wynosi 620. Każdy pożyczkodawca określa własne kwalifikacje, a rolę odgrywa tu wiele innych czynników. Aby uzyskać więcej informacji, powinieneś porozmawiać z różnymi pożyczkodawcami, których rozważasz.

      Zwiększenie zdolności kredytowejWiele osób chce wiedzieć, jak zwiększyć swoje oceny kredytowe, aby uzyskać lepszy zakres oceny kredytowej. Ta sekcja zawiera odpowiedzi na pytania dotyczące zwiększania zdolności kredytowej.

      Jak mogę poprawić swoją zdolność kredytową?Najszybszym sposobem na poprawę zdolności kredytowej jest zmniejszenie używanej kwoty kredytu odnawialnego. Oznacza to spłacanie rachunków za karty kredytowe. Ponadto historia terminowych płatności i dobra mieszanka kredytów poprawią Twój wynik.

      Jak szybko podnieść swoją zdolność kredytową?Jeśli zastanawiasz się, jak szybko podnieść zdolność kredytową, spłata kart kredytowych w celu obniżenia kwoty kredytu odnawialnego, z którego korzystasz, jest najlepszym sposobem na szybkie zwiększenie zdolności kredytowej. To stanowi 30% Twojego wyniku i możesz to zrobić od razu.

      Jak mogę podnieść swoją zdolność kredytową w 30 dni?Najlepszym sposobem na zwiększenie zdolności kredytowej w ciągu 30 dni jest spłata jak największej części wykorzystania kredytu odnawialnego. Inne działania będą wymagały więcej czasu, aby pokazać wpływ na Twój wynik.

      Jak szybko możesz podnieść swoją zdolność kredytową?Punkty kredytowe są złożone i mają wiele różnych czynników. To zależy od tego, jaki jest Twój wynik i jaka jest Twoja historia kredytowa, aby uzyskać ten wynik. Porozmawiaj z firmami zajmującymi się naprawami kredytów lub doradcą kredytowym, aby uzyskać więcej informacji o swojej sytuacji. Dowiedz się, jak szybko zdobyć kredyt, czytając inne artykuły w naszej witrynie.

      Emma HigginsEmma przez ostatnie dziesięć lat pomagała ludziom poprawiać ich oceny kredytowe i napisała dla nas kilka recenzji firm zajmujących się naprawami kredytów. Wcześniej pracowała jako specjalista ds. Naprawy kredytów i konsultant w kilku najlepszych firmach zajmujących się naprawami kredytów. Do branży naprawy kredytów dołączyła po ukończeniu studiów na kierunku finanse, zanim uzyskała tytuł MBA.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy