Silne upadki na Wall Street. Co się stało?

Silne upadki na Wall Street. Co się stało?
Category: gielda
27 lipca, 2020

Giełdy w AMERYCE zanotowały wzglednie mocne upadki, a nastrojów inwestorom nie zaakceptowac poprawił japoński bank centralny, który pozostawił bez odmian politykę monetarną.

Na zamknięciu notowań Dow Jones Industrial Average spadł o 0, 77 procent, az do 15. 121, 84 pkt. Nasdaq stracił 1, 03 proc. jak i równiez wyniósł trzech. 438, 06 pkt. Indeks S&P piecset spadł na temat 1, 01 proc., do 1. 626, 24 punktów.

Zobacz przebieg sesji na Wall Street Dodaj diagramy do Twej wlasnej strony internetowej

Zapasy amerykańskich hurtowników w kwietniu roku wzrosły o 0, 2 proc. w ujęciu miesiąc sluzace do miesiąca, kiedy w uprzednim miesiącu wzrosły o 0, 3 procent – poinformował Departament Gospodarki. Analitycy spodziewali się postepu zapasów na temat 0, 2 procent.

Po USA zanotowano wzrost optymizmu wśród malych przedsiębiorców. W maju wskaźnik optymizmu zwyżkował do 94, 4 pkt. z 92, 1 pkt. w poprzednim miesiącu a mianowicie poinformowała Krajowa Federacja Niezależnej Przedsiębiorczości. To najwyższy pulap od maja 2012 roku. Analitycy spodziewali się podczas gdy w maju indeksu na poziomie 92, 1 pkt., wyjawszy zmian.

Pula Japonii nie zmienił założeń prowadzonej strategii pieniężnej. Pula podtrzymał zobowiązanie do prowadzenia operacji otwartego rynku w celu utrzymania wzrostu bazy monetarnej o 60-70 bln jenów rocznie. Konsensus rynkowy zakładał brak zmian w japońskiej polityce monetarnej, część analityków oczekiwała jednakze, ze BoJ zdecyduje się na poboczne kroki wzgledem podwyższonej zmienności na japońskich rynkach pienieznych w ostaniec czasie.

_ – BoJ sygnalizuje udzialowcom, że zostaje bankiem nadrzednym i nie zaakceptowac zamierza się nadmiernie przymilać rynkom _ – ocenił Vishnu Varathan, analityk Mizuho Corporate Pula.

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi oświadczył przy poniedziałek, że EBC nie zaakceptowac zdecyduje się na doprowadzenie do _ wyższej stopy inflacji _, aby rozwiązać kryzys zadłużenia w zonie euro. Draghi podkreślił, że EBC będzie interweniować w dziedzinie obligacji jedynie, jeśli spełnione zostaną w kierunku temu wlasciwe warunki.

Przy Niemczech Zwiazkowy Trybunał Ustrojowy rozpoczął merytoryczne rozpatrywanie krzywd kwestionujących legalność programu skupu obligacji przez EBC. Trybunał orzekł we wrześniu zeszłego roku, że Niemcy mogą ratyfikować traktat o utworzeniu funduszu ratunkowego EMS, jeśli ich odpowiedzialność finansowa wraz z tego tytułu nie przekroczy uzgodnionych 190 mld ó. Ze względu na wagę problemu i napiętą sytuację w strefie euro sędziowie wydali sad w trybie przyspieszonym, zastrzegając, że postępowanie będzie kontynuowane. Orzeczenie jest spodziewane w środę.

Ze spółek ponad pietnasty proc. zniżkował Lululemon Athletica po propozycje, że prezes spółki Christine Day odchodzi ze swego stanowiska. Spadały akcje Texas Instruments po rozczarowujących prognozach wyników zbyt drugi kwartał. Spokojnie na ostrej przecenie z poniedziałku zachowywały się akcje Apple. Rosły akcje Sprint Nextel po naszym, jak japoński SoftBank podniósł swoją ofertę za owego operatora telefonii mobilnej az do 21, szesc mld dolarów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twej strony internetowej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy