Europa bije rekordy przy turystyce, najwięcej wydają Rosjanie

Europa bije rekordy w turystyce, najwięcej wydają Rosjanie  Informacje

Międzynarodowy ruch turystyczny wzrósł o 5 proc. od stycznia do września 2013 r. w zestawieniu z takim okresem ubiegłego roku. Na całym świecie granice swego kraju przekroczyło 845 mln turystów a mianowicie wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). W turystyce Europa bije rekordy.

Jak poinformowało UNWTO, w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2013 roku na temat 41 mln osób wzrosła liczba turystów podróżujących pomiędzy krajami na całym globie, w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku. Rozwój ten wynika głównie spośród turystycznej popularności regionów Europy oraz Azji i Pacyfiku.

- Turystyka międzynarodowa nadal rośnie powyżej wymagań, tym samym wspiera wzrost gospodarczy w krajach rozwiniętych oraz rozwijających. Przyczynia się to do powstania świeżych miejsc

ViaTOLL uderza w campery? "Nawet 100 tys. turystów mniej"

pracy. Szczególnie dobre wyniki płyną z Europy, gdzie sektor turystyczny jest niewątpliwie jednym z motorów ożywienia gospodarczego tego regionu - powiedział, cytowany w komunikacie, sekretarz ogólny UNWTO Taleb Rifai.

Więcej do Europy

Z danych organizacji wynika, iż od stycznia do września liczba turystów odwiedzających Europę wzrosła o 6 proc. "Wzrost ten przewyższa podstawowe prognozy na 2013 r. i jest dwukrotnie lepszy od średniego wzrostu turystyki międzynarodowej w Europie od momentu 2000 r. (2, siedmiu proc. rocznie pomiędzy latami 2000 i 2012)" a mianowicie zauważa organizacja. Turyści ochoczo odwiedzali państwa Europy Centralnej i Wschodniej - rozwój o 7 proc., natomiast także te z Europy Południowej i rejonu Morza Śródziemnego - wzrost na temat 6 proc.

Kraje Azji i Pacyfiku nadal cieszą się popularnością wśród turystów - tutaj również odnotowano 6-procentowy wzrost liczy odwiedzających. W przypadku krajów obu Ameryk odnotowano 3-procentowy wzrost - jak wykrywa organizacja - są to jedne ze słabszych rezultatów.

W Afryce odnotowano 5 procentowy wzrost cyfry międzynarodowych turystów. Rezultat ów powiodło się osiągnąć dzięki famy krajów Afryki Północnej a mianowicie wzrost ich liczby o 6 proc. turystów, podczas gdy na Bliskim Wschodzie odnotowano nieznaczny wzrost - tylko o 0, 3 proc.

Jak podało UNWTO, od stycznia do września br. najbardziej wzrosły wydatki na podróże za granicę turystów z Rosji - o 29 proc. oraz z Chin a mianowicie o 22 proc., zaś dalej turystów z Brazylii - wzrost o kolejny proc.

W styczniu UNWTO ogłosi pełne informacje za 2013 r. Przygotowanie jest agendą ONZ.

Dzielić:

Związane z