Po śmierci, co zrobić z zadłużeniem na karcie kredytowej

17 lutego 2021
Category: Kredytowej Może

Dla niektórych Amerykanów kwestia finansowa, która pozostaje po śmierci bliskiej osoby, nie brzmi: „Co ja mam zrobić z tymi wszystkimi pieniędzmi? To: „Czy muszę spłacić ten dług na karcie kredytowej?

Możliwe, że odpowiedzialność za pozostawiony dług na karcie kredytowej może być Twoją odpowiedzialnością. Ale dość często tak nie jest.

Osoby, które przeżyły, dość często wierzą, że są na haku z powodu zadłużenia karty kredytowej zmarłego członka rodziny, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest, mówi Michaela Harper, dyrektor ds. Edukacji społecznej w Credit Advisors Foundation. Mogą nawet próbować wywrzeć takie wrażenie na ocalałych. Ale Harper ostrzega przed zaciąganiem długów, które nie są twoje.

„Nie pomagasz ukochanej osobie zubażając siebie i spłacając długi, których nie jesteś zobowiązany – mówi.

Kiedy to twoja odpowiedzialność

Istnieje kilka prawnych powodów, dla których możesz być odpowiedzialny za długi zmarłej osoby. Ale jeśli chodzi o zadłużenie z tytułu kart kredytowych, sprowadzają się one głównie do dwóch:

    Złożyłeś wniosek o konto u zmarłego.„Jeśli jesteś współsygnatariuszem lub współwłaścicielem konta, to ty, ocalały, jesteś odpowiedzialny za spłatę długu – mówi Bruce McClary, wiceprezes ds. Komunikacji w National Foundation for Credit Counseling. Jednak autoryzowani użytkownicy konta zazwyczaj nie odpowiadają za te długi.
Jeśli jesteś współwłaścicielem konta lub podpisującym, powiadom wystawcę karty o śmierci właściciela konta. Wyślij uwierzytelnioną kopię aktu zgonu i „ważne jest, aby zapytać, jakich innych dokumentów mogą potrzebować, aby zaktualizować swoje dane – mówi McClary. Rozważ przeniesienie zadłużenia na kartę kredytową APR z saldem 0%, aby móc spłacić go bez odsetek.

Jeśli mieszkasz w państwie będącym własnością społeczności, ale nie figurujesz na koncie, skonsultuj się z prawnikiem w sprawie swojej odpowiedzialności za długi lub poszukaj bezpłatnej pomocy w lokalnym centrum pomocy prawnej.

Kiedy to nie jest twoja odpowiedzialność

Wierzyciele i inkasenci nie mogą zmusić Cię do spłaty długu, za który nie jesteś prawnie odpowiedzialny. Ale mogą sugerować, że masz obowiązek zapłacić, mówi Harper z Fundacji Doradców Kredytowych.

„Mówią na przykład:„ Gdzie chcesz, abyśmy wysłali ten rachunek, żeby łatwiej było Ci zapłacić? , Albo mogą powiedzieć, że niespłacony dług zostanie zgłoszony do biur kredytowych – mówi Harper.

Ale nie zgadzaj się na spłatę długów, za które nie odpowiadasz, mówi.

Jeżeli zmarły był jedyną osobą odpowiedzialną za dług, to za jego spłatę odpowiada majątek osoby zmarłej. Przekaż dług na karcie kredytowej wykonawcy masy upadłości – czyli osobie, której powierzono załatwienie spraw finansowych danej osoby – i pozwól jej zająć się wierzycielami.

Zarządzasz osiedlem? Wskazówki dotyczące obsługi zadłużenia na karcie kredytowej

Jeśli jesteś wykonawcą majątku swojej ukochanej osoby lub zarządcą sądowym, będziesz głównym punktem kontaktowym dla wierzycieli zmarłej osoby. Oto, jak możesz poruszać się po tej odpowiedzialności:

Zamów poświadczone akty zgonu.Powiadomienie wielu wierzycieli o śmierci bliskiej osoby oznacza wysłanie uwierzytelnionego odpisu aktu zgonu – a nie zwykłej kserokopii – na adres korespondencyjny każdego emitenta.

Zaświadczenia te można otrzymać za pośrednictwem wydziału dokumentacji stanu zdrowia, zwykle za około 20 dolarów za sztukę. Wyślij certyfikat listem poleconym ze starym wyciągiem z karty kredytowej, aby upewnić się, że zostanie powiązany z właściwym kontem. Poinformuj wierzycieli, czy majątek przechodzi spadek. Jeśli opłacenie zaświadczeń może być trudne, zacznij od kilku wierzycieli i poproś ich o zwrot certyfikatów, abyś mógł je ponownie wykorzystać.

Zbierać informacje.„Najpierw usiądź i przejrzyj wszystkie dokumenty – mówi Ira Rheingold, dyrektor wykonawczy National Association of Consumer Advocates. Aby upewnić się, że wiesz o każdym koncie karty kredytowej, spójrz na raport kredytowy tej osoby, mówi.

Poproś o raporty kredytowe od trzech głównych biur kredytowych – Experian, Equifax i TransUnion – wysyłając poświadczony akt zgonu i inne dokumenty wymagane przez każde biuro. Powiadomienie biura o śmierci spowoduje również zaktualizowanie akt kredytowych zmarłego i ochroni przed oszustami próbującymi ubiegać się o kredyt w imieniu tej osoby.

Sprawdź długi, zanim spadkobierca je spłaci.Widzieliśmy wystarczająco dużo horrorów o kolekcjonerach wysyłających rachunki w złej kwocie lub kontaktujących się z niewłaściwą osobą, mówi Rheingold. Przed wykorzystaniem pieniędzy majątku spadkowego na spłatę długu poproś firmę o zweryfikowanie, czy należą one do zmarłego i przedstawienie informacji na temat księgowości. Nie spłacaj długów, których nie możesz zweryfikować.

Poznaj swoje prawa.Zgodnie z ustawą o uczciwych praktykach windykacyjnych możesz wysłać windykatorom pisemną prośbę o zaprzestanie dzwonienia do Ciebie, a oni muszą spełnić Twoją prośbę. Jeśli kolekcjoner cię nęka, Rheingold zaleca skontaktowanie się z prokuratorem generalnym twojego stanu lub złożenie skargi w Biurze Ochrony Konsumentów Finansowych, ponieważ może to naruszać prawo federalne.

Nie spłacaj długów majątku z własnej kieszeni. Jeśli majątek nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, wykonawca może po prostu odrzucić roszczenie wierzyciela. Wierzyciel ma możliwość odwołania się od tej decyzji do sądu spadkowego. Ale ogólnie: „To strata, którą musi ponieść firma obsługująca karty kredytowe lub windykatorzy – mówi Rheingold.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy