Wystawcy z kilkunastu krajów Swiata po raz drugi przyjadą do Rzeszowa na międzynarodowe Targi Wschodnie

Wystawcy z kilkunastu krajów Swiata po raz drugi przyjadą do Rzeszowa na międzynarodowe Targi Wschodnie
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Idea Targów Wschodnich, które w dniach 13-14 marca 2018 roku na raz drugi odbędą się w Rzeszowie, nawiązuje az do organizowanych po latach 1921–1939 wystaw polskiego i zagranicznego przemysłu. Przedwojenne targi promowały ekspansję gospodarczą i odgrywały doniosłą rolę w międzynarodowym ruchu komercyjnym. W tym roku po podrzeszowskiej Jasionce zaprezentuje się kilkadziesiąt tych popularnych firm.

Targi Wschodnie są najważniejszym wydarzeniem* *towarzyszącym XI Forum Stary kontynent – Ukraina *. Weźmie w nich udział wiecej niz 70 firm z Polski, Ukrainy oraz krajów naszego kontynentu. Reprezentować oni będą m. in. branże: *informatyka i nowe technologie; finanse; ubezpieczenia; budownictwo; zagadnienia motoryzacyjne i lotnictwo; FMCG; HR, a także turystyka jak i równiez sport.

Swoje stoiska będą również miały polskie i ukraińskie regiony a takze instytucje. Rynki będą okazją nie tylko do prezentacji propozycji firm i regionów, lecz także az do nawiązania współpracy między nimi.

„Targi Wschodnie będą nie tylko możliwością przedstawienia flagowych produktów jak i równiez regionalnych atrakcji, ale także niepowtarzalną okazją do alternacji doświadczeń” – uważaZygmunt Berdychowski , przewodniczący Wskazówki Programowej Forum internetowym Ekonomicznego po Krynicy.

Tegoroczne Targi Wschodnie będą miałycharakter watpliwy , a wstęp az do części wystawienniczej dla odwiedzających gości będzie wolny od czasu opłat.

Zazwyczaj wydarzenie będzie się odbywało wG2A Arena Srodku Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w podrzeszowskiej Jasionce.

Przypomnijmy, że w trakcie pierwszej edycji w Targach Wschodnich uczestniczyło 67 wystawców z pięciu krajów Swiata: Polski, Ukrainy, Mołdawii, Rumunii i Węgier.

Organizatorem Forum Europa – Ukraina wydaje sie byc Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, a współorganizatorem – Województwo Podkarpackie. Patronat honorowy morzem Forum objął marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Krajowej Marek Kuchciński.

Więcej wiadomosci na temat II Tragów Wschodnich oraz XI Forum Stary kontynent – Ukraina znajdą Państwo na stronie internetowej www.forum-ekonomiczne.pl.

Informacja prasowa