Warszawski parkiet nieskory do wzrostów

Warszawski parkiet nieskory do wzrostów
Category: gielda
27 lipca, 2020

Globalne parkiety kontynuują swój rajd św. Mikołaja, który aczkolwiek obcy wydaje sie notowaniom na warszawskim rynku. Nasze indeksy tydzień rozpoczynają tak samo jak kończyły go zanim weekendem, to znaczy niemrawymi ruchami.

Dzis świat żył weekendowymi wiadomosciami zza Ogromnego Muru, zas raczej ich brakiem. Nadal w piątek niezwykle mozliwa wydawała się podwyżka stóp procentowych, lecz do pani a nie doszło. Parkiet w Szanghaju oszalał z radości, a przy ślad zanim zwyżki przełożyły się dzieki inne parkiety. Problem wyższego kosztu pieniądza jednak pozostał, z tymze, że odłożony został dzieki przyszły rok. Opublikowane wiadomosci wskazują albowiem, że system gospodarczy chińska nadal szybko się rozwija, natomiast inflacja na poziomie 5, 1-wsza proc. jest zdecydowanie nazbyt wysoka.

W teorii naszemu rynkowi pomagać powinna informacja, że Komisja Europejska zgodziła się uwzględnić wydatki reformy emerytalnej w sposobie liczenia długu. To oddala możliwość radykalnych reform II filara, to znaczy dużego gracza na GPW. Problem jednak jest taki, że jakim sposobem na razie dzieki nasze wymogi zgodził się tylko przewodniczący Komisji i tak naprawdę nie wiadomo jeszcze w co dokladnie się zgodził. Najwidoczniej rynki na takie uklad palcem wedlug wodzie zapisywane nie zdecydowały się pozytywnie zareagować.

Naszym niemniej rózne parkiety ochoczo się zieleniły, ale ów optymizm jeszcze raz nie udzielił się warszawskim inwestorom. Być może WIG20 nie potrzebuje uczestniczyć po szaleńczym rajdzie, który obecnie ma już tylko istoty spekulacyjne. Wskazane jest bowiem zobaczyć, że zaangażowanie funduszy hedgingowych wraz z odmiennymi spekulantami w dziedzinie surowców wydaje sie byc większe niż na szczycie surowcowej hossy w 2008 r.. Rynki są rozgrzane do czerwoności jak i równiez aż prosi się na temat korektę, na którą polscy inwestorzy być może już czekają. Swoja droga inwestorzy zagraniczni najwidoczniej odpuścili sobie nasz region i przez to brakuje kapitału by wywindować indeksy na północ. Węgierski BUX dzisiaj również być słaby.

Faktem zostaje więc słabość naszego parkietu i jego niechęć wybicia się ze strefy oporu okolic 2780 pkt. Każdy kolejny dzień bezproduktywnego bezczynnosci oddala możliwość zdobycia oryginalnych rekordów hossy, a zwiększa możliwość odejścia od biezacych poziomów w południe. Ciężko jednak samemu wyobrazić przecenę w minione dni owego roku. Wiązałoby się to bowiem wraz z mniejszymi premiami rocznymi.

W branzy walutowym nastroje były dobre. Euro się konsekwentnie umacniało, a w ślad za nim drożał też złoty. Wyjawszy echa odbiły się dzisiejsze dane o saldzie w rachunku bieżącym, ale po pierwsze nasze ojczyste dane przeważnie wpływu dzieki rynek nie mają, a po drugie osobiscie publikacja w stopniu -1, 1 mld euro nie odbiegała od prognoz.

Notowania spółek na GPW

Indeksy GPW w

Notowania GPW bez opóźnień tylko na stronie Mystock. pl