W jakim wieku najlepiej otrzymać kartę kredytową?

17 lutego 2021
Category: Wystawca Karty

W tym artykule:

 • Kiedy powinienem otrzymać kartę kredytową?
 • Jak mogę otrzymać kartę kredytową?
 • Otrzymanie karty kredytowej przed ukończeniem 18 lat

Zastanawiasz się, czy w końcu nadszedł czas, aby zdobyć własną kartę kredytową? Może być. Najlepszy wiek na rozpoczęcie zależy od właściwej kombinacji osiągnięcia prawnych kamieni milowych, spełnienia wymagań kwalifikacyjnych wystawcy karty kredytowej i pewności, że możesz używać karty w sposób odpowiedzialny. Jeśli jesteś jak większość ludzi, w końcu otrzymasz kartę kredytową, a kiedy to zrobisz, będziesz musiał postępować mądrze.

Według danych Experian z czwartego kwartału 2018 r. Około 61% 18-latków ma co najmniej jedną kartę kredytową – ze średnim saldem 3914 USD. To dużo do zawdzięczania, kiedy dopiero zaczynasz życie i możesz nie zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy, aby szybko spłacić dług.

Oto, jak ustalić, kiedy jest odpowiedni moment na otrzymanie pierwszej karty kredytowej.

Kiedy powinienem otrzymać kartę kredytową?

Twój wiek jest ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy w ogóle powinieneś zawracać sobie głowę wnioskiem o kartę kredytową. Aby podpisać umowę – co zrobisz, składając wniosek o własne konto kredytowe – musisz mieć co najmniej 18 lat.

Jest jeszcze jedna przeszkoda prawna, którą musisz pokonać, a jest to ustawa o odpowiedzialności, odpowiedzialności i ujawnianiu kart kredytowych z 2009 r. Lub ustawa o karcie kredytowej. Został on uchwalony jako środek ochronny przed bardzo realnym problemem młodych dorosłych, którzy kłamią się głowami z kartami kredytowymi. Przed wprowadzeniem tego prawa w kampusach uniwersyteckich było pełno przedstawicieli firm obsługujących karty kredytowe, którzy rozdawali studentom gadżety w zamian za wypełnione podania.

Był to atrakcyjny i łatwy sposób na uzyskanie karty kredytowej. Wszystko zmieniło się wraz z ustawą o karcie kredytowej. Teraz, jeśli jesteś w wieku od 18 do 21 lat, samodzielne uzyskanie niezabezpieczonej karty kredytowej może być wyzwaniem. Będziesz musiał przedstawić dowód, że masz niezależne środki do zarządzania minimalną płatnością. Więc jeśli Twoim celem jest zdobycie karty na własne nazwisko i masz stałą pracę, która spełnia wymagania dochodowe, możesz to zrobić.

Jeśli nie masz środków na spłatę długu, który mógłbyś zaciągnąć przy użyciu karty, możesz poprosić kogoś o dobrej zdolności kredytowej i wystarczających dochodach, aby ponownie podpisał wniosek. Nie wszyscy wydawcy kart kredytowych pozwolą dwóm osobom na posiadanie konta, ale jeśli znajdziesz taką, która to robi, Ty i cosigner będziecie w równym stopniu odpowiedzialni za wszelkie zadłużenie, a konto pojawi się w obu raportach kredytowych.

Powinieneś także mieć pewność, że poszukiwanie karty kredytowej to mądry pomysł. Aby wiedzieć, czy nadszedł właściwy moment, upewnij się, że:

 • Jesteś gotowy, aby zbudować historię kredytową . Im dłużej posiadasz i odpowiedzialnie korzystasz z kart kredytowych (a także innych produktów kredytowych), tym lepszy będzie Twój kredyt. Dzieje się tak, ponieważ oceny kredytowe pochodzą z informacji wymienionych w raportach kredytowych, które obejmują między innymi rachunki kart kredytowych.
 • Chcesz robić zakupy online . W handlu elektronicznym warto używać kart kredytowych, ponieważ zapewniają one cenną ochronę konsumentów. Na przykład kwestionowanie nieautoryzowanych opłat jest zwykle stosunkowo szybkie i łatwe, a jeśli zamówiony produkt nie dotarł (lub jest uszkodzony, brakuje części lub nie jest zgodny z reklamą), możesz mieć możliwość cofnięcia opłat, jeśli sprzedawca nie oferuje rozwiązania.
 • Wiesz, ile gotówki potrzeba na pokrycie Twoich wydatków . Przed otrzymaniem karty kredytowej musisz dokładnie oszacować kwotę niezbędną do pokrycia wszystkich kosztów życia. W przeciwnym razie możesz zwrócić się do swojej karty kredytowej, aby pokryć niespodziewany niedobór budżetowy, a następnie doprowadzić do zadłużenia.
 • Możesz oprzeć się pokusie . Oparcie się pokusie „dodatkowych środków na linii kredytowej wymaga dojrzałości i poświęcenia. Kiedy chcesz czegoś za dużo, ten kawałek plastiku może być kuszący, więc będziesz potrzebować siły woli, aby odmówić.
 • Jesteś gotowy do zarządzania kontem . Jako właściciel karty kredytowej musisz upewnić się, że konto jest odpowiednio zarządzane. To wymaga czasu i energii. Sprawdzając wyciąg online co najmniej raz w tygodniu, możesz zachować równowagę i wycofać się, gdy staną się zbyt wysokie dla wygody. Jest to również sposób na wczesne wykrycie oszustw.

Jak mogę otrzymać kartę kredytową?

Oprócz przeglądu Twojej sytuacji finansowej firmy obsługujące karty kredytowe sprawdzą Twoje raporty kredytowe i wyniki, aby określić, czy jesteś pożądanym posiadaczem karty. Na przykład, jeśli masz pożyczkę studencką na swoje nazwisko i jest w dobrej kondycji (nie jest zaległa, a wszelkie wysłane płatności zostały dokonane na czas), pomaga to w raportach i wynikach. To samo dotyczy każdego innego produktu kredytowego, z którym jesteś powiązany, takiego jak pożyczka samochodowa, którą Twoi rodzice mogli dla Ciebie podpisać.

Jeśli masz niewiele kont kredytowych lub nie masz ich wcale, Twój plik kredytowy jest uznawany za „niedostateczny, a wystawca karty kredytowej nie może dokładnie określić ryzyka kredytowego. W takim przypadku Twoja pierwsza karta kredytowa będzie zwykle jedną z następujących:

 • Zabezpieczona karta . Te produkty działają tak samo jak niezabezpieczone karty, ale musisz wpłacić depozyt gotówkowy u emitenta, który staje się Twoją linią kredytową. Środki są przechowywane na oddzielnym koncie i wykorzystywane jako zabezpieczenie, więc jeśli pominiesz zadłużenie, które zaciągnąłeś za pomocą zabezpieczonej karty, wydawca wykorzysta środki przechowywane w depozycie. Ale jeśli dobrze zarządzasz swoją zabezpieczoną kartą, wydawca może przenieść Cię na zwykłą niezabezpieczoną kartę kredytową i zwrócić depozyt.
 • Karta detaliczna . Jeśli masz ulubione miejsce na zakupy (i nie przesadzisz z opłatami), karta detaliczna może być dla Ciebie odpowiednia, ponieważ jej wymagania kredytowe są zwykle minimalne. Ich oprocentowanie jest zwykle wyższe niż w przypadku innych kart, więc upewnij się, że spłacasz saldo co miesiąc, jeśli wybierzesz tę trasę.
 • Karta kredytowa studencka . Te produkty są specjalnie opracowane dla osób na studiach, które nie mają jeszcze historii kredytowej.

Otrzymanie karty kredytowej przed ukończeniem 18 lat

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią i chcesz mieć kartę kredytową, nie masz szczęścia – o ile ktoś, zwykle rodzic, chce dodać Cię do swojego konta jako autoryzowanego użytkownika. Otrzymasz kartę kredytową z nadrukowanym Twoim imieniem i nazwiskiem i będziesz mógł jej używać do robienia zakupów, ale nie będziesz odpowiedzialny za zarządzanie kontem. W większości przypadków pojawi się w raportach kredytowych, więc zostanie autoryzowanym użytkownikiem może być fantastycznym sposobem na szybkie rozpoczęcie wypełniania pliku kredytowego pozytywnymi danymi. Dopóki właściciel konta wysyła płatności na czas i utrzymuje niskie saldo, Twoja zdolność kredytowa zacznie nabierać kształtu.

Pamiętaj tylko, że jako autoryzowany użytkownik jesteś gościem na koncie. Jeśli masz zapłacić za swoje opłaty, przestrzegaj umowy, ponieważ właściciel konta ma prawo do uruchomienia w dowolnym momencie.

Masz również prawo do usunięcia się z konta. Sprawdź raporty kredytowe, aby upewnić się, że konto ma dobrą opinię. Jeśli zauważysz wysokie zadłużenie i brakujące płatności, status autoryzowanego użytkownika nie pomaga w uzyskaniu kredytu. Możesz zakończyć umowę z autoryzowanym użytkownikiem, kontaktując się z wydawcą karty i informując go, że chcesz się wypisać.

Oczywiście istnieje zasadnicza różnica pomiędzy czy mogą otrzymać kartę kredytową i czy powinna go otrzymać. Bądź przygotowany, nie tylko pod względem wieku chronologicznego, ale także uzbrój się w prawidłowe informacje i odpowiedzialność finansową potrzebną do zarządzania kontem. Jeśli potrafisz odpowiedzialnie obchodzić się z kredytem, ​​stworzysz imponującą historię kredytową, która pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe w przyszłości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy