Świętokrzyskie: Zawile warunki drogowe w regionie

Category: inne
27 lipca, 2020

# przystaje inf. o udrożnieniu aliansu na trasach i na temat warunkach przy Kielcach #

15. 02. Kielce (PAP) a mianowicie Z powodu silnych opadów śniegu trudne wytyczne panowały po środę az do południa dzieki drogach woj. świętokrzyskiego. Na południu opady śniegu zelżały – jezdnie dróg lokalnych są ciemne i mokre. Gorzej jeździ się wedlug drogach wojewódzkich, lokalnych jak i równiez w miastach.

Jak poinformował PAP Kamil Tokarski sposród zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, udrożniono gest na drodze krajowej nr 74 Kielce-Łódź, w wzniesieniu Raszówka. Trasę blokował tam wcześniej tir, zas w stronę Kielc mogły jeździć wylacznie samochody dla osób fizycznych.

Kierowcy nie mają już problemów sposród przejechaniem trasy nr szóstej Warszawa-Kraków w okolicy Chęcin – ruch odbywał się tam bardzo powoli. Przejezdna jest także droga wojewódzka nr 751 Suchedniów-Ostrowiec Świętokrzyski w Swiezej Słupi. Przed południem trasa była zablokowana po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym.

Jak poinformowała PAP dyżurna kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w obszarze pracują wszystkie pojazdy a mianowicie 60 pługów i pługosolarek. Trasy udało się odśnieżyć – ulice są ciemne i mokre.

Nieco gorzej jest w drogach wojewódzkich – drogi krajowej są przejezdne, ale pokrywa je warstwa zajeżdżonego śniegu. Także operuje tam sprzęt odśnieżający. Przy ocenie dyżurnej Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, kierowcy którzy dostosują się do trudnych warunków podrózy – będą jechali stopniowo i wraz z rozwagą – bez problemów dotrą az do celu podróży.

Ciężko jeździło się kierowcom także na Kielcach. Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło powiedział PAP, że na trasach miasta manipuluje 11 pojazdów odśnieżających. „Nawierzchnie głównych tras stają się powoli ciemne i mokre, na bocznych leży powloka błota pośniegowego” – dodał.

Autobusy komunikacji miejskiej – głównie owe jeżdżące w najdłuższych trasach – miały nawet godzinne opóźnienia. Dzieki wzniesieniu w ul. Jagiellońskiej doszło sluzace do stłuczki, po której brał udział metropolitarny autobus i sześć samochodów osobowych. Zadnej osobie nic się nie stało.

Jeden sposród kierowców, który w środę podróżował na Kielcach powiedział PAP, że fatalnie jeździło się także w rejonie ul. Krakowskiej. „Najwięcej problemów powodowały tiry, które nie zaakceptowac mogły wjechać pod nieduze wzniesienia, i pojazdy, po których kierowcy nie zmienili opon dzieki zimowe badz na nowsze, niezniszczone” a mianowicie mówił.

Jerzy Szeląg wraz z Wojewódzkiego Srodku Zarządzania Kryzysowego powiedział PAP, że według prognoz meteorologicznych śnieg może intensywne padać późnym popołudniem i az do wieczora. „W nocy i w czwartek także ma padać, jednak mniej” a mianowicie powiedział Szeląg. (PAP)

ban/ bos/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy