Szacowanie strat po meczu w Bydgoszczy

Category: system gospodarczy
27 lipca, 2020

Zniszczone ogrodzenie stadionu jak i równiez trybuna, poszkodowani policjanci i uszkodzone radiowozy oraz obserwacje do sądu ws. szesnascie osób a mianowicie to saldo awantur w stadionie Zawiszy w Bydgoszczy po meczu piłkarskim. Psy spacyfikowała awantury używając broni palnej i gazu.

Do zamieszek doszło podczas rozgrywanego w sobotę w Bydgoszczy meczu piłkarskiego miejscowego Zawiszy z drużyną Widzewa Łódź. Podczas drugiej połowy zebrania na stadion usiłowała się wedrzeć bez biletów grupa około 600 pseudokibiców klubu ŁKS Łódź, którzy są skonfliktowani ze zwolennikami Widzewa i jednocześnie _ zaprzyjaźnieni _ sposród kibicami Zawiszy.

Przez plot przedarło się około piecdziesiat osób, pozostałych powstrzymała ochrona obiektu jak i równiez policjanci. Jednocześnie na stadionie kibice Widzewa usiłowali wydostać się wraz z swojego sektora, niszcząc jego ogrodzenie.

Na wieść na temat starciu pseudokibiców ŁKS z policją liderzy kibiców Zawiszy wezwali kilkutysięczny tłum w swojej trybunie do rychlego opuszczenia do niej na znak protestu. Wówczas gdy masa jednostek zaczęła szturmować wejścia i zamkniętą na czas tego meczu sąsiednią trybunę B, natomiast w stronę służb porządkowych poleciały race, kawałki ploty, kamienie i płyty chodnikowe – psy użyła gazu łzawiącego i zaczęła strzelać pociskami gumowymi.

_ – 16 zatrzymanym osobom zarzucono złamanie prawa poprzez wtargniecie na boisko podczas zabawy sportowej jak i równiez niereagowanie na polecenia służb porządkowych jak i równiez policji. Na dodatek dwóm ludziom zarzucono czynną napaść zbyt policjantów i jednej jednostce znieważenie funkcjonariusza _ a mianowicie poinformowała Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji.

Za wtargniecie na boisko grozi wyrok do kilku lat więzienia i zakaz stadionowy, zbyt napaść dzieki policjantów kara do ośmiu lat więzienia. Sprawy 12 osób zostaną w poniedziałek skierowane sluzace do sądu wraz z wnioskami o ukaranie pierwotnego w trybie przyspieszonym, a cztery osoby odpowiadać będą w normalnym nastroju.

_ a mianowicie Spośród ludzi 16 osób, osiem to mieszkańcy Łodzi, pięciu – Włocławka, dwóch Bydgoszczy jak i równiez jedna jednostka z Inowrocławia. Podczas pacyfikowania awantur czterech policjantów odniosło obrażenia, skaleczone zostały cztery radiowozy i armatka wodna _ – dodała rzeczniczka.

Policjanci sprawdzają cały czas dyżurujące szpitale i przychodnie, czy nie zgłosiły się tam ludzie z obrażeniami charakterystycznymi dla uczestników awantur na stadionie. W niedzielę do konkretnego ze szpitali trafił 40-letni mieszkaniec Inowrocławia, który doznał poważnych obrażeń twarzy i stracił oko.

Na stadionie Zawiszy utrzymuje ocena jak i równiez szacowanie szkód spowodowanych za posrednictwem uczestników awantur. Mecz Zawiszy z Widzewem traktowany był jako zgromadzenie o podwyższonym ryzyku jak i równiez w związku z tym bydgoską policję wspomagali po sobotę policjanci z Rozpoznania i Łodzi.

Czytaj więcej w

  • Przeszlo 60 pseudokibiców stanie poprzednio sądem
  • Pseudokibice usłyszeli zarzuty. Grozi im…
  • Ponad połowa programów w naszym kraju jest nielegalna
  • Zamieszki wedlug meczu gigantów. Są zatrzymani

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy