Użyj odwróconego kredytu hipotecznego na zakup nowego domu

17 lutego 2021
Category: Możesz Zrobić

Seniorzy często korzystają z odwróconych kredytów hipotecznych w celu przekształcenia kapitału własnego w swoich domach w gotówkę bez obciążania się miesięcznymi płatnościami lub ryzykowaniem przejęcia. Jednak mniej wiadomo, że w 2008 r. Federalna Administracja Mieszkalnictwa Stanów Zjednoczonych uchwaliła przepisy w odpowiedzi na krach na rynku mieszkaniowym, umożliwiające seniorom korzystanie z odwróconego kredytu hipotecznego na zakup domu.

Nie każdy kwalifikuje się do hipoteki konwersji kapitału własnego (HECM) na transakcję zakupu. Ale jeśli to zrobisz, możesz skorzystać z odwróconego kredytu hipotecznego, aby kupić swój wymarzony dom i uniknąć konieczności płacenia uciążliwych miesięcznych spłat związanych z normalnym kredytem hipotecznym.

Jak działa program Reverse Mortgage / HECM for Purchase?

Zwykle odwrócona hipoteka służy do zamiany kapitału własnego domu na gotówkę. Jednym z głównych zastosowań odwróconej hipoteki jest spłata kredytu hipotecznego lub innego zastawu na nieruchomości, a tym samym wyeliminowanie wszystkich płatności związanych z domem. Korzystając z odwróconego kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości zamiast na nieruchomości, którą już posiadasz, możesz ominąć potrzebę posiadania kredytu hipotecznego typu forward.

Jeśli masz odpowiednią zaliczkę, możesz kupić swój wymarzony dom bez żadnych miesięcznych spłat kredytu hipotecznego.

Dzięki programowi HECM for Purchase zamiast uzyskania odwróconej hipoteki na swój obecny dom, poinformujesz swojego pożyczkodawcę odwróconego kredytu hipotecznego, że chcesz kupić nowy dom, korzystając z odwróconej hipoteki. Pożyczkodawca obliczy następnie kwotę pieniędzy, którą kwalifikujesz się do otrzymania, tak jakbyś już posiadał nieruchomość. Twoje kwalifikacje i kwota pożyczki są obliczane na podstawie:

 • Twoja zadatek
 • Szacunkowa wartość nieruchomości
 • Twój wiek

Jeśli kwalifikujesz się do otrzymania wystarczającej ilości pieniędzy, aby pozwolić ci na zakup nieruchomości, możesz to zrobić i mieszkać w domu tak długo, jak chcesz, tak jak w przypadku zwykłej odwróconej hipoteki.

Opłaty, stopy procentowe, warunki i zasady pożyczki są identyczne jak w przypadku zwykłej odwróconej hipoteki, co oznacza, że ​​nigdy nie musisz dokonywać żadnych płatności, dopóki mieszkasz w nieruchomości. Żadne pieniądze, które pożyczyłeś w ramach odwróconej hipoteki, nie mogą być spłacane, dopóki Ty (lub Twój współmałżonek) nie mieszkasz w nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że dom musi być utrzymany, a wszystkie podatki i ubezpieczenie muszą być opłacone na czas trwania odwróconej hipoteki.

Dom zakupiony przy pomocy odwróconej hipoteki musi stać się Twoim głównym miejscem zamieszkania.

Korzystanie z odwróconego kredytu hipotecznego – HECM przy zakupie – w celu zmniejszenia zatrudnienia na emeryturę

Downsizing – sprzedaż istniejącego domu i kupowanie mniejszego, tańszego domu – może być dla seniorów świetnym sposobem na najlepsze wykorzystanie kapitału własnego domu do sfinansowania, a także zmniejszenie wydatków na emeryturę. Zmniejszenie może również przynieść korzyści w zakresie jakości życia.

Jeśli zdecydujesz się na zakup HECM podczas zmniejszania rozmiaru, możesz wyeliminować wszystkie miesięczne wydatki na kredyt hipoteczny. Właściciele domów, którzy są zainteresowani redukcją, często mogą wygenerować wystarczającą ilość pieniędzy ze sprzedaży swojej nieruchomości, aby łatwo zapłacić większą zaliczkę wymaganą do transakcji HECM for Purchase, a także na dodatkowe koszty przeprowadzki.

Jeśli planujesz zmniejszyć wielkość swojej istniejącej nieruchomości, program odwróconej hipoteki na zakup może pozwolić Ci na wykorzystanie pieniędzy, które otrzymasz ze starej nieruchomości, jako sposób na zapewnienie, że nie będziesz musiał spłacać miesięcznych spłat kredytu hipotecznego w nowym domu.

Jakie są wady korzystania z odwróconego kredytu hipotecznego na zakup domu?

Główną wadą zakupu domu za pomocą odwróconej hipoteki HECM jest to, że wymaga on dużej zaliczki. Zaliczka musi być wystarczająca, aby osiągnąć współczynnik wartości kredytu do wartości wymagany w przypadku odwróconej hipoteki. I – podobnie jak w przypadku zwykłego odwróconego kredytu hipotecznego – możesz nie mieć żadnych innych pożyczek pod zastaw domu, co oznacza, że ​​nie możesz uzyskać drugiego kredytu hipotecznego lub innego rodzaju pożyczki pod zastaw domu, aby pomóc Ci pokryć koszty zakupu domu.

W zależności od wieku i wartości nieruchomości, możesz potrzebować samodzielnie (lub więcej) przynieść połowę wartości domu do stołu, aby go kupić.

Oprócz obaw związanych z kwalifikacją, inne wady zwykle związane z odwróconym kredytem hipotecznym nadal dotyczą programów HECM for Purchase, takie jak potencjalny negatywny wpływ na twoją nieruchomość lub ryzyko, że wpłynie to na programy oparte na potrzebach, takie jak Medicaid. Ogólnie rzecz biorąc, nie zaleca się uzyskiwania odwróconego kredytu hipotecznego HECM, zarówno w przypadku domu, który już posiadasz, jak i nowej nieruchomości, chyba że zamierzasz pozostać w nowym domu przez co najmniej pięć lat. Jak zawsze, przed podjęciem decyzji, czy kontynuować, należy omówić odwróconą hipotekę z rodziną i spadkobiercami.

Jakie typy nieruchomości kwalifikują się do programu HECM for Purchase?

Ogólnie rzecz biorąc, możesz użyć odwróconego kredytu hipotecznego HECM do zakupu dowolnej nieruchomości, na którą normalnie można uzyskać odwrócony kredyt hipoteczny. Te typy nieruchomości obejmują:

 • Domy jedno- i wielorodzinne
 • Domy miejskie
 • Lokalemieszkalne zatwierdzone przez FHA (UWAGA:w niektórych stanach istnieją opcje własnościowe dla lokatorskie spoza FHA o wartości powyżej 400 000 USD – zadzwońpodnumer1-866-466-0203aby uzyskać informacje)
 • Domy wyprodukowane z aprobatą FHA

Podobnie jak w przypadku zwykłych odwróconych kredytów hipotecznych, nie można używać HECM do zakupu innych rodzajów nieruchomości, takich jak:

 • Kooperacje
 • Obiekty typu bed & breakfast
 • Mieszkania mieszkaniowe, domy mobilne lub domy gotowe, które nie zostały certyfikowane przez FHA w zakresie odwrotnych kredytów hipotecznych

Jak oszacować odwrotną kwotę kredytu hipotecznego na zakup pożyczki

Nie potrzebujesz specjalnego kalkulatora odwróconej hipoteki, aby oszacować, czy możesz zrobić odwrócony kredyt hipoteczny na zakup. Zamiast tego możesz po prostu wykonać następujące czynności:

 • Gdy narzędzie zapyta o wartość domu, podaj cenę zakupu.
 • Wprowadź wiek wszystkich właścicieli tytułów w nowej nieruchomości
 • Ustaw saldo kredytu hipotecznego na 0 USD

Pokazana kwota pożyczki to przybliżona kwota, jaką będziesz w stanie pożyczyć. Różnica (cena zakupu – kwota kredytu) to kwota, którą będziesz potrzebować na zaliczkę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy