Spokoja sesja na Wall Street. We wtorek dane z rynku nieruchomości

Spokoja sesja na Wall Street. We wtorek dane z rynku nieruchomości
Category: gielda
27 lipca, 2020

Mało spektakularne zmiany indeksów na Wall Street były spowodowane niewielką ilością informacji makroekonomicznych. Jednakże podczas wtorkowej sesji wspólnicy będą posiadali okazję _ nadrobić zaległości _.

Po poniedziałek wspólnicy zza Oceanu nie dysponowali szansy reagować na dużą ilość danych gospodarczych. Jedyną publikacją był odczyt indeksu PMI gwoli amerykańskiego przemysłu, który pojawił się nadal przed startem notowań przy USA. Wyniósł on 52, 8 punkty, co było wynikiem nieznacznie gorszym od oczekiwań (54 punkty). Dane ta wpisała się dlatego idealnie przy to, co zaprezentowały dziś dwie duże gospodarki Europy (Niemcy jak i równiez Francja). Tamtejsze indeksy nastrojów wśród przedsiębiorstw z branży przemysłowej także były nieznacznie gorsze od czasu oczekiwań.

Rejestr Dow Jones stracił w poniedziałek 0, 32 procent. O około 0, dwa procent spadł Nasdaq, natomiast największą zniżkę zaliczył S&P500 (0, 47 procent). Trzeba zauważyć, że indeksy dzieki Wall Street znajdują się blisko swoich historycznych poziomów, co może wskazywać na nerwowość inwestorów, w szczególności w kontekście możliwego rozpoczęcia ograniczania skupu papierów wartościowych (QE3).

Zobacz, jak przebiegła poniedziałkowa sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Więcej danych empirycznych mogą się spodziewać inwestorzy z Wall Street we wtorek. Popołudniu naszego periodu dowiemy się jak zmieniły się koszta nieruchomości przy 10 i 20 największych metropoliach tego kraju. Nazywany indeksem wartosci domów S&P/Case-Shiller publikowany wydaje sie przez agencję Standar & Poor’s około 60 dni po zakończeniu danego miesiąca. Zatem wtorkowa publikacja będzie informacją jak zmieniły się ceny nieruchomości w lipcu.

Chwilę później pojawią się informacje odnosnie tematu kondycji amerykańskiego konsumenta. Określany jako indeks zaufania – Conference Board, sporządzany jest na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych wśród domach. Analitycy prognozują, że wyniesie on 79, 9, czyli będzie niższy niż uprzednio (81, 5).