Przelew międzynarodowy BBVA Compass: opłaty, stawki i czas transferu

17 lutego 2021
Category: Mogą Pomóc
TransferWise
Bez odpowiednich informacji dokonanie międzynarodowego przelewu bankowego może wydawać się zbyt skomplikowane. Każdy bank ma własne procesy, wymagania i opłaty. Gdzie w ogóle zaczynasz? Jednak przy odrobinie badań przelewy bankowe mogą być dekodowane i znacznie prostsze.

Czy jesteś klientem BBVA Compass? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby wykonywać przelewy międzynarodowe lub międzynarodowe przelewy pieniężne Secure Send w swoim banku.

Szybki przykład, zanim zaczniemy.

Teoretyczny przelew bankowy online wysyłający 1000 USD z USA na konto bankowe w funtach szterlingach w Wielkiej Brytanii.

Dostawca
Opłata
Kurs wymiany
Całkowity koszt
Wydaje się jasne, że opłaty BBVA Compass są wyższe.

Jeśli jednak same opłaty nie są wystarczającym powodem do rozważenia alternatywy, nie bierze się to pod uwagę żadnego narzutu kursowego – średnio o dodatkowe 4-6%. Ponadto zwykle istnieje 1–3 banków pośredniczących i odbierających, które również pobierają opłaty.

Te koszty zaczynają się sumować. Szybki.

Aby upewnić się, że naprawdę wiesz, co otrzymujesz, porównaj oferowany kurs wymiany z przelicznikiem walut online, aby dowiedzieć się, ile naprawdę kosztuje Twój przelew międzynarodowy, zanim podejmiesz decyzję.

Jakie są opłaty za międzynarodowy przelew bankowy BBVA Compass w USA?

Tabela opłat za przelewy międzynarodowe BBVA Compass

Przelewy międzynarodowe BBVA Compass
Regularne opłaty
Kursy walut BBVA CompassW każdym banku, gdy wysyłasz lub otrzymujesz pieniądze w innej walucie niż ta używana na Twoim koncie w banku macierzystym, zostaną one prawdopodobnie zamienione przez bank odbiorcy lub bank pośredniczący. Chyba że poinstruujesz swój bank, aby postąpił inaczej i poprosisz go o samodzielną konwersję. W każdym razie zła wiadomość jest taka, że ​​bank może przeliczyć walutę po wybranym przez siebie kursie wymiany i często wybiera kurs o 4-6% niższy od średniego kursu rynkowego, aby mógł zysk z konwersji.

Według BBVA:

Kurs wymiany stosowany do przeliczania środków klientów na walutę przekazu inną niż dolary amerykańskie jest kursem detalicznym. Uzyskujemy walutę obcą dla tych transakcji po hurtowym kursie wymiany, który podlega częstym wahaniom, ale może być zbliżony do hurtowego kursu wymiany podanego dla tej waluty w gazetach i internetowych serwisach informacyjnych. Wszelkie różnice w przeliczeniu między kursem detalicznym a obowiązującym kursem hurtowym zostaną zatrzymane przez BBVA Compass jako przychód wraz z wszelkimi opłatami za usługi.

W przypadku Twojego przelewu oznacza to, że odbiorca prawdopodobnie otrzyma mniej pieniędzy niż faktycznie wysłano z powodu straty z kursu wymiany.

BBVA publikuje codziennie listę kursów wymiany na swojej stronie internetowej, mimo że zwykle pośrednik lub bank odbiorcy dokonuje przeliczenia. Jeśli BBVA dokonuje konwersji, możesz porównać jego stawki ze średnimi kursami rynkowymi za pomocą internetowego przelicznika walut, aby określić, czy istnieje marża.

(Źródło 29 stycznia 2018)

Dodatkowe opłatyNiektóre przelewy międzynarodowe mogą podlegać dodatkowym opłatom. Niektóre z tych, które możesz spotkać w BBVA Compass to:

BBVA Compass (USA) 45 USD (opłata za przelew) Kurs wymiany + marża 45 USD + narzut kursowy + prawdopodobne opłaty od banków pośredniczących i odbiorców
TransferWise 8,70 $ Prawdziwy kurs wymiany – ten sam, który znajdziesz w Google 8,70 $
Przychodzący przelew międzynarodowy Za darmo dla bezpiecznego wysyłania międzynarodowych przelewów pieniężnych Do 15 $ za przelew za przelew bankowy
Przelew zagraniczny wychodzący Do 5 USD za przelew w przypadku międzynarodowego przelewu Secure Send Do 45 USD za przelew w przypadku przelewu bankowego
Mogą obowiązywać dodatkowe opłaty Zobacz sekcję Dodatkowe opłaty poniżej
Międzynarodowy transfer BBVA Compass
Dodatkowe opłaty
(Źródło 29 stycznia 2018)

Tania i przejrzysta alternatywa: TransferWise

Jeśli opłaty za międzynarodowy przelew bankowy powodują wstrzymanie, istnieją alternatywy. Jednym z nich jest TransferWise, który umożliwia wysyłanie pieniędzy po średnim kursie rynkowym – takim samym, jaki można znaleźć w Google. TransferWise pobiera tylko minimalną i uczciwą opłatę za przelew, która zależy od waluty docelowej. Ponieważ TransferWise przesyła pieniądze za pomocą lokalnych przelewów bankowych, nie ma żadnych opłat za przelewy międzynarodowe ani pośredniczące.

TransferWise oferuje również nieograniczone konta wielowalutowe, które pozwalają właścicielom kont wysyłać, odbierać i zarządzać pieniędzmi w wielu różnych walutach jednocześnie. Możesz także otrzymać kartę debetową, która ułatwia korzystanie z Twoich pieniędzy i uzyskiwanie do nich dostępu, gdziekolwiek jesteś.

Wypróbuj TransferWise już dziś, aby przekonać się, jak łatwe mogą być międzynarodowe przelewy pieniężne.

Jak wykonać międzynarodowy przelew bankowy (przelew Secure Send) za pomocą BBVA Compass?

BBVA Compass oferuje wiele sposobów przesyłania pieniędzy za granicę:

Bank wysyłający / odbierający i / lub banki pośredniczące Kiedy wysyłasz pieniądze za granicę, prawie zawsze są one wysyłane za pośrednictwem SWIFT. Przelewy SWIFT mogą obejmować 1-3 banki pośredniczące, z których każdy pobiera własną opłatę z kwoty, którą wysyłasz. Skontaktuj się z BBVA, aby sprawdzić, czy mogą pomóc w oszacowaniu opłat, za które będziesz odpowiadać.
Potwierdzenie przelewu międzynarodowego 3 USD za potwierdzenie faksem / e-mailem 5 USD za potwierdzenie pocztą / telefonicznie