Co to jest ulga podatkowa dotycząca możliwości zatrudnienia (WOTC)?

17 lutego 2021
Category: Będziesz Musiał

Ciągle mówi się o bezrobociu i jego skutkach. Raporty o bezrobociu są publikowane co miesiąc. Istnieje wiele artykułów na temat świadczeń socjalnych.

Oto kilka szybkich statystyk:

Czy wiesz, że możesz otrzymać ulgę podatkową za zatrudnienie osób w tych statystykach? Ulga podatkowa dotycząca możliwości zatrudnienia (WOTC) może potencjalnie pomóc Ci finansowo przy zatrudnianiu nowych pracowników. Więc czym jest WOTC?

Co to jest WOTC?

Ulga podatkowa dotycząca możliwości zatrudnienia to ulga podatkowa przyznawana przez rząd federalny. Ulgę podatkową możesz otrzymać, zatrudniając pracownika z „grupy docelowej. Grupy docelowe są wymienione w następnej sekcji.

Możesz myśleć o WOTC jako zachęcie finansowej do zatrudniania osób z grup docelowych. Ulga podatkowa daje również możliwość obniżenia stopy bezrobocia przy jednoczesnej dywersyfikacji działalności.

Jakie są grupy docelowe?

Grupy docelowe to określone grupy osób, które napotykają bariery w poszukiwaniu pracy. Obecnie istnieje dziewięć grup docelowych:

 1. Weterani
 2. Odbiorcy TANFOdbiorcy SNAPWyznaczeni mieszkańcy społeczności żyjący w strefach empowerment lub społecznościach odnowySkierowania na rehabilitację zawodowąByli przestępcyOdbiorcy dodatkowego dochodu z zabezpieczenia (SSI)Letni pracownicy młodzieżowi mieszkający w strefach empowermentKwalifikowane osoby długotrwale bezrobotneAby dowiedzieć się więcej o grupach docelowych, odwiedź witrynę internetową Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych.

  Nawet jeśli pracownik należy do jednej z ośmiu grup docelowych, nadal może nie kwalifikować Cię do WOTC. Następujący pracownicy nie zakwalifikują Cię do WOTC:

  • krewni i osoby na utrzymaniu
  • byli pracownicy (z wyjątkiem letniej młodzieży)większościowych właścicieli firmyCo to są strefy empowermentu i społeczności odnowy?Strefy empowermentu i społeczności odnowy biologicznej to obszary miejskie i wiejskie o wysokich stopach bezrobocia. Możesz otrzymać ulgi podatkowe, jeśli zatrudniasz pracowników, którzy mieszkają w strefach empowerment.

   Aby dowiedzieć się, czy Twoi pracownicy mieszkają w strefie Empowerment Zone lub Renewal Community, możesz skorzystać z usługi Department of Housing and Urban Development Empowerment Zone and Renewal Counties Locator. Za pomocą tego narzędzia możesz wyszukiwać według stanu lub adresu, aby upewnić się, że jesteś dokładny.

   Co to jest ustawa PATH?18 grudnia 2015 r. Prezydent Obama podpisał ustawę o ochronie Amerykanów przed podwyżkami podatków z 2015 r. (Ustawa PATH).

   • upoważnia grupy docelowe do 31 grudnia 2019 r
   • przedłuża Strefy Empowerment do 31 grudnia 2016 rdodaje grupę docelową dla Kwalifikowanych osób bezrobotnych długoterminowychIle kredytu podatkowego mogę otrzymać?

    Dla większości grup docelowych możesz otrzymać następujące ulgi podatkowe:

    • Dla pracowników, którzy pracują co najmniej 120 godzin w roku, 25% wynagrodzenia pracownika pierwszego roku, do maksymalnego kredytu
    • Dla pracowników, którzy pracują co najmniej 400 godzin w roku, 40% wynagrodzenia pierwszego roku pracownika, do maksymalnego kredytuUlga podatkowa jest inna dla kwalifikowanych długoterminowych odbiorców TANF:

     • W pierwszym roku 40% wynagrodzenia pierwszego roku, do maksymalnego kredytu, dla pracowników, którzy pracują co najmniej 400 godzin rocznie.
     • W drugim roku 50% wynagrodzenia w drugim roku, do wysokości maksymalnego kredytu, dla pracowników, którzy przepracowali co najmniej 400 godzin w roku.Maksymalny kredyt, jaki możesz otrzymać, waha się od 1200 do 9600 USD, w zależności od pracownika.

      Możesz skorzystać z Kalkulatora ulgi podatkowej Możliwości zatrudnienia, aby oszacować łączną ulgę podatkową, którą możesz otrzymać.

      Jak ubiegać się o WOTC?

      Jest kilka formularzy, które będziesz musiał wypełnić.

      W dniu, w którym oferujesz pracę, wypełnij tylko stronę 1 formularza IRS 8850. Po zatrudnieniu pracownika wypełnij stronę 2 formularza.

      Państwowe agencje ds. Siły roboczej, agencje rehabilitacji zawodowej i niektóre inne agencje mogą warunkowo certyfikować pracownika jako należącego do grupy docelowej. W takim przypadku należy wypełnić formularz ETA 9061 lub ETA Form 9062.

      Po wypełnieniu formularzy prześlij je do swojego stanowego urzędu pracy w ciągu 28 dni od daty rozpoczęcia pracy.

      Czy potrzebujesz prostego sposobu na śledzenie zarobków swoich pracowników? Pomocne może być łatwe w użyciu oprogramowanie do obsługi płac Patriot. Uzyskaj bezpłatną wersję próbną już teraz!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy