Wall Street: Bazy napędzały spadki

Wall Street: Bazy napędzały spadki
Category: gielda
27 lipca, 2020

Obawy o kondycję sektora bankowego na starym kontynencie przyczyniły się do pozbywania się akcji największych amerykańskich banków przez tamtejszych inwestorów.

W istocie tego główne indeksy szablonowej giełdy – Dow Jones Industrial a takze S&P500 zakończyły dzień w ponad 1-wsza procentowym minusie. Ponad połowa tego spadku została wypracowana w niedawnych minutach handlu. Nieco w mniejszym stopniu stracił technologiczny Nasdaq, który zakończył sesję 0, siedmiu proc. poniżej piątkowego zamknięcia.

Na początku sesji wspólnicy niezbyt wielką wagę przyłożyli do informacji podanej poprzez amerykańskie towarzystwo pośredników sprzedaży nieruchomości, że w kwietniu na rynku wtórnym sprzedano piec, 77 mln domów. Choć był to najlepszy wynik od pięciu miesięcy i wyższy od momentu oczekiwań analityków (5, 63 mln domów), to aczkolwiek indeksy wystartowały na minusach. Brak pozytywnej reakcji dzieki ta informację był efektem tego, że wzrost popytu na domy może być wynikiem wygasających w tym miesiącu ulg podatkowych, jakie wciaz w 2004 roku wprowadziła administracja George’a Busha aby złagodzić skutki kryzysu zapoczątkowanego upadkiem Lehmann Brothers.

Udzialowcy dużo większą wagę przyłożyli natomiast sluzace do wieści, które napłynęły sposród Europy. Równo zaniepokoiła pierwotnego informacja zas Hiszpanii, że tamtejszy pula centralny przejął zarząd morzem borykającą się z problemami kasą oszczędnościową CajaSur. Niepokój wzbudza także plan utworzenia piątej ponizej względem aktywów grupy bankowej w Portugalii po połączeniu czterech regionalnych kas oszczędnościowych. Aktywa nowego banku mają wynieść 135 mld euro. Inwestorzy szukali w tejze zapowiedzi jednak drugiego dna – banki łączą się, bo mogą mieć zmartwienia.

Ten niepokój o kondycję sektora bankowego w Europie (potencjalne kłopoty banków hiszpańskich mogą być preludium do zawirowań w galezi w odmiennych państwach europejskich) skłonił amerykańskich do pozbywania się akcji największych banków notowanych w Wall Street. Akcje Bank of America oraz JP MorganChase straciły na wartości po trzech, 6 %. Morgan Stanley ponad piec procent, a Suntrust Banks niemal szesc procent. Prawie 4, siedmiu procent poniżej piątkowego zamknięcia spadł szkolenie Wells Fargo. W obu ostatnich przykladach na trwogi o kondycję banków na starym kontynencie nałożyła się także obniżka rekomendacji na rzecz nich poprzez Goldman Bilstein.

Pozytywnym akcentem wczorajszej sesji za oceanem była natomiast postawa spółek technologicznych. W szczególności producenta iPadów i iPhoneów – Apple Inc. Spółka zarządzana przez Steve’a Jobs’a zyskała na wartości 1, 8 proc. (w trakcie sesji było to nawet ponad 3 procent) po tym jak do ich kupna swoich klientów zachęcił Morgan Stanley. Przeszlo procent profitu swoim akcjonariuszom dały także akcje Google Inc.

Notowania surowców dzieki świecie

Notowania GPW wyjawszy opóźnień jedynie w serwisie Mystock. pl