Toys R Us Bankructwo: co się stanie z twoją kartą kredytową?

17 lutego 2021

Dzięki chwytliwemu komercyjnemu dźwiękowi i kultowej maskotce żyrafy Geoffrey, Toys R Us jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych sprzedawców detalicznych w kraju.

Niestety gigant zabawkarski ogłosił, że przygotowuje się do sprzedaży lub zamknięcia wszystkich 735 sklepów w USA do połowy maja 2018 r., W tym sklepów Babies R Us.

Jeśli jesteś posiadaczem karty kredytowej Toys R Us, ta wiadomość jest dla Ciebie szczególnie trudna.

Dowiedz się, co może się stać z Twoim kontem karty kredytowej i co to może oznaczać dla Ciebie i Twojego kredytu.

Co się dzieje z kontami kart kredytowych Toys R Us?

Jeśli masz kartę kredytową „R Us lub MasterCard, możesz nadal używać swojej karty kredytowej do końca sprzedaży likwidacyjnej.

Nie zdobyto więcej nagródJeśli użyjesz karty kredytowej Toys R Us w nadchodzących tygodniach, nie będziesz korzystać z żadnych programów lojalnościowych ani rabatowych.

Obejmuje to niewykorzystane nagrody i kupony.

Brak nowych kandydatówChociaż niektóre z wcześniej ujawnionych informacji są w najlepszym razie mylące, wnioski o nowe karty kredytowe Toys R Us nie są już przyjmowane.

Konta kart mogą być przenoszoneObie karty kredytowe Toys R Us są zarządzane przez Synchrony Bank.

Jedną z nich jest karta kredytowa sklepu, która działa tylko przy zakupach Toys R Us. Inną jest karta MasterCard, która umożliwia również posiadaczowi karty dokonywanie zakupów wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty MasterCard.

Twoja karta kredytowa przestanie działać po zamknięciu wszystkich sklepów, mimo że nie została podana konkretna data.

Podobnie jak w przypadku każdej karty kredytowej, jesteś odpowiedzialny za wszystkie obciążenia tej karty, nawet jeśli sklep zostanie zamknięty lub zbankrutuje.

Aby uniknąć naliczenia odsetek, należy spłacić saldo w całości przed terminem płatności.

Płatności kartą kredytową Toys R Us można dokonać online, telefonicznie lub pocztą.

Oświadczenie Synchrony w tej sprawie:

„Kiedy partner detaliczny przechodzi w stan likwidacji, Synchrony określa najlepszy sposób działania dla posiadacza karty, który może obejmować opcję alternatywnej karty. Obecnie badamy te opcje i skontaktujemy się z klientami, gdy zapadnie ostateczna decyzja ustalona.

Możliwy wpływ na Twój wynik kredytowy

Jeśli Twoja karta kredytowa Toys R Us zostanie zamknięta, historia płatności, w tym terminowość płatności pozostałego salda, będzie nadal miała wpływ na wynik FICO.

Ocena kredytowa FICOPrawie 90 procent pożyczkodawców wykorzystuje wyniki FICO do oceny indywidualnego ryzyka kredytowego.

Wyniki FICO wahają się od 300 do 850. Im wyższy wynik, tym mniejsze ryzyko dla pożyczkodawcy.

Oznacza to, że jeśli masz dobry lub doskonały kredyt, otrzymasz wyższy limit na karcie kredytowej na korzystniejszych warunkach, takich jak niższe oprocentowanie.

Twój wynik FICO uwzględnia zarówno dobre, jak i złe informacje w raporcie kredytowym.

Pięć czynników branych pod uwagę przy obliczaniu wyników kredytowych FICO to:

Wynik FICO to migawka Twojej historii kredytowej w określonym czasie, więc liczba ulega wahaniom.

Przy 35 procentach historia płatności jest największym czynnikiem wpływającym na wynik FICO. Tylko jedna spóźniona płatność może mieć negatywny wpływ na ogólny wynik.

Ważne jest, aby co miesiąc dokonywać minimalnej płatności przed terminem, aby mieć pewność, że wynik nie zostanie utracony tylko z powodu opóźnienia płatności o kilka dni.

Wpływ zamkniętego kontaZamknięte konto karty kredytowej może pozostać w raporcie kredytowym przez okres do 10 lat, ale po jego zamknięciu zostanie odnotowane, że konto karty kredytowej zostało zamknięte przez pożyczkodawcę.

Jest to znacznie mniej szkodliwe w porównaniu z zamknięciem konta przez firmę obsługującą karty kredytowe z powodu zaległych płatności.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się następujących efektów na swój wynik:

 • Wyższe wykorzystanie kredytu. Gdy stracisz limit kredytowy tej karty, całkowite wykorzystanie kredytu będzie wydawać się wyższe. Zwykle prowadzi to do niższej zdolności kredytowej. Możesz z tym walczyć, spłacając salda zadłużenia.
 • Średni wiek kont spadnie lub nie będzie tak szybko rosnąć. Wiek konta karty kredytowej Toys R Us nadal będzie wliczał się do średniego wieku kont, ale nie będzie się dalej zwiększać. Jeśli raport kredytowy zawiera tylko zapisy dotyczące kilku linii kredytowych, może to tymczasowo zaszkodzić Twojemu kredytowi.Jeśli masz dobrą zdolność kredytową, nie powinieneś się zbytnio martwić o możliwe negatywne skutki dla swojej zdolności kredytowej, ponieważ powinny one być tylko tymczasowe.

  Co zrobić, jeśli konto karty jest zamknięte

  Jeśli planujesz używać swojej karty kredytowej Toys R Us do czasu jej zamknięcia przez Synchrony Bank, rozważ posiadanie innej karty kredytowej gotowej do użycia jako jej zamiennik.

  Firmy obsługujące karty kredytowe nie mają obowiązku ostrzegania Cię, że zamierzają dezaktywować Twoją kartę lub zamknąć konto. W rzeczywistości mają do 30 dni na poinformowanie Cię, że nawet zamknęli konto.

  Jeśli konto jest zamknięte, sprawdź, czy w raporcie kredytowym dokładnie wymieniono kartę kredytową jako „zamkniętą lub „zamkniętą na żądanie pożyczkodawcy.

  Sprawdź swój raport kredytowyKażdego roku, dzięki ustawie Fair Credit Reporting Act, konsumenci mają prawo dostępu do bezpłatnego raportu kredytowego z każdego z trzech głównych biur kredytowych za pośrednictwem AnnualCreditReport.com.

  Trzy główne biura kredytowe w USA to Experian, Equifax i TransUnion.

  Masz prawo zakwestionować wszelkie błędy lub rozbieżności, które znajdziesz w swoim raporcie kredytowym. Należy to zrobić jak najszybciej, kontaktując się z agencjami kredytowymi online, telefonicznie lub pocztą.

  Refinansuj swój długJeśli masz saldo na karcie i przewidujesz, że wkrótce nie będziesz w stanie spłacić całego salda, możesz rozważyć refinansowanie.

  Będzie to szczególnie pomocne, jeśli masz wysoką RRSO. Refinansując się przy niższym APR, możesz w końcu zaoszczędzić sporo pieniędzy na spłacie odsetek.

  Rozważ pożyczkę osobistą z niższym RRSO niż APR karty kredytowej

  Odbierz nagrody wkrótce

  Z niewielkim wyprzedzeniem klienci Toys R Us nie mogą już zdobywać ani wykorzystywać nagród lojalnościowych. Było to zaskoczeniem, ponieważ firma pierwotnie powiedziała, że ​​klienci mogą wykorzystać punkty premiowe do połowy kwietnia.

  Chociaż punkty zdobyte za poprzednie zakupy mogą nadal pojawiać się na wyciągach z konta, nie można ich już wymienić.

  Sprzedaż likwidacyjna

  Jeśli chcesz skorzystać z okazji, działaj szybko. Sprzedaż likwidacyjna ma rozpocząć się w sklepach pod koniec marca.

  Możesz nie być w stanie znaleźć najnowszej lub najpopularniejszej zabawki, ale prawdopodobnie otrzymasz dobrą ofertę na pozostałe zapasy.

  Ceny sprzedaży i rabaty różnią się w zależności od sklepu, więc możesz odwiedzić kilka miejsc, aby znaleźć najlepszą ofertę. Musisz osobiście odwiedzić sklep, ponieważ ceny sprzedaży podczas likwidacji nie będą dostępne online.

  Jeśli chcesz ułożyć kupony na cenach sprzedaży, pomyśl jeszcze raz. Toys R Us nie przyjmuje już żadnych kuponów, w tym kuponów Geoffrey Birthday Club.

  Jeśli posiadasz kartę podarunkową, w tym e-karty podarunkowe, masz czas do połowy kwietnia, aby z niej skorzystać. Oznacza to, że sklepy są nadal otwarte, a firma nadal przestrzega tej daty.

  Ponieważ nie podano konkretnych dat zamknięcia, oczekuje się, że sklepy zostaną zamknięte wcześniej, jeśli towary zostaną wyprzedane.

  Niezależnie od tego, czy dokonasz zakupu za pełną cenę, czy znajdziesz ofertę stulecia, wszystkie transakcje sprzedaży są teraz ostateczne. Obejmuje to przedmioty zakupione za pośrednictwem rejestrów dzieci i prezentów.

  Wniosek

  Więcej informacji i ogłoszeń spodziewanych jest w najbliższych tygodniach. Jeśli ostatni miesiąc jest jakąś wskazówką, daty i informacje mogą ulec zmianie w każdej chwili.

  Firma Toys R Us poinformowała, że ​​opublikuje listę zamkniętych sklepów na swojej stronie internetowej. W momencie publikacji lista ta nie była dostępna.

  Firma Toys R Us radzi klientom w USA, którzy mają jakiekolwiek pytania dotyczące produktów, gwarancji lub nagród, aby skontaktować się z Działem Obsługi Klienta pod numerem 1 (800) TOYSRUS lub 1 (800) 869-7787 w godzinach od 8:00 do 23:00 czasu wschodniego.

  Zadać pytaniecathyveigaPoniedziałek, 14 października 2019 20:13Co zrobić z kartą kredytową Toysrus

  Może ci się spodobać również Ujawnienie reklamodawców: wiele ofert oszczędności pojawiających się na tej stronie pochodzi od reklamodawców, od których ta witryna otrzymuje wynagrodzenie za umieszczenie na liście. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Te oferty nie obejmują wszystkich dostępnych kont depozytowych.

  Ujawnienie redakcyjne: ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

  Ujawnianie treści generowanych przez użytkowników: te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy bankowego.

 • O
 • KontaktWarunkiPrywatność ->PrywatnośćReklamowaćBlogUjawnienie reklamodawcy:Wierzymy, że zapewniając narzędzia i edukację, możemy pomóc ludziom w optymalizacji ich finansów, aby odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością. Chociaż nasze artykuły mogą zawierać lub prezentować wybrane firmy, dostawców i produkty, nasze podejście do ich tworzenia jest sprawiedliwe i bezstronne. Treści, które tworzymy, są bezpłatne i pochodzą z niezależnych źródeł, pozbawione są jakiejkolwiek płatnej promocji.

  Ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

  MyBankTracker generuje przychody dzięki naszym relacjom z naszymi partnerami i podmiotami stowarzyszonymi. Czasami możemy wspomnieć lub zamieścić recenzje ich produktów, ale nie ma to wpływu na nasze rekomendacje, które są całkowicie oparte na badaniach i pracy naszego zespołu redakcyjnego. Nie jesteśmy w żaden sposób zobowiązani umową do oferowania pozytywnych lub rekomendujących recenzji ich usług. Zobacz naszą listę partnerów.

  MyBankTracker nawiązał współpracę z CardRatings w celu pokrycia produktów kart kredytowych. MyBankTracker i CardRatings mogą otrzymywać prowizje od wydawców kart. Opinie, recenzje, analizy i rekomendacje należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy