Warszawa: dwóch tys. laptopów dla niepełnosprawnych wykluczonych cyfrowo

Category: odmienne
27 lipca, 2020

Od momentu poniedziałku niepełnosprawni warszawiacy mogą ubiegać się o zdobycie laptopa sluzace do nauki uzywania internetu i nowoczesnych technik w ramach programu przygotowanego przez stołeczny ratusz. Na niepełnosprawnych czeka dwa tys. komputerów.

Nabór do programu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych po Warszawie”, dofinansowanego przez UE, potrwa az do końca października.

2 tys. laptopów będzie przygotowanych sluzace do indywidualnych koniecznosci osób niepełnosprawnych. Podczas kursów stacjonarnych partycypanci projektu będą uczyć się korzystać z otrzymanego sprzętu i poznają podstawowe maksymy poruszania się w sieci. Moduł e-learningowy nastepnie nastawiony będzie na umiejętności niezbędne az do wykorzystywania globalnej sieci w pracy jak i równiez życiu dziennym; kursanci będą mogli nauczyć się, jak zdobywać wiadomosci w sieci, tworzyć, wypełniać jak i równiez przesyłać dokumenty oraz komunikować się z innymi dzieki pośrednictwem internetu.

Dodatkowo powstanie też szczególny portal internetowy, na którym będą materiały, wskazówki oraz nauczania e-learningowe. Łącznie na systemie dostępnych będzie kilkanaście modułów, nastawionych dzieki rozwijanie umiejętności związanych wraz z praktycznym korzystaniem z innowacyjnych technologii.

„Chcemy, by oprogramowanie ruszył pełną parą w lutym przyszłego roku” – powiedziała PAP Monika Żukowska z wydziału prasowego ratusza.

Do pomyslu zgłaszać mogą się jednostki niepełnosprawne powyżej 12. r. życia, mieszkające w Warszawie, zagrożone wykluczeniem cyfrowym, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności bądź na temat niepełnosprawności po stopniu sporym lub umiarkowanym.

Formularze zgłoszeniowe można pobierać i składać do 31 października(pon. -pt. w godz. 8-15. 30) w stołecznym Biurze Polityki Społecznej (ul. Niecała dwa, pokoje numer 22 jak i równiez 24) albo w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych (ul. Andersa 5).

Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin dostępne są także na: www.politykaspoleczna.um.warszawa.pl, www.scon.waw.pl, www.niepelnosprawni.pl oraz w urzędach dzielnic, przy punktach informacyjnych. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: (22) 4431450, 4431454, 4431467, 4431477, 4431482, 4431489 oraz adresem e-mail: [email protected] warszawa. pl.

Projekt o wartości 25, 70 mln zł został dofinansowany ze środków UE w cenie 21, jedenastu mln zł. (PAP)

kno/ itm/