Słupsk: Policjant aresztowany za posiadanie narkotyków

Słupsk: Policjant aresztowany za posiadanie narkotyków
Category: inne
27 lipca, 2020

Sąd Rejonowy w Słupsku (Pomorskie) aresztował w piątek na wiecej niz jeden miesiące miejscowego policjanta, zatrzymanego podczas antynarkotykowej akcji a mianowicie poinformował PAP rzecznik słupskiej prokuratury okręgowej Jacek Korycki.

Dominikowi Ś. a mianowicie 29-letniemu funkcjonariuszowi z czteroletnim stażem a mianowicie prokuratura przedstawiła zarzut dysponowania co najmniej 8 gramów amfetaminy.

Śledczy uznali to za znaczą ilość środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje zbytnio taki czyn od roku do dziesieciu lat więzienia. Policjant przyznał się w trakcie przesłuchania sluzace do zarzutu.

Az do aresztu dzieki dwa miesiące trafili również dwaj zatrzymani podczas tej samej akcji mieszkańcy Słupska: 47-letni Wojciech I., u którego znaleziono 1, 3 kilograma amfetaminy, a takze 50-letni Krzysztof S., który jest podejrzany o przekazanie policjantowi Dominikowi Ś. nie mniej niż 10 gramów amfetaminy.

Obu mężczyznom przez ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii również grozi od roku kalendarzowego do dziesiec lat więzienia. Ani Wojciech I., oraz Krzysztof S. nie przyznali się podczas przesłuchania sluzace do zarzutów.

Moral o tymczasowe areszty na rzecz wszystkich podejrzanych – jakim sposobem powiedział PAP rzecznik prokuratury okręgowej a mianowicie był rezultatem tych przesłuchań, gdyż w takim przypadku zachodziła obawa matactwa.

Piątkowe postanowienie sądu o aresztowaniu nie jest prawomocne.

Śledztwo w tej kwestii prowadzi Prokuratura Rejonowa po Słupsku. Ponieważ jednym z niepokojacych jest regionalny policjant, rzecz może zostać przekazana innej prokuraturze. Póki co jednak taka decyzja nie zaakceptowac zapadała” a mianowicie powiedział PAP Korycki.

Wszelkich podejrzanych zatrzymano w środę podczas wspólnej antynarkotykowej akcji wydziału kryminalnego słupskiej komendy policji i Straży Granicznej.

Z wiadomosci przekazanych poprzez prokuraturę wyplywa, że policjant Dominik Ś. podjechał radiowozem pod dom, w którym mieszkał obserwowany diler, jak i równiez wszedł do jego mieszkania. Chwilę później do dzialaniu wkroczyli funkcjonariusze obserwujący gmach, zatrzymując 3 mężczyzn.

Komendant Miejski Policji w Słupsku podinsp. Andrzej Szaniawski zdecydował o zawieszeniu Dominika Ś. w wykonywaniu czynności służbowych i wszczął postępowanie administracyjne zmierzające do wydalenie jego ze służby. (PAP)

sibi/ abr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy