W złotym bez konkretnego kierunku

Category: waluty
27 lipca, 2020

Wspólczesne dane makroekonomiczne nie wpłynęły na styl zycia krajowej waluty. Kwietniowa sprzedaż detaliczna okazała się niższa od oczekiwań i wyniosła 13, 2% wobec prognoz na poziomie 15, 1%. Nieco niższe okazała się natomiast stopa bezrobocia, której spodziewano się w stopniu 17, 4%, a rzeczywiscie wyniosła 17, 2%. Na notowania nie wpłynął celowo także publikowany rano wskaźnik Ifo (105, 6 vs. 105, 3pkt).

USD/PLN
Coraz to ciekawiej z krótkoterminowego miejsca widzenia prezentuje się sprawa dolara względem złotego. Jeśli z biezacych okolic złoty zacząłby się umacniać, to doszłoby wówczas do ukształtowania się prawego ramienia parudniowej formacji RGR. Poziomem sygnalnym byłyby wówczas okolice 3, 0550, których przekroczenie winno się przełożyć na kontynuację wzrostu wartości złotego ku 3, 0325. Głównym stopniem krótkoterminowego wsparcia jest cały czas dwa, 9850. Jeśli chodzi na temat opory, to przełamanie maksimów z poniedziałku, wyznaczonych po rejonie trzy, 1250 winno stać się popytowym impulsem i wówczas powinniśmy być świadkami pogłębienia korekty ostatecznej fali spadkowej. Czekamy wiec na wybicie poza zakres 3, 0550 – trzech, 1250.
* EUR/PLN*
Mniej więcej podobna sytuacja ma polozenie obecnie również na eurozłotym. Tutaj także zaczyna się zarysowywać mysl utworzenia krótkoterminowej RGR. O problemach strony www popytowej należałoby mówić w sytuacji zejścia cen pod pulap 3, 9250 – trzech, 93. Wówczas otwarta zostałaby droga w kierunku 3, 87, gdzie znajduje się pozostaly, lokalny dołek. Jeśli idzie o opory, to sprawa pozostaje w zasadzie bez przemian, czyli cały czas nadrzednym ze średnioterminowego punktu widzenia jest styl zycia się wartosci w obrębie 4, 00. Jeśli udałoby się tenze opór przełamać, wówczas strona popytowa dostałaby kolejny argument.
* ZL BASKET*
Na koszyku oczywiście sprawa odzwierciedla styl zycia się dolara oraz euro. Można w tym miejscu zatem również doszukiwać się symptomów kształtowania kilkudniowej RGR, natomiast o dalszym nurcie w krótkim terminie świadczyłoby wyjście poza 3, 55, bądź spadek pod trzech, 4950. Przełamanie oporu winno się przełożyć na rozwój w kierunku trzy, 57 oraz wyżej trzech, 60, które są kolejnymi poziomami na temat charakterze podażowym. Przełamanie trzy, 4950, innymi slowy de facto wciaz teoretycznej miarki szyi RGR, winno się przełożyć dzieki umocnienie złotego w stronę 3, 44, gdzie odnajduje się nastepne wsparcie.
* GBP/PLN*
W miarę pozytywna sytuacja utrzymuje się na parze funta względem krajowej waluty. Od kilkunastu dni można mówić o konsolidacji przy górnym obszarze ostatniej fali wzrostowej. Obecnie jej zasieg to piec, 75 – 5, 8350. Przełamanie górnego ograniczenia winno wywołać kolejną falę spadku wartości złotego. Docelowo można się spodziewać prób skierowania kursu przy stronę stopnia 6, 00 (przy założeniu przełamania piec, 8350). W przypadku zejścia ponizej wspomniane wsparcie, należałoby się liczyć nastepnie z atakiem podaży na zeszłotygodniowy, miejscowy dołek obok 5, 69.
* CHF/PLN*
Po miarę porzadnie popyt radzi sobie również na parze franka względem złotego. Krótkoterminowym wsparciem cały czas zostaje poziom 2, 53, czyli kwietniowe maksima. Również wczoraj zdołał pan zatrzymać sprzedających. Jeśli uda się go utrzymać, to w zasadzie cenna jest obecnie otwarta do okolic dwa, 6270. W wypadku pojawienia się osłabienia, miejsce na bezpieczną korektę wydaje sie z kolei sluzace do poziomu dwa, 4950. Aktualna, krótkoterminowa sytuacja na parach złotowych wciaz daje przewagę posiadaczy krótkich pozycji przy krajowej walucie.