Tytuł Role firmy w procesie zakupu domu

17 lutego 2021
Category: Zakupu Domu

31.08.2017 Kristin Demshki

Kupując dom, może być trudno zrozumieć, dlaczego jest w to zaangażowanych tak wiele osób i co dokładnie każdy z nich robi. Niektórzy – jak twój domowy inspektor – mają jasne role, ale inni – jak twoja tytułowa firma – mogą wydawać się pełnić bardziej tajemniczą rolę. Jednak Twoja firma tytułowa odgrywa kluczową rolę w procesie zamykania domu i chronienia Cię przed nieprzewidzianymi problemami prawnymi.

Co to jest firma tytułowa?

Czym dokładnie jest firma tytułowa? Firma tytułowa pomaga zapewnić, że elementy transakcji dotyczącej nieruchomości są legalne i bezproblemowe. Poprzez badania, ubezpieczenie i staranną koordynację, upewniają się, że tytuł własności do nieruchomości zostanie zgodnie z prawem i prawidłowo przeniesiony ze sprzedającego na kupującego.

Czym zajmuje się firma tytułowa?

Spółki zajmujące się tytułem własności chronią transakcje dotyczące nieruchomości, wykonując trzy ważne zadania dla kupujących i sprzedających domy: prowadzenie wyszukiwania tytułu, wystawianie ubezpieczenia tytułu oraz pełnienie funkcji biura depozytowego i agenta zamykającego transakcję.

1) Przeprowadź wyszukiwanie tytułówJednym z najważniejszych obowiązków firmy tytułowej jest poszukiwanie tytułu. W branży nieruchomości tytuł odnosi się do licznych praw i słusznych interesów związanych z określoną działką nieruchomości. Proces wyszukiwania tytułów zapewnia wgląd w historię praw i zainteresowań Twojego potencjalnego domu, takich jak kto kupił nieruchomość, kto ją sprzedał oraz daty tych transakcji.

Wyszukiwanie tytułu określa również, czy w tytule są jakieś inne ukryte wady, w tym:

 • Wtórne lub podrzędne kredyty hipoteczne
 • Linie kredytoweWyrokiŻądaniaZastawyNiezapłacone podatkiOceny specjalneInne kwestie prawne specyficzne dla tego obszaruPoszukiwanie tytułu będzie również szukało wszelkich służebności, dzierżaw lub innych ograniczeń, które mogą być problemem dla potencjalnych właścicieli. Jeśli pojawią się pytania dotyczące granic nieruchomości, firma tytułowa może nawet zamówić ankietę.

  Po zakończeniu wyszukiwania tytułu firma tytułowa sporządzi raport ze swoich ustaleń. Ten raport dotyczący tytułu jest ważną częścią procesu zakupu domu: będzie zawierał listę wszelkich obaw lub obszarów problemowych, które mogą potencjalnie wstrzymać sprzedaż domu lub spowodować przyszłe oszukańcze roszczenia własnościowe.

  Dlatego pożyczkodawcy nie wystawią kredytu hipotecznego bez wyszukiwania tytułu. Wyniki tego wyszukiwania są wykorzystywane do tworzenia streszczenia tytułu, który jest podsumowaniem tego, co odkryło wyszukiwanie. Na koniec zostanie wydane tytułowe pismo z opinią. Jest to dokument prawny, który wskazuje, czy tytuł jest ważny.

  2) Wystawca ubezpieczenia tytułuJeśli wyszukiwanie tytułów zostało przeprowadzone poprawnie, nie powinno być problemów z przejęciem tytułu nowego domu – przez większość czasu. Pomimo dokładnych poszukiwań tytułu przeprowadzonych przed rozliczeniem, praktycznie niemożliwe jest upewnienie się, że tytuł jest wolny od wszelkich ukrytych problemów wynikających z takich kwestii jak:

  • Nieujawnieni spadkobiercy
  • Zapomniane testamentyNieprawidłowe postępowanie sądoweWcześniej nieznane prawa do minerałów ziemiWadliwe czynyUbezpieczenie tytułu własności jest niezbędne, ponieważ chroni kupujących domy przed możliwością, jakkolwiek niewielką, że sprzedawca (lub poprzedni sprzedawca) nie miał wolnego i jasnego prawa własności do nieruchomości. Zasady te chronią kupującego przed nieuczciwymi roszczeniami dotyczącymi własności i chronią kupującego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprzewidzianych problemów podczas posiadania domu. Ubezpieczenie tytułu gwarantuje tytuł zgodnie z zgłoszeniem i zapisem. Chociaż ryzyko, przed którym chroni Cię ubezpieczenie tytułu, jest bardzo niskie, wartość tego, co możesz stracić, jest bardzo wysoka.

   3) Pełnić funkcję Escrow Officer i Closing AgentTwoja firma tytułowa będzie również prawdopodobnie służyć jako Twój escrow escrow. Prawidłowa obsługa Twojego przed zamknięciem rachunku powierniczego obejmuje upewnienie się, że wszystkie środki, w tym koszty zamknięcia i zaliczki, zostaną zapłacone i odpowiednio wypłacone.

   Zamknięcie kredytu hipotecznego może być skomplikowanym procesem, wymagającym wielu podpisów na wielu formularzach i dokumentach. Twoja firma tytułowa może pomóc w tym procesie, służąc jako agent zamykający podczas rozliczenia. Na spotkaniu zamykającym firma tytułowa będzie działać jako pośrednik między sprzedającym a kupującym, zapewniając dystrybucję, podpisanie i rejestrację całej niezbędnej dokumentacji.

   Konkluzja: Firmy zajmujące się tytułem pomagają chronić Twoją inwestycję

   Problemy z tytułem są rzadkością, ale kiedy już się pojawią, mogą być na tyle znaczące, że mogą cię kosztować dom – jedną z największych inwestycji twojego życia. Zasługuje na najlepszą ochronę, jaką możesz zapewnić. Współpraca z firmą zajmującą się tytułem własności w ramach procesu zamykania kredytu hipotecznego zapobiega kosztownym (i często niewidocznym) potencjalnym problemom, które mogą zagrozić posiadaniu domu.

   Otrzymuj pomocne artykuły bezpośrednio w swojej skrzynce odbiorczej!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy