„Rynki poruszają się w rytmie greckiej zorby”

„Rynki poruszają się w rytmie greckiej zorby”
Category: gielda
27 lipca, 2020

Nastroje na warszawskim parkiecie od kilkunastu tygodni są bardzo wahajace sie i potwierdzają okres realizacji zysków. Jak na razie zbyt nie wysłał sygnałów, iż jest zrealizowany do zakończenia korekty. W wykresie WIG20 trudno również dostrzec fachowy układ, który mógłby zachęcić inwestorów do stopniowej akumulacji przecenionych akcji.

Rytm wahaniom giełdowym dzieki globalnych rynkach finansowych rozdaje ostatnio Grecja. Niepotwierdzone wiadomosci o rychłym porozumieniu rządu Hellady z wierzycielami wraz z środy, wczoraj zostały zdementowane. Automatycznie prysł dobry nastrój zarówno na rynkach dzialaniu Europy Zachodniej, jak i w Wall Street.

Warszawski parkiet wpisał się w nurt klimatu panującego na tych popularnych rynkach akcji. Poziom obrotów wrócił po okolice wartości 500 mln zł, natomiast brak jakiegokolwiek badz odbicia w górę potwierdził, iż pierwszym technicznym oporem dla WIG20 jest spadkowa luka sposród 26 czerwca br. w przedziale dwa. 459-2. 473 pkt. Zjawisko, iż sektor nie podejmuje próby kreowania odbicia indeksu WIG20 po rejon dwa. 500 pkt. (linia szyi formacji podwójnego szczytu), należy ocenić negatywnie. Koniunkturę w GPW w najbliższych dobach kształtować będzie przede wszystkim srodowisko zewnętrzne.

Trwa walka na temat utrzymanie obszaru 55, 0-55, 5 tys. pkt. Patrząc na koniunkturę na GPW przez pryzmat zachowania indeksu WIG20 rysuje się niekorzystny obraz formie strony popytowej. Wczoraj wylacznie 3 walory zanotowały dodatnią dzienną stopę wzrostu. Negatywnie wyróżniały się przede wszystkim spółki surowcowe, w tym szczególnie KGHM i PGNiG.

Bardziej optymistycznie należy z kolei ocenić zachowanie szerokiego branzy. Indeks WIG zaliczył pierwszą fazę spadkowej korekty jak i równiez znajduje się powyżej waznej strefy fachowego wsparcia 55, 0-55, 5 tys. pkt., co musi skłonić graczy do wyszukiwania ciekawych tematów inwestycyjnych. Wczorajsza statystyka rozleglego rynku okresla, iż blisko 41 proc. spółek zyskało na wartości, a odsetek walorów sposród ujemną stopą zwrotu wynosił 42 proc. Na wyróżnienie zasługuje segment small caps, a zestawienie sWIG80 jako jedyny zakończył czwartkowe notowania wzrostem wynoszącym 0, 43 proc. Sluzace do większego odwrotu inwestorów od rynku dzialaniu mogłoby dojść dopiero w przypadku załamania strefy 55, 0-55, 5 tys. pkt.

Podwyżka stóp procentowych chwilowo na innym planie

Temat wpływu publikowanych danych makro dzieki termin pierwszej podwyżki stóp w AMERYCE został w tym tygodniu przysłonięty kłopotami z uzyskaniem porozumienia wierzycieli sposród rządem Grecji. Termin spłaty kwoty w porzadku. 300 mln euro upływa 5 czerwca. Całość zobowiązań Grecji przypadających do uregulowania w lipcu wynosi aż 1, 55 mld ó. Przy tak wysokiej objetosci niepewności, rejestr S&P500 nie jest w stanie wyrwać się sposród objęć dotychczasowej konsolidacji. Tydzień giełdowy zakończymy publikacją ważnych danych dotyczących ponownego odczytu dynamiki PKB w AMERYCE w Jak i równiez kw. 2015 r. Czwartkowe dane w branzy pracy były słabsze od czasu prognoz.

PKP Cargo – akcje przewoźnika po centrum czujnosci

PKP Cargo zwiększyło w kwietniu udział przy rynku przewozów kolejowych do 55, 99 proc. łącznej wykonanej roboty przewozowej. Narastająco po czterech miesiącach udział grupy spadł w porównaniu z ubiegłym rokiem na temat 1, 18 pkt. proc. do 55, 92 proc.

Uzyskane w II półroczu 2014 r. wyniki pieniezne PKP Obciazenie nie przedstawiają się optymistycznie. Jednak notowania przewoźnika zachowują wykazują relatywną siłę względem szerokiego branzy akcji. Szkolenie PKP Obciazenie wysyła sygnały kontynuacji trendu wzrostowego zapoczątkowanego w sierpniu 2014 r. Inwestorzy liczą na poprawę wyników pienieznych spółki przy II półroczu 2015 r. Zarząd spodziewa się wyższych wolumenów transportowych kruszyw i materiałów budowlanych.

Cały 2015 r. musi być lepszy od 2014 r. PKP Cargo wdrożył w ostatnim czasie system redukcji kosztów, który przełoży się w wzrost wypracowywanych marż. Przychody spółki po 2015 r. prawdopodobnie będą niższe od momentu tych z chwili roku, jednak dzięki optymalizacji kosztów, jest szansa wypracowanie zysku wyższego od wartości 61, trzech mln zł wykazanego w 2014 r. Informacja na temat zwiększeniu udziału w rynku przewozów kolejowych w kwietniu wskazuje, iż stopniowy powrót pozytywnych sklonnosci powinien być widoczny już w II kwartale br.

Porównaj dzieki wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twej strony internetowej