Wyprzedaż na Wall Street. Z tego powodu zaczynamy niżej

Wyprzedaż na Wall Street. Z tego powodu zaczynamy niżej
Category: gielda
27 lipca, 2020

Gdy w piątek publikowano informacje o liczbie nowych stanowisk zatrudnienia w NA JUKATAN, gdzie w sektorze pozarolniczym powstało 120 tys. etatów w miejsce spodziewanych 200 tys., inwestorzy potrafili tylko z autentycznie zbolałymi minami kontynuować drogę krzyżową, bo w piątek nie zaakceptowac pracowały ani giełdy w USA, ani w Europie.

Po poniedziałek w Stanach już nie świętowano i możliwa była pełna reakcja w dane, zas sesja ponizsza była tym cenniejszą wskazówką, że odpowiedz inwestorów mogła być po pełni przemyślana, a cos wiecej niz impulsywna a mianowicie jak to na ogól bywa bezpośrednio po publikacji danych. Spadek indeksu S&P o 1-wsza, 1 proc. i najniższe zamknięcie od momentu niemal miesiąca, jest aż nazbyt czytelnym sygnałem odczuć inwestorów – wyceny spółek zaszły za daleko dyskontując ożywienie gospodarcze, które wprawdzie jest widoczne, ale przy mniejszej skali, niż oczekiwali inwestorzy.

Można się łatwo domyśleć, że sprawy w Azji przybrały podobny obrót. Nikkei i Kospi, które w poniedziałek straciły po ok. jednej, 5 proc. w reakcji na wiadomosci z NA JUKATAN, dziś kontynuowały przecenę wedlug nieudanej próbie odbicia w ciągu miesiaca. Kospi stracił 0, 2 proc., zas Nikkei 0, 3 proc., po tym jak Bank Japonii nie zaakceptowac zmienił niż w swojej polityce monetarnej, choć część polityków oczekiwała dodatkowych bodźców gwoli gospodarki. Indeks giełdy przy Szanghaju spadał natomiast o 1 proc. (w Hong Kongu na temat 1, dwóch proc. ) ok. szóstej: 30 naszego wlasnego czasu, na informacjach o nieoczekiwanej nadwyżce handlowej Chin. Informacja wylacznie z pozoru wydaje sie byc dobra, po praktyce import zwolnił do 5, trzy proc., a eksport az do 8, dziewiec proc., jakie mozliwosci przybliża model bardziej pewnego niż miękkiego lądowania chińskiej gospodarki.

Stary kontynent nie może w tychze okolicznościach rozpocząć dnia odmiennie niż spadkami indeksów. Nie zaakceptowac oznacza to jeszcze, że trzeba szykować się na potężną wyprzedaż. Zmniejszenie w okolicach 1 proc. dla największych indeksów kontynentu to odslona prawdopodobna, lecz warto zwrócić uwagę, że kontrakty w S&P nieznacznie rosną dziś rano, co może skutecznie powstrzymać wszelkie desperackie wybory od adaptacji.

Oto notowania WIG20 na żywo przy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Gwoli WIG20 to sytuacja ciekawa o tyle, że cofnięcie o 1 proc. oznaczałoby przełamanie wsparcia fachowego w rejonach 2250 pkt i osiągnięcie poziomu najniższego od kilku miesięcy. Jeśli tak się stanie, to kolejne pomoc indeks napotka w obszarach 2200 pkt, ale istotnie solidny teren pod nogami odnajdzie wówczas 100-150 pkt niżej. Dlatego właśnie obrona okolic 2250 pkt posiada tak istotne znaczenie i niewykluczone, że sesja okaże się bardzo ciekawa dla obserwatorów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dolacz wykresy az do Twojej witryny internetowej