Resort cyfryzacji anonsuje warsztaty dotyczące wolności serwisie randkowym

Category: odmienne
27 lipca, 2020

Uprawnienie autorskie, przykłady modeli biznesowych w sieci, ochrona danych osobowych – to niektóre tematy warsztatów, przygotowywanych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, o których informował w środę w Sejmie podsekretarz stanu w resorcie Igor Ostrowski.

Ostrowski przedstawił na środowym posiedzeniu sejmowej Komisji Innowacyjności jak i równiez Nowoczesnych Inzynierii odpowiedź Ministra Administracji i Cyfryzacji w dezyderat komisji skierowany az do premiera, co do odłożenia podpisania przez Polskę umowy ACTA.

Przypomniał, że – w związku sposród zastrzeżeniami dotyczącymi trybu w jakim negocjowana była umowa, jak i samej treści ACTA, prezes Rady Ministrów podjął decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji – sluzace do czasu wyjaśnienia tych zastrzeżeń.

„W międzyczasie na arenie europejskiej pojawiły się nowe fakty, Komitet Europejska zdecydowała o skierowaniu umowy az do Trybunału Sprawiedliwości, rozpoczęła się burzliwa dyskusja na łamach Parlamentu Europejskiego, która też stawia ponizej znakiem zapytania dalsze losy tego dokumentu” – mówił Ostrowski.

„Ponieważ nie wszystkie kraje członkowskie podpisały to porozumienie – na dzień dzisiejszy siedem krajów, podobnie jak Polska, wstrzymało proces ratyfikacji – inny los dokumenty urzedowe w tej chwili wydaje sie bardzo ciezki do określenia. Nie chcemy jednakze marnować periodu, chcemy go wykorzystać sluzace do (… ) debaty społecznej” – tłumaczył.

Dlatego a mianowicie jak poinformował Ostrowski – resort administracji i cyfryzacji, przygotował cykl warsztatów, które dotyczą „szeroko pojętej wolności w internecie”.

„Ruszamy z warsztatami w przyszłym tygodniu i chcielibyśmy, aby były to zaklady autorskie, innymi slowy – aby każdy warsztat prowadzony był przez dwóch współprowadzących: reprezentanta strony społecznej i administracji. Chcielibyśmy, aby w wyniku tychze warsztatów powstały bardzo konkretne propozycje zmian” – opowiadał.

Warsztaty mają dotyczyć równych tematów, metrów. in. tematyki prawnej, prawa autorskiego, wzorów biznesowych on-line, prywatności i ochrony informacji osobowych, konsultacji społecznych jak i równiez integracji cyfrowej.

„Mamy nadzieję, że w połowie czerwca będziemy mogli podsumować ów dyskusje jak i równiez zaprezentować już bardzo konkretne propozycje zmian” – mówił Ostrowski. Jakim sposobem dodał, udział członków komisji innowacyjności a takze parlamentarzystów w debacie byłby „bardzo pożądany”.

Komisja przyjęła informację przedstawioną przez Ostrowskiego. (PAP)

agz/ abe/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy