WEDLUG: Przed rozmówkami trzeba przeprosić

WEDLUG: Przed rozmówkami trzeba przeprosić
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

„Nic się nie zmieniło – nim się zacznie rozmawiać trzeba przeprosić” a mianowicie tak Bronisław Komorowski z PO skomentował ponowne zaproszenie Prawa jak i równiez Sprawiedliwości sluzace do wspólnego rządzenia.

Komorowski mówił w „Salonie Politycznym” radiowej Trójki, że apele o skonstruowanie koalicji „nie odniosą żadnego skutku”. Trzeba przeprosić zbyt niewykonanie umów zawartych wraz z jego partią, za niekonsekwencję i za wicemarszałka Sejmu Andrzeja Leppera.

Prawo i Sprawiedliwość poparło jego kandydaturę na to stanowisko. Komorowski powiedział również, że PiS jak i równiez jego kandydat na szefa rządu musza zaprzestać teatralnych gestów jak i równiez apeli sluzace do PO na temat powrót sluzace do negocjacji. Podkreślił, że nie przyniosą ów lampy skutku. Polityk Platformy nie chciał bez cienia watpliwosci powiedzieć, lub PO chce przystąpić sluzace do koalicji wraz z PiS-em. Przypomniał jedynie, że dziś w południe odbędzie się narada lidera WEDLUG Donalda Tuska, który to powie.

„Nie ma zbytnio co przepraszać, bo az do żadnej zdrady nie doszło. PiS czyni wszystko, by doszło do koalicji jak i równiez Kazimierz Marcinkiewicz jeszcze żywi nadzieję, że koalicja powstanie” – powiedział Adam Bielan, rzecznik PiS.

„Nie wydaje sie za późno, do jutra do pory 13 możemy skład rządu uzgodnić, jeżeli tylko zechcecie” – zwrócił się Bielan do Komorowskiego. „W interesie państwa wydaje sie byc, aby powstała koalicja PiS-PO dysponująca stabilną większością po parlamencie” – podkreślił.

Zaznaczył, że wbrew wyboru na marszałka Sejmu Marka Jurka, jego seria podtrzymuje propozycję przekazania owego stanowiska PO.

Przypomniał wypowiedź Jurka, że jeśli jego osoba miałaby być przeszkodą po zawarciu koalicji PiS-PO, to może zrzec się wlasnej funkcji.

Bielan zaznaczył, że „to nie zaakceptowac osoba pana Komorowskiego była największym problemem” podczas środowego głosowania nad wyborem marszałka Sejmu, tylko brak gwarancji ze strony PO, badz wejdzie az do koalicji wraz z PiS. Bielan powiedział, że PiS wolałoby, aby marszałkiem Izby „był ktoś w wyzszym stopniu kompromisowy” niż Komorowski.

„Ale jeżeli WEDLUG będzie się przy tym upierać, to też jesteśmy gotowi do dyskusji” – dodał.

W poniedziałek o godz. 13 ma zostać zaprzysiężony rząd Kazimierza Marcinkiewicza. Szef gabinetu prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Waldemar Dubaniowski, potwierdził, że jeśli Marcinkiewicz przedstawi po poniedziałek skład rządu, to prezydent salon powoła.