Większość banków przyjaznych Bitcoinom w USA: Ally znajduje się na szczycie listy

17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

Istnieją różne opinie na temat tego, czy banki powinny współpracować z Bitcoinem, czy nie. Niektórzy twierdzą, że to znacznie ułatwi, inni twierdzą, że kontrolowane i scentralizowane firmy finansowe są czymś zupełnie obcym dla świata blockchain. Nie będę opowiadać się po stronie żadnej z tych grup, ale chciałbym opowiedzieć o bankach w USA, które wydają mi się najbardziej przyjazne dla Bitcoinów.

Wyjaśnijmy coś

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie możesz umieścić bitcoinów na swoim koncie bankowym. Jeśli kiedykolwiek chciałeś zapłacić za coś kryptowalutami, wiesz również, że jest mało prawdopodobne, aby Twój bank mógł Ci w tym pomóc. Większość z nich otwarcie wyraziła swoją opinię na temat walut cyfrowych, oczywiście niechętnie angażują się w pojawiające się technologie i pracują z Bitcoinem. Jak widać, duża liczba banków nie pozwala swoim klientom nawet używać swoich kart kredytowych do kupowania kryptowalut.

Od dłuższego czasu sprzeciwiając się koncepcji niekontrolowanego i zdecentralizowanego pieniądza, banki dopiero teraz doganiają technologię blockchain. Niektórzy przyznają, że ta nowość zagraża tradycyjnym instytucjom finansowym. Widoczne są zwykłe wymówki – większa zmienność i pranie brudnych pieniędzy. I to jest powód, dla którego poszukiwanie banku przyjaznego Bitcoin jest zwykle trudnym zadaniem. Jest jednak dobra wiadomość – nie jest to niemożliwe.

Ostatnio duże banki zaczęły ogrzewać się do Bitcoin i innych głównych kryptowalut i umieszczały je na liście usług, które świadczą swoim członkom i klientom. Na rynku dostępnych jest kilka przyjaznych dla Bitcoin banków dla inwestorów kryptograficznych, którzy chcą kupić tokeny lub wymienić swoje monety na pieniądze fiducjarne.

Nieufność nawet ze strony banków przyjaznych Bitcoinom

Ludzie mają do czynienia z systemem bankowym od wieków, a poziom zaufania do tej współpracy jest wzajemnie korzystny i generalnie wysoki. Po tym, jak nowa generacja aktywów internetowych zyskała na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, okazało się, że istnieje waluta, której nie można nikomu dotknąć ani fizycznie przekazać. Można go jednak łatwo wykorzystać do handlu i zakupów online, więc dla specjalistów w sferze bankowej pojawiło się pytanie, czy warto ufać temu nowemu fenomenowi internetowemu, czy nie.

Tak więc, gdy Bitcoin wykazywał tendencję do utraty poziomu zaufania, wiele banków otrzymało akceptowalną wymówkę dla przepisów i ograniczeń, które stosują w kontaktach z Bitcoinem, oraz dla surowych zasad dotyczących kryptowalut. Cóż, uważam, że są inne powody, i są one bardziej solidne:

  • ciągle pojawiają się pytania o status prawny kryptowalut. Skąd dokładnie pochodzą te waluty? Co nadaje im wartość? Ludzie na Wall Street w większości nie mają odpowiedzi na pytania o to, skąd pochodzi wartość tych aktywów i jak są generalnie emitowane. Po prostu boją się zająć czymś, czego nie rozumieją;
  • główną cechą zaszyfrowanych walut cyfrowych jest to, że są zdecentralizowane. Jak wiemy, wszystkie tradycyjne waluty są kontrolowane przez rządy i banki krajowe, dlatego wszystkie transakcje prawdopodobnie będą regulowane przez stronę trzecią. Jednocześnie cyfrowe pieniądze są tworzone i przetwarzane w środowiskach open source, kontrolowanych jedynie przez kod i sieci peer-to-peer. Zatem żaden pojedynczy podmiot nie może wpłynąć na walutę, co jest niekorzystne dla banków;
  • mówią, że Stany Zjednoczone zaczną regulować handel kryptowalutami, ale główni finansiści mają co do tego wiele wątpliwości i nieporozumień. Gdy tylko koncepcja blockchain implikuje niezależność, banki światowe zdadzą sobie sprawę ze wszystkich wad akceptacji tej technologii;
  • tradycyjne podmioty finansowe są również zaniepokojone kwestiami stabilnej i bezpiecznej pracy internetowych giełd kryptowalut. Miejmy nadzieję, że wraz ze wzrostem poziomu ochrony i malejącą liczbą hacków banki będą miały większy entuzjazm, aby dołączyć do świata kryptowalut;
  • cały system bankowy zawsze balansuje pomiędzy osiąganiem zysku a udzielaniem pożyczek, próbując szukać najlepszych okazji i unikać ryzyka. Oczywiście nie spieszy im się, aby zjednoczyć się z biznesem kryptowalut, czekając na solidniejsze podstawy, przewidywalne gwarancje i bezpieczeństwo swoich inwestycji i transakcji. Dopóki nie zobaczą wysokiego ryzyka, współpraca banków z właścicielami Bitcoinów jest niejasna.

Niemniej jednak jestem przekonany, że postęp jest nie do zatrzymania, a wiodące banki już angażują technologię blockchain w swoje działania. Nowy świat finansów dopiero nadejdzie, ale zobaczymy go wkrótce.

Lista banków przyjaznych Bitcoin

Podam ci krótki wykres podmiotów finansowych, które nie boją się pracować z aktywami kryptograficznymi i oferować swoim klientom różne usługi ułatwiające handel BTC. Takie banki świadczą publiczne usługi przyjazne dla kryptowalut, co oznacza, że ​​przestoje graczy na rynku kryptowalut na platformach cyfrowych dobiegły końca, miejmy nadzieję, że na dobre.

Renomowani eksperci Bitcoin uważają, że większość finansistów będzie pracować ze zdecentralizowanymi aktywami po dniu, w którym BTC otrzyma status prawny. Tymczasem część z nich zdecydowała się nie czekać i zająć czołowe pozycje w tym trendzie. Po rozważeniu możliwości, dokładnej analizie i ocenie ryzyka przez najlepszych ekspertów i specjalistów, szereg organizacji finansowych rozpoczęło aktywną współpracę z kryptowalutą.

Bank sojuszniczy jest pierwszym na tej liście, nie bez powodu. Działa wyłącznie w trybie online, sugerując wsparcie 24/7, w tym czat online, co czyni go bardzo wygodnym dla użytkowników. Mając zarówno atrakcyjne plany dla początkujących bankowców, jak i bardzo dobre komentarze klientów, daje to właścicielom kryptowalut zaufanie i gwarantuje, że nie będą mieli problemów ze swoimi transakcjami.

Ally został pierwotnie uruchomiony jako GMAC Bank i przemianowany w 2010 roku. Jego właściciele poszli dalej niż większość ich kolegów we współpracy ze światem kryptowalut. Klienci tej firmy mogą połączyć swoje konto bankowe z profilami Coinbase i używać kart debetowych do kupowania tokenów. Karty kredytowe są również dozwolone, ale używając ich będziesz musiał uiścić opłaty.

USAA to bank partnerski Coinbase, który umożliwia użytkownikom sprawdzanie salda bitcoinów z aplikacji mobilnych i inwestuje na giełdzie. Będąc pierwszym dużym bankiem, który dokonuje inwestycji w platformę handlową online, zapewnia nie tylko korzystne usługi dla użytkowników kryptowalut, ale także obsługuje Bitcoin w obecnej postaci. Wolę ten, ponieważ umożliwia mi dostęp do mojego konta Coinbase, monitorowanie transakcji, sprawdzanie salda i używanie mojego konta bankowego do zakupu aktywów kryptograficznych, co jest bardzo cenione przeze mnie jako użytkownika.

Prosty bank

Simple Bank znajduje się w Stanach Zjednoczonych i swobodnie współpracuje z różnymi giełdami kryptowalut i dużymi transakcjami, co czyni go korzystnym wyborem dla wielu. Użytkownicy tego banku mogą sprzedawać i kupować kryptowaluty w dowolnym czasie i w dowolny sposób. Należy zauważyć, że ubezpieczenia Simple Bank to depozyty Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów.

Działa online, bez żadnych fizycznych oddziałów. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do swoich kont i dokonywać transakcji za pośrednictwem platformy internetowej lub za pomocą gadżetów. Pamiętaj, że jest dostępny wyłącznie dla obywateli USA i działa tylko w granicach USA. Uprawnieni użytkownicy mogą swobodnie handlować kryptowalutami, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez żadnych ograniczeń.

Podsumowując przyjazne dla Bitcoin banki Up

W mojej osobistej subiektywnej opinii liczba dużych banków przyjaznych dla Bitcoinów znacznie wzrośnie w najbliższej przyszłości w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Zmiany są powolne, ale tego typu technologie będą z czasem dojrzewać. Pod presją opinii publicznej i kampanii public relations, aktywnie wspieranych przez użytkowników Bitcoin na całym świecie, banki nie będą miały innego wyboru, jak tylko przyjąć wszystkie transakcje online kryptowalutami.

Bankowcy wiedzą, że aby być na bieżąco, muszą zwirtualizować i zdigitalizować swoje usługi, uczynić je tak wygodnymi i szybkimi jak Bitcoin. A to otworzy drogę do szerokiej akceptacji walut cyfrowych. Niektóre banki chciałyby oprzeć się takiej tendencji i powstrzymać ją, ale jest to nieuniknione; jak już powiedziałem, nie można zatrzymać upływu czasu.

Rzeczywistość pokazuje, że duży procent ludzi na świecie jest zainteresowany zakupem wirtualnej waluty. W świadomości społecznej liczy się tylko konsument usług bankowych. Jeśli nie masz klientów, Twój bank jest bezużyteczny i umiera, więc specjaliści bankowi przyznają, że mądrze byłoby zwracać uwagę na preferencje klientów. Ponieważ ludzie chcą mieć możliwość kupowania i wymiany Bitcoinów lub innych kryptowalut, niewątpliwie powinno to znaleźć się na liście usług bankowych.

Wciąż krąży wiele plotek i stereotypów na temat kryptowalut. Jednak banki przyjazne dla Bitcoinów stały się czymś normalnym we wszystkich krajach, a konto bankowe staje się powszechną metodą płatności dla wielu użytkowników w USA i innych krajach. Biznesy Blockchain, wciąż nowe zjawisko w światowej gospodarce, na pewno mają przed sobą długą drogę, aby zająć swoje miejsce wśród dużych korporacji.

Prawdopodobnie zajmie to trochę czasu, podobnie jak kampania. Zalecałbym obserwowanie banków przyjaznych Bitcoinowi i wzięcie pod uwagę, że trendy mogą się szybko zmienić. System bankowy jest czasami nieprzewidywalny w stosunku do kryptowalut, a Twoje konto może zostać zablokowane, jeśli bankierzy zdecydują się wstrzymać i zamrozić całą współpracę z BTC. To wydarzyło się wcześniej i może się powtórzyć. Nie oznacza to jednak, że czuję się pesymistą; wręcz przeciwnie, wierzę, że sprawy potoczą się tylko naprzód. Zalecam tylko ostrożność, to wszystko.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy