Pozyczka konsolidacyjny. Kiedy się opłaca i jak go wziąć?

Category: rózne
27 lipca, 2020

– _ Kredyt konsolidacyjny to debet łączący sporo różnych, zaciągniętych wcześniej zobowiązań finansowych przy jeden, spłacany w 1 banku debet _ a mianowicie mówi Robert Makowski, specjalista eurobanku ds. kredytów konsolidacyjnych.

Jakie są zalety tego rodzaju rozwiązania? Prócz czysto fachowymi – możemy zapomnieć na temat różnych wysokościach rat, płaconych w różnych bankach jak i równiez w różnych terminach – w grę wchodzą względy finansowe. Konsolidacja kredytu to bowiem rozwiązanie, które wziąć pod uwagę powinny osoby czujące, że regulowanie wlasnych zobowiązań przychodzi im wraz z coraz większym trudem.

_ – Zwyczajny kredyt konsolidacyjny nie jest skierowany do klientów, którzy już wpadli w pułapkę finansową i nieterminowo regulują zobowiązania wobec banków _ – mówi profesjonalista eurobanku i dodaje, że kredyt konsolidacyjny jest najwazniejszym rozwiązaniem, jeżeli budżet odbywajacy sie pod dachem jest równo nadwyrężony, lecz do tej pory radzimy sobie ze spłatą zobowiązań. – _ Jeżeli już mamy zmartwienia ze spłatą, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rozmowa sposród bankiem i znalezienie najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla obu witryn www np. restrukturyzacja nieterminowo spłacanego kredytu _ – mówi Robert Makowski.

Konsolidacja umozliwia zmniejszyć obciążenia domowych finansów. Jak to możliwe? Rata skonsolidowanego kredytu jest niższa od czasu sumy do tej pory spłacanych rat kredytowych. Ale coś za coś. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu czasu spłaty.

Na rynku funkcjonują obecnie wiecej niz jeden rodzaje kredytów konsolidacyjnych: ochroniony i niezabezpieczony hipoteką. Różnią się ceną i czasem kredytowania. a mianowicie _ Wyraznie lepiej trzeba tutaj ów pierwszy, który dzięki zabezpieczeniu nieruchomością wydaje sie niżej oprocentowany a okres kredytowania sięga nawet 35 lat. W korzyść tego drugiego przemawia zdecydowanie mniej formalności które to musimy po związku z uzyskaniem pozyczki załatwić, jednak ze względu na większe ryzyko ponoszone przez pula (brak zabezpieczenia) musimy się liczyć z wyższym oprocentowaniem i krótszym terminem spłaty – do 10 czasów _ – mówi specjalista eurobanku.

Jakie kredyty możemy połączyć przy jeden? a mianowicie _ Niemalże każdy rodzaj zobowiązania kredytowego oferowanego przez banki: opony gotówkowe, ratalne, karty kredytowe, limity odnawialne w ROR a nawet rózne kredyty konsolidacyjne. Dzięki często dłuższemu okresowi kredytowania, oraz często korzystniejszym warunkom finansowym – bazy zdają samemu sprawę, że rozmawiają wraz z Klientami świadomymi, obytymi z bankową ofertą kredytową -zespolona rata swiezego kredytu może być chociazby o połowę niższa, od sumy dotychczas spłacanych miesięcznych zobowiązań _ – podkreśla Robert Makowski.

Jak wyglądają procedury? Pula, który udziela nam tego rodzaju kredytu, zobowiązuje się az do przelania środków na konto innego agencji bankowej, w ramach spłaty kredytu. a mianowicie _ Ale część banków, przy zamykaniu kredytu, nie wymaga tylko przelania kapitału, który pozostał do spłaty. Musimy też zgłosić dyspozycję zamknięcia pozyczki i poprosić o wyliczenie aktualnego salda zadłużenia do spłaty. Powinno sie o tym pamiętać, bo gdy klient tego nie zrobi, bank konsolidujący przeleje środki i one będą jakie mozliwosci miesiąc pobierane z konta technicznego dzieki kolejną ratę. To nie zaakceptowac pokryje całego zadłużenia, poniewaz wyliczone wcześniej saldo az do spłaty nie uwzględnia odsetek _- podkreśla Michał Sadrak, analityk Open Finance.

Wzory otrzymania pozyczki konsolidacyjnego są z reguły bardzo pokrewne do tych, które obowiązują dla innych oferowanych poprzez banki typów kredytów jak i równiez pożyczek, zas jednym z ważniejszych kryterium jego otrzymania wydaje sie terminowa spłata zobowiązań, zarówno w banku, w którym wnioskujemy o kredyt, jak i w odmiennych bankach.

– _ Przy niektórych przypadkach bank może zrezygnować wraz z prowizji tuz przy udzielaniu kredytów konsolidacyjnego. To ma zachęcić klienta az do przeniesienia zobowiązań do innego banku _ – mówi Sadrak.

Jak duzo kosztuje konsolidacja? – _ Oprocentowanie kredytów zależy po to jakie pozyczki konsolidujemy i jakie są zabezpieczenia nowego kredytu _ – mówi Jarosław Sadowski z Expandera. Ekspert dodaje, że całkowity koszt skonsolidowanego kredytu może okazać się wyższy od sumy kosztów wcześniej spłacanych zobowiązań. – _ Poniekad jeżeli oprocentowanie jest dzieki podobnym poziomie, to z tego powodu, że mamy dłuższy okres kredytowania, ogólem odsetki są wyższe _ – mówi Sadowski.