Zaskakująco niska inflacja zaszkodziła złotemu

Category: waluty
27 lipca, 2020

Piątkowy, poranny wymiana handlowa na rynku złotego przynosi lekką korektę wczorajszych wzrostowych ruchów na parach związanych wraz z PLN. Nasz kraj waluta wydaje sie byc wyceniana przez rynek następująco: 4, 2330 PLN zbyt euro, trzech, 4011 ZL wobec dolara amerykańskiego i 3, 5210 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do dwóch, 531 % w przypadku obligacji 10-letnich.

Niewątpliwie najciekawszym wydarzeniem ostatnich kilkunastu godzin handlu na rynku rodzimych aktywów była reakcja inwestorów na zaskakująco niski odczyt inflacyjny (deflacyjny) za październik. W X wyniosła wada 0, 6 procent rok kalendarzowy do roku wobec minus 0, 3 procent we wrześniu. Nie dość, że otrzymaliśmy wiadomosci wyraźnie słabsze od oczekiwań to jest to kolejny sygnał dot. deflacji na terytorium polski, który może zmusić RPP do dalszego dostosowania polityki monetarnej. Wiadomosci te umocniły dług az do okolic zabytowych maksimów kosztowych (10YT) oraz przyczyniły się do spadków na wycenie polskiej waluty do nowych kilkunasto-miesięcznych minimów.

Reakcja w walutach była zaskakująco wielka, gdyż doszło do wybicia poziomów, które ograniczały zakres wahań par _ od czasu góry _. Impuls tenze miał obszar na wszystkich, głównych zestawieniach związanych z PLN, zas dodatkowo umacniający się USD nie poprawiał nastrojów. W nastepstwie inwestorzy otrzymali argument zbyt słabszym złotym na czas przewidywania na nastepne dane wraz z krajowej produkcji.

W trakcie nowoczesnego handlu na temat godz. dziesiec: 00 przedstawimy szacunek GUS dot. PKB za trzecia czesc kwartał bieżącego. Rynek przewiduje odczytu na poziomie 2, 6-2, 7 procent rok sluzace do roku, wzgledem dynamiki trzy, 3 % rok sluzace do roku zanotowanej w drugim kwartale. Dane te, jako informacje wraz z gospodarki realnej, traktowane będą niezwykle rzeczywiscie w mozliwosci dalszego ruchu ze strony RPP, lecz również stanowić będą sygnał w jakiej kondycji znajduje się spowalniająca krajowa gospodarka. Odczyt na poziomie dwóch, 7 procent powinien być już zdyskontowany przez zbyt, jednak niższe figury stanowić będą faktor podażowy na rzecz PLN.

Z rynkowego miejsca widzenia otrzymaliśmy sygnał próby wyjścia _ górą _ z konsolidacji na EUR/PLN oraz CHF/PLN. W obydwu przypadkach zanotowaliśmy nowe kliku miesięczne maksima (odpowiednio 8-miesięczne oraz 15-miesięczne) na parach sygnalizując możliwy początek dalszego _ marszu _ na północ w kierunku 3, 55 wobec CHF oraz czterech, 26 względem EUR. Tradycyjnie również obserwowaliśmy podbicie kwotowań USD/PLN, jednaka skala obrotu pozostała zredukowana.

  • Indeksy giełd w świecie
  • Forex: sprawdź warsztaty walut internetowego
  • Indeksy GPW w

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy