Premiera nowego albumu Barbry Streisand

Category: odmienne
27 lipca, 2020

Krazek Barbry Streisand „What Matters Most” sposród gościnnym udziałem trębacza Chris Botti od poniedziałku na rynku fonograficznym. To 36 płyta w dorobku artystki. ów firma dedykowana małżeństwu Alana jak i równiez Marilyn Bergmanów, którzy są autorami tekstów piosenek Streisand.

„Alan i Marlin Bergmanowie mieli niezwykłą umiejętność wyrażania uczuć miłości i nastrojów lirycznych. Zawsze pierwotnego za to podziwiałam, o czym świadczy to, że dotąd nagrałam 51 pierwotnego piosenek – zaznaczyła po albumie towarzyszącym płycie Barbra Streisand.

Artystka dodała, że poznała Bergmanów, gdy tylko miała niespełna 18 lat i rozpoczynała swoją karierę jako młoda aktorka, zas oni wówczas byli młodymi autorami tekstów, na których zwrócił uwagę kompozytor muzy do filmu „Funny Girl”, 1968 r. w którym Streisand debiutowała na ekrenie kinowym. „To wtedy rozpoczęła się ta +historia miłosna+” – podkreśliła piosenkarka.

Plyta zawiera dziesieciu piosenek, sluzace do których napisy napisali Bergmanowie, których Streisand nie wykonywała wcześniej. Są to metrów. in.: „The Windmills of Your Mind”, „Something New in my Life”, „Solitary Moon” lub „I’ll never say goodbye”.

Jednym z znajdujacych sie na płycie utworów jest pochodząca z filmu „Wydział Rosja” („The Russia House”, 1990) piosenka „Alone in the World”. Streisand w ponizszym utworze kolegów znany trębacz jazzowy a mianowicie Chris Botti.

Inna znana piosenka w tej płycie to „The Windmills of Your Mind”; pochodzi pani z telewizji „Afera Thomasa Crowna” („The Thomas Crowne Affaire”, 1999). Została pani uhonorowana nagrodą Oscara zbytnio najlepszą piosenkę filmową.

Krazek „What Matters Most” ukaże się przy trzech typach: Eco Wzory, Standard, po którym dodana zostanie licząca 24 strony książeczka jak i równiez Deluxe zawierającej dodatkowo płytę z 10 wcześniejszymi przebojami Bergmanów, swietnymi z zrealizowania Streisand.

Alan i Marylin Bergmanowie to małżeństwo twórców tekstów, których piosenki m. in. wykonywała Streisand. Zbytnio napisane utwory do filmów (m. in. „Afera Thomasa Crowna”, „Tootsie”, „Yes Giorgio” czy „Sabrina”), małżeństwo odebrało łącznie szesnascie nominacji jak i równiez trzy statuetki Oscara i liczne Złote Globy, rekompensaty Grammy jak i równiez Emmy. O ich szczególnym związku z wokalistką świadczy fakt, że Streisand zaśpiewała i nagrała ponad 50 piosenek pierwotnego autorstwa.

Urodzona 24 04 1942 r. w Nowatorskim Jorku Streisand jest piosenkarką i aktorką. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się po 1963 r. wydaniem płyty pt. „The Barbra Streisand Album”. W roku 1968 zadebiutowała w filmie „Funny Girl” („Zabawna dziewczyna” a mianowicie PAP), będącym adaptacją zaprezentowania teatralnego pod spodem tym samym tytułem. Rola ów przyniosła jej nagrodę Oscara w kategorii „najlepsza aktorka”. Drugiego Oscara otrzymała zbyt piosenkę „Evergreen” z filmu „Narodziny gwiazdy”. Na ekranie występowała z Robertem Redfordem i Krisem Kristoffersonem. Na raz najnowszy Streisand pokazała się kinowej publiczności w filmie „Poznaj moich rodziców”, który w ekrany teatrów wszedł przy 2010 r.

Streisand wydaje sie ośmiokrotną laureatką nagrody Grammy, dwa razy została uhonorowana nagrodą Złotych Globów. W roku 2007 została odznaczona poprzez prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego najwyższym francuskim odznaczeniem wojskowym jak i równiez cywilnym a mianowicie orderem Legii Honorowej. Podczas swojej promocji muzycznej, piosenkarka nagrywała z udziałem tego rodzaju artystów, jak Donna Summer, Connie Frances, oraz sposród Polką – Violettą Villas. (PAP)

maz/ abe/