Spółka dnia: JSW dementuje informacje na temat emisji dzialaniu

Spółka dnia: JSW dementuje informacje na temat emisji dzialaniu
Category: gielda
27 lipca, 2020

Jastrzębska Spółka Węglowa dementuje doniesienia dotyczące ewentualnej emisji akcji. Są to sprzeczne informacje z tym, jak we wtorek usłyszeliśmy od czasu prezesa Edwarda Szlęka. Rezultat zamieszania są kolejne upadki cen akcji spółki, która boryka się z problemami finansowymi wraz z względu dzieki wysokie wydatki wydobycia jak i równiez niskie koszta węgla na rynku.

W komunikacie przedstawionym na portalu czytamy, że „w związku z pytaniami dotyczącymi potencjalnej możliwości pozyskania kapitału za posrednictwem JSW SA na rynku kapitałowym poprzez ewentualną emisję akcji zarząd melduje, że aktualnie nie prowadzi żadnych zadan związanych sposród tym procesem”.

Dodano, że „takie narzędzie jest jedną z mnóstwo dostępnych możliwości, z jakich może skorzystać spółka giełdowa poszukująca kapitału na inwestycje. Jednak w obecnym kroku JSW SA nie zauwaza zasadności sięgnięcia po tego rodzaju rozwiązanie”.

Notowania akcji JSW w czwartek

Dane ta wydaje sie byc sprzeczna z tym, jak ostatnio usłyszeliśmy od prezesa JSW Edwarda Szlęka wypowiadającego się dzieki łamach Reutersa. Powiedział on, że nadawanie akcji wydaje sie byc jednym z instrumentów, z jakich może skorzystać spółka poszukująca kapitału i rozważana jest właśnie takowa możliwość. Mówił, że w tym celu prowadzone są rozmowy z przedstawicielami sektora finansowego.

Wspomniał również o złej kwestii na rynku węgla i możliwej utracie płynności przez spółkę. Utrzymująca się nadpodaż węgla i agresywna polityka cenowa ze strony www Kompanii Węglowej, cały czas dołuje koszta węgla.

Notowania akcji JSW w tym roku

Te sprzeczne informacje wywołały kolejną mocną przecenę akcji JSW. Po godzinie 11: 00 traciły one niemal 5 procent. Jedna fabula kosztuje już mniej niż 12 złotych. Jest to także aż o 90 procent mniej w stosunku do ceny wraz z debiutu, który miał obszar 6 lipca 2011 roku. Były ów kredyty sprzedawane po 136 złotych.

Po ogłoszeniu wcześniejszej danych we wtorek, akcje traciły ponad 4 procent. Zmniejszenie na koniec poranka wyniósł wówczas 2, 17 procent.

Źródło:, na podstawie raportów finansowych JSW
Dane w milionach złotych

Po pierwszym kwartale tego roku spółka stracił 196, szóstej mln złotych i była dwukrotnie większa rezultatu sposród analogicznego czasu roku poprzedniego. Nieco optymistyczniej wygląda sprawa przychodów. Tu spółka zaliczyła minimalny wzrost. Wyniosły ów lampy 1, jedenastu miliarda złotych wobec jednej, 6 miliarda złotych przy pierwszym kwartale 2014 roku.

  • Notowania surowców w świecie
  • Indeksy giełd na świecie
  • Notowania spółek w GPW