Sztab Kaczyńskiego apeluje o niezaostrzanie kampanii

Sztab Kaczyńskiego apeluje o niezaostrzanie kampanii
Category: inne
27 lipca, 2020

O niezaostrzanie kampanii wyborczej zaapelowała w piątek az do sztabu Bronisława Komorowskiego szefowa sztabu pretendenta PiS dzieki prezydenta Joanna Kluzik-Rostkowska. Podczas konferencji prasowej symbolicznie przekazała Komorowskiemu białą różę.

„Mam nadzieję, chciałabym wierzyć w to, że pan marszałek Komorowski nie ma tego rodzaju planów (zaostrzania kampanii a mianowicie PAP), tym chetniej, że przecież hasło rywalizacji Bronisława Komorowskiego brzmi: zgoda buduje” – mówiła Kluzik-Rostkowska.

„Panie marszałku, zgoda konstruuje, a niezgoda rujnuje, posiadam nadzieję, że pan marszałek weźmie to pod uwagę i że Platforma Obywatelska, sztab pana marszałka nie zaakceptowac będzie brutalizował, zaostrzał naszej kampanii, posiadam nadzieję, że do końca dotrwamy po merytorycznej, cichej debacie” – powiedziała szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego.

„Na dowód naszej dobrej woli (… ) chciałabym przekazać panu marszałkowi Komorowskiemu tę różę, jak naszą intencję dobrej woli, współpracy” – dodała Kluzik-Rostkowska.

Podczas konferencji na telebimie pokazywano cudzyslowy z prasy wskazujące w – jak mówił rzecznik sztabu Kaczyńskiego Paweł Poncyljusz – brutalizowanie języka konfrontacji.

Kluzik-Rostkowska nawiązała natomiast w trakcie konferencji az do słów szefa sztabu Komorowskiego Sławomira Nowaka, który a mianowicie jak relacjonowała – w jednej wraz z piątkowych audycji radiowych mówił, że nie wie jaką szkołę skończył zarówno kandydat NA, jak i PiS.

„W związku z tymze pozwoliłam osobiscie sięgnąć az do ulubionego źródła informacji marszałka Komorowskiego – czyli Wikipedii, i wydrukowałam życiorysy poszczególnego i pozostalego kandydata jak i równiez w tej chwili, po zakończeniu naszej konferencji, będą chciała ów informacje panu Sławomirowi Nowakowi przekazać” – powiedziała.

Dziennikarze pytali czlonków sztabu Kaczyńskiego, jak wyobrażają sobie rolę posła NA Janusza Palikota w prekursorskim tygodniu konfrontacji.

„Za kazde inwencje pana Janusza Palikota musi wziąć polityczną odpowiedzialność i rajcuje marszałek Komorowski” – powiedziała Kluzik-Rostkowska.

Przedstawiciele sztabu Kaczyńskiego zapowiedzieli, że w następnym tygodniu aspirant PiS będzie kontynuował wycieczki w Polskę, będzie miał też kilkanascie spotkań na warszawskim rynku. (PAP)

hgt/ tgo/ mok/ jbr/