Ważą się losy naszego rynku przy średnim terminie

Ważą się losy naszego rynku przy średnim terminie
Category: gielda
27 lipca, 2020

Warszawska giełda w odpowiednim stylu zaprezentowała się w czasie pierwszej sesji września. Większość głównych indeksów GPW wyraźnie zyskała w wartości. Potrzeba koncentrował się przede wszystkich na dużych płynnych spółkach, których wycena została skorygowana w końcówce ubiegłego tygodnia. Zabrakło tylko obrotów, co prawdopodobnie w dużej mierze ma związek z przedłużonym weekendem na Wall Street ze względu na Święto Pracy.

Czwartkowa emocjonalna reakcja GPW w wydarzenia zbyt naszą wschodnią granicą spowodowała ostrą przecenę naszego branzy. W jakims stopniu niepohamowany spadek można tłumaczyć wcześniejszą równie dynamiczną falą aprecjacji. Część inwestorów zdecydowała się jednak skrócić spekulacyjną ekspozycję na rynek akcji. Jednocześnie wartość indeksu WIG20 obniżyła się sluzace do poziomu dwóch. 420 pkt.

Niewykluczone również, iż lokalne schłodzenie naszego rynku będzie jeszcze kontynuowane. Jako ważna strefa pomocy jawi się obszar dwóch. 380-2. czterysta pkt., dokad znajdują się maksima sposród początku sierpnia br. Od góry z kolei sierpniowy rajd indeksów blokuje długoterminowa linia trendu spadkowego (2. 470 pkt. ). Na tym etapie rozwoju sytuacji zakładamy, iż rynek w kwestii do niej pokonania, nie zaakceptowac powiedział jeszcze ostatniego słowa. W najbliższych dniach, można spodziewać się kolejnych prób wyniesienia indeksu WIG20 w wyższe poziomy.

Naszemu rynkowi sprzyja zwlaszcza klimat inwestycyjny na największej giełdzie na świecie. Indeksy Wall Street znajdują się bowiem przy okolicach historycznych maksimów sposród apetytem w kontynuację hossy. W odniesieniu do indeksu WIG kluczowymi poziomami są od góry 53, 0 tys. pkt. wyznaczone przez opadającą linię trendu spadkowego i od czasu dołu okolice 50, 0 tys. pkt., gdzie przebiega wznosząca się linia łącząca dołki sposród marca jak i równiez sierpnia br. Całość dołków i szczytów z czasu ostatnich 9 miesięcy możemy ubrać w formację trójkąta symetrycznego, a kierunek wybicia będzie stanowił wiarygodny sygnał dla koniunktury do końca 2014 r.

Obniżka stóp już w tym tygodniu?

Oprócz wspominanego bardzo dobrego performance giełdy zbyt Oceanem, jak atut krajowego rynku akcji jawią się perspektywy obniżki stóp procentowych przez RPP. Na ten krok Podpowiedz Polityki Pieniężnej może zdecydować się już jutro. Alternatywnym scenariuszem wydaje sie przesunięcie tejze decyzji dzieki kolejne posiedzenie, aby w tej chwili dodatkowo nie osłabiać złotego. Obecnie główna stopa dyskontowa w naszym kraju siega 2, 5 proc., natomiast rozpatrywana wydaje sie byc obniżka o 0, 25 proc..

Komplet wyników spółek

Wczoraj wedlug sesji zakończony został sezon publikacji wyników finansowych krajowych spółek zbyt II kw. 2014 r. Teraz przyjdzie czas dzieki podsumowania i refleksje. Ogólnie spółki nie zaakceptowac rozczarowały. Ważnym czynnikiem niebezpieczenstwa, który oddziaływał na osiągnięcia przedsiębiorstw po II kw. br., jest konflikt dzieki Wschodzie. Faktor ten wraz z dużym prawdopodobieństwem będzie również widoczny w II półroczu br. Swoja droga rynek akcji powinien zacząć dyskontować obniżkę stóp procentowych i spodziewany dołek biezacego ochłodzenia ekonomii prognozowany w I kw. 2015 r.

Porównaj dzieki wykresach spółki i indeksy Dodaj diagramy do Twojej strony internetowej