Oto wszystko, co musisz wiedzieć o ryzyku oszustw hipotecznych

17 lutego 2021

W tym artykule:

 • Wzrost oszustw hipotecznych
 • Jak konsumenci mogą zostać oszukani przez oszustwa hipoteczneJak konsumenci są narażeni na oszustwa hipoteczneJak chronić się przed oszustwami hipotecznymiJak zgłosić kradzież tożsamości na skutek oszustwa hipotecznegoOszustwo hipoteczne ma miejsce, gdy potencjalny kupujący, sprzedawca lub pożyczkodawca kłamie lub pomija kluczowe informacje, które prowadzą do zatwierdzenia kredytu hipotecznego lub warunków, do których otrzymania wnioskodawca normalnie nie kwalifikowałby się.

  Bardziej formalnie, FBI definiuje oszustwo hipoteczne jako każde „zniekształcenie, wprowadzenie w błąd lub zaniechanie w odniesieniu do kredytu hipotecznego, na którym następnie polega pożyczkodawca.

  Oszustwa hipoteczne są poważnym przestępstwem i mogą prowadzić do oskarżenia i kary więzienia dla skazanych przestępców. Zgodnie z prawem federalnym i stanowym USA oszustwa hipoteczne mogą skutkować do 30 lat więzienia federalnego i grzywną do 1 miliona USD.

  Wzrost oszustw hipotecznych

  Oszustwa hipoteczne to coraz większy problem. Według CoreLogic liczba oszustw hipotecznych wzrosła o 16,9% w drugim kwartale 2017 r. W porównaniu z rokiem poprzednim. Najszybciej rozwijającym się podzbiorem oszustw hipotecznych jest oszustwo związane z obłożeniem, które ma miejsce, gdy ubiegający się o kredyt hipoteczny celowo podają fałszywe informacje o wniosku hipotecznym, aby kupić dom.

  Oszustwa hipoteczne są coraz częstsze z wielu powodów:

  • Rosnący popyt na posiadanie domów : Według danych ze spisu powszechnego Stanów Zjednoczonych opublikowanych w styczniu 2018 r. Wskaźniki posiadaczy domów w USA osiągnęły poziom 64,2%. Liczba posiadaczy domów rośnie od 2016 r., Kiedy osiągnęła najniższy od 50 lat poziom 62,9%. W miarę kurczenia się zapasów domów rośnie popyt na domy. Może to prowadzić do składania bardziej fałszywych wniosków o kredyt hipoteczny, ponieważ nabywcy domów próbują uzyskać przewagę na konkurencyjnym rynku kupna domu.
  • Stopy procentowe rosną: rosnący popyt na nowe domy jest częściowo związany z czasem. Ponieważ stopy procentowe ponownie rosną, nabywcy domów chcą działać już teraz i kupić dom, zanim stopy wzrosną jeszcze bardziej. I odwrotnie, sprzedawcy domów chcą zawrzeć umowę, zanim wysokie stopy procentowe uszczuplą pulę kwalifikujących się nabywców. Wyższe wartości domów : Oszustwa hipoteczne są również napędzane przez silniejsze wartości domów w USA, które przyciągają więcej kupujących na rynek, aby je wykorzystać. W niektórych przypadkach ci kupujący zwrócą się do oszustw hipotecznych, aby uzyskać informacje na temat zakupu potencjalnie dochodowej nieruchomości. Staromodna chciwość : w przypadku oszustw związanych z kredytem hipotecznym zorientowanych na sprzedawcę, takich jak oszustwa związane z wyceną domu, podejrzani sprzedawcy domów będą próbowali sztucznie zawyżać cenę swojego domu, aby uzyskać większy dzień wypłaty przy sprzedaży nieruchomości.Jak konsumenci mogą zostać oszukani przez oszustwa hipoteczne

   FBI dzieli dwa odrębne obszary oszustw hipotecznych: oszustwa dla zysku i oszustwa dotyczące mieszkań.

   Oszustwo dla zyskuTen rodzaj oszustwa hipotecznego, traktowany priorytetowo przez FBI, jest zwykle popełniany przez osoby z branży, które wykorzystują swoją specjalistyczną wiedzę lub uprawnienia do popełnienia lub ułatwienia oszustwa. Często oszustwa hipoteczne dla zysku obejmują zmowę osób z branży, takich jak urzędnicy bankowi, rzeczoznawcy, brokerzy hipoteczni, prawnicy, pożyczkodawcy i inni specjaliści. Oszustwa dla zysku koncentrują się na niewłaściwym wykorzystaniu procesu udzielania kredytów hipotecznych w celu uzyskania gotówki i kapitału od pożyczkodawców lub właścicieli domów.

   Oszustwo mieszkanioweTen rodzaj oszustwa ma zwykle miejsce, gdy pożyczkobiorca lub potencjalny nabywca domu jest zmotywowany do nabycia lub utrzymania własności domu. Pożyczkobiorca może na przykład błędnie przedstawiać informacje o dochodach i aktywach we wniosku o pożyczkę lub nakłonić rzeczoznawcę do manipulacji wyceną wartości nieruchomości.

   Te przestępstwa związane z oszustwami mieszkaniowymi są dalej dzielone na różne rodzaje oszustw hipotecznych:

   Oszustwo związane z okupacjąZ oszustwami dotyczącymi najmu, najszybciej rozwijającym się rodzajem oszustw związanych z kredytami hipotecznymi, wnioskodawcy celowo fałszywie przedstawiają zamierzone przeznaczenie nieruchomości. Na przykład konsument może nieuczciwie ujawnić pożyczkodawcy, że będzie mieszkać w domu, kiedy naprawdę zamierza go wynająć. Dzieje się tak, ponieważ wnioskodawcy, którzy zajmują dom, zwykle kwalifikują się do niższych stóp procentowych i zaliczek niż ci, którzy kupują nieruchomości inwestycyjne.

   Oszustwo „Fałszywy kupującyTa forma oszustwa hipotecznego ma miejsce, gdy fałszywy nabywca (specjaliści od nieruchomości nazywają go „kupującymi słomę) pozwala potencjalnemu nabywcy domu przyjąć tożsamość innej osoby, starając się uzyskać zgodę na kredyt hipoteczny. Kupujący słomę ma zazwyczaj lepszy kredyt niż nabywca domu, prawdopodobnie ma wyższe dochody i niższe zadłużenie, a także ma znacznie większe szanse na uzyskanie zgody na kredyt mieszkaniowy niż zamierzony właściciel domu.

   Po sprzedaży domu akt własności może zostać przeniesiony na zamierzonego właściciela. Fałszywy kupujący mógł zostać skradziony i może nie wiedzieć, że jego imię i nazwisko, dane kredytowe i dane finansowe są wykorzystywane do utrwalania oszustw hipotecznych.

   Oszustwa związane z wyceną domuOszustwo związane z wyceną domu ma miejsce, gdy dom jest oszukańczo zawyżony ponad jego rzeczywistą wartość. Wyższa wycena domu zwykle prowadzi do wyższej ceny domu i większej ilości gotówki dla sprzedającego. Fałszywy raport z wyższej wyceny to zła wiadomość dla kupujących, ponieważ może zwiększyć obciążenie długiem przy zakupie domu.

   Ogólnie rzecz biorąc, oszustwa związane z wyceną domu wiążą się z pewnymi ostrzegawczymi sygnałami, w tym brakującymi kluczowymi danymi w wycenie lub fałszywymi renowacjami wymienionymi w wycenie. Jeśli podejrzewasz, że Twoja wycena domu ma czerwone flagi, zawsze możesz uzyskać drugą wycenę – może to kosztować do 500 USD w zależności od wielkości domu, ale może być tego warte, jeśli powstrzyma Cię przed większym problemem.

   Oszustwa finansoweZgłaszanie niedokładnych informacji o dochodach w celu uzyskania lepszej oferty lub większej pożyczki to kolejna powszechna forma oszustwa hipotecznego. Zasadniczo ktoś fałszujący fakty dotyczące dochodów próbuje kwalifikować się do kredytu hipotecznego, którego w innym przypadku mógłby nie otrzymać.

   Podobnie jak oszustwa związane z wyceną w domu, oszustwa dochodowe są opatrzone pewnymi znakami ostrzegawczymi, w tym ogólnymi, zamiast konkretnych stanowisk, oraz niezdolnością pożyczkodawcy hipotecznego do potwierdzenia historii pracodawcy wnioskodawcy. Kolejny znak ostrzegawczy – podany dochód z pracy ubiegającego się o kredyt hipoteczny nie odpowiada majątkowi gospodarstwa domowego ani wyciągom bankowym.

   Oszustwa związane z zwolnieniem z hipoteki i zarządzaniem długiemW tego rodzaju oszustwach hipotecznych oszuści kontaktują się z właścicielami domów, oferując pomoc, jeśli nie mogą dokonać płatności lub jeśli mają zaległości w spłacie kredytu hipotecznego (główny kontakt z nimi to telefon). Niektórzy przestępcy mogą znaleźć potencjalne ofiary, przeglądając publicznie dostępne zawiadomienia o przejęciu.

   Często obiecują niższe płatności lub dokonują płatności na rzecz właściciela domu w zamian za czynsz dla swojej firmy. Jednak w rzeczywistości nie dokonują spłat kredytu hipotecznego i i tak możesz skończyć z wykluczeniem. Tego rodzaju oszustwa, znane również jako oszustwa związane z przejęciem lub programy ratunkowe związane z przejęciem, są niestety bardzo powszechne i mogą kosztować konsumentów dużo pieniędzy.

   Pożyczki drapieżneW przypadku drapieżnych pożyczek lub drapieżnych pożyczek dostawca kredytu hipotecznego zachęca nabywcę domu lub wnioskodawcę do kłamania na temat takich informacji, jak dochód, zaliczka lub wydatki. Często uwzględniają również spreparowaną wycenę, aby sprzedać dom za więcej, niż jest wart. Drapieżni pożyczkodawcy mogą również świadomie pożyczać pożyczkobiorcy więcej, niż mogą sobie pozwolić, pobierając wysokie stopy procentowe.

   Są to najbardziej rozpowszechnione formy oszustw hipotecznych, ale nie jedyne.

   Na przykład nabywca domu może wziąć pożyczkę od członka rodziny lub przyjaciela, dając w ten sposób wrażenie, że kupujący ma większe dochody i mniejsze zadłużenie. Prezent gotówkowy zwykle pomaga kupującemu wpłacić zaliczkę, potencjalnie ukrywając niektóre poważne problemy finansowe.

   Jak konsumenci są narażeni na oszustwa hipoteczne

   Kradzież tożsamości jest szczególnie groźną formą oszustwa hipotecznego, ponieważ zazwyczaj prowadzi bezpośrednio do strat finansowych właściciela domu. Na przykład, jeśli złodziej tożsamości kradnie numer ubezpieczenia społecznego właściciela domu lub przechwytuje numer konta hipotecznego, może wykorzystać te informacje, aby uzyskać linię kredytową pod zastaw domu (znaną również jako HELOC) o wartości dziesiątek tysięcy dolarów , w imieniu właściciela domu.

   Gotówka jest wysyłana na fałszywe konto założone przez złodzieja, a właściciel domu pozostaje z rachunkiem. Lub, oszust może zaciągnąć drugi kredyt hipoteczny, korzystając z informacji skradzionych przez właściciela domu, i uciec z gotówką, ponownie pozostawiając dług właścicielowi domu.

   Chociaż każda forma oszustwa hipotecznego jest poważnym przestępstwem, utrata danych na rzecz złodziei tożsamości może spowodować stratę finansową, którą trudno jest przezwyciężyć, a jej wyjaśnienie może zająć lata. Dodatkowe skutki obejmują utratę pieniędzy, czasu lub brak zakupu wymarzonego domu, ponieważ musisz poświęcić więcej czasu na przywrócenie swojej tożsamości, jeśli jesteś ofiarą oszustwa hipotecznego.

   Jak chronić się przed oszustwami hipotecznymi

   Dla kupujących domy kluczem do uniknięcia oszustw związanych z kredytem hipotecznym jest edukacja i nigdy nie podpisuj formularza wniosku o kredyt hipoteczny ani formularza oceny domu, dopóki nie upewnisz się, że wszystkie informacje – zwłaszcza osobiste dane finansowe – są dokładne.

   Ochrona przed oszustwami hipotecznymi obejmuje również ochronę przed kradzieżą tożsamości, która może prowadzić do znacznych strat finansowych.

   Niestety, zarówno nabywcy, jak i sprzedawcy domów mogą znaleźć pracę z agresywnymi pożyczkodawcami, brokerami i agentami nieruchomości, którzy chcą zawrzeć umowę za wszelką cenę. Jeśli podejrzewasz potencjalnego partnera pożyczkowego, porozmawiaj z zaufanym doradcą finansowym lub prawnikiem zajmującym się prawem umów dotyczących nieruchomości i podejmij bezpośrednie działania zapobiegawcze w przypadku ujawnienia oszustwa.

   Kredytodawcy hipoteczni są szkoleni w zakresie poszukiwania niespójności i nieprawidłowości we wnioskach o kredyt hipoteczny. Jeśli nie masz pewności co do wiarygodności pośrednika hipotecznego lub agenta nieruchomości, z którego korzystasz, skontaktuj się z lokalnym biurem Better Business Bureau, aby upewnić się, że nie zgłoszono żadnych problemów z partnerem pożyczkowym.

   Podejmij te dodatkowe środki, aby nie wikłać się w sytuację oszustwa hipotecznego:

   1. Trzymaj się wiarygodnych poleconychKupując dom, musisz zaufać swoim partnerom hipotecznym. Buduj to zaufanie dzięki poleceniom od rodziny, sąsiadów, przyjaciół, a zwłaszcza specjalistów od nieruchomości, którzy poręczą za pożyczkodawcę, pośrednika, rzeczoznawcę lub agenta nieruchomości. Jeśli masz ugruntowaną relację z bankiem lub instytucją finansową, wykorzystaj również te relacje. Będziesz lepiej przygotowany, jeśli uzyskasz wstępną zgodę na kredyt hipoteczny od renomowanego pożyczkodawcy, dzięki czemu proces zakupu domu będzie płynniejszy.

   2. Unikaj agresywnych pożyczkodawców hipotecznychNależy unikać pożyczkodawców hipotecznych, którzy mocno naciskają na podpisanie umowy w linii przerywanej. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku pożyczkodawców hipotecznych, którzy reklamują pożyczki bez pieniędzy lub pożyczki „z niską ceną lub bez dokumentów. Pożyczki te mogą, ale nie muszą, należeć do „kategorii oszukańczych, w zależności od przepisów dotyczących kredytów hipotecznych w poszczególnych stanach, ale mogą przynieść ci pożyczkę z wysokimi stopami procentowymi, które mogą wzrosnąć z czasem, oraz wysokie opłaty hipoteczne, które tylko zwiększają zadłużenie z tytułu kredytu hipotecznego. Jeśli ktoś sugeruje, że złożyłeś wniosek o kredyt hipoteczny, nie rób tego. To natychmiastowa czerwona flaga, aby uniknąć pracy z tą osobą lub firmą.

   3. Nie podpisuj żadnych podejrzanych dokumentówNigdy nie podpisuj dokumentu kredytu hipotecznego, który jest pusty, zawiera puste wiersze lub zawiera wątpliwe lub nieznane dane. Może to doprowadzić Cię do oszustwa hipotecznego. Zamiast tego skonsultuj się z zaufanym specjalistą ds. Nieruchomości lub ekspertem prawnym, aby przejrzeć dokument dotyczący kredytu hipotecznego.

   4. Sprawdź swój kredytPonadto chcesz regularnie przeglądać swój raport kredytowy dla wszystkich nowych kont, których nie rozpoznajesz. Innym sposobem na zwrócenie uwagi na nowe konta jest użycie produktu do ochrony tożsamości, takiego jak Experian IdentityWorks, który zapewnia alerty, gdy do raportu kredytowego zostaną dodane nowe konta lub zapytania. Otrzymasz również dostęp do dedykowanego agenta ds. Zwalczania oszustw, jeśli jesteś ofiarą kradzieży tożsamości.

   5. Bądź praktycznyKupno domu może być emocjonalnym przeżyciem. Nie pozwól, aby chęć kupienia pierwszego miejsca lub wymarzonego domu przesłaniała Ci dobrą ocenę. Nie spiesz się z oceną wszystkich osób, z którymi pracujesz, od agenta nieruchomości do kupującego. Jeśli jest coś, z czego nie czujesz się dobrze, poszukaj zaufanego doradcy. Ponadto, jeśli jesteś w sytuacji, w której jesteś właścicielem domu i masz problemy ze spłatą spłaty kredytu hipotecznego, skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby sprawdzić, jakie mają opcje. Jeśli nie możesz spłacić kredytu hipotecznego, zwykle istnieją inne opcje, takie jak refinansowanie kredytu hipotecznego, wyrozumiałość, modyfikacja kredytu i plany spłaty.

   Jak zgłosić kradzież tożsamości na skutek oszustwa hipotecznego

   Jeśli uważasz, że Twoje konto kredytu hipotecznego zostało naruszone w wyniku kradzieży tożsamości, wykonaj następujące trzy kroki:

   1. Natychmiast skontaktuj się z zaangażowaną firmąPamiętaj, aby natychmiast skontaktować się z pożyczkodawcą hipotecznym lub instytucją finansową, aby jak najszybciej oznaczyć potencjalne oszustwo hipoteczne lub kradzież tożsamości. Dokumentuj swoje rozmowy i przechowuj dokumenty w bezpiecznym miejscu, aby mieć do nich dostęp w razie potrzeby w ramach procesu odzyskiwania tożsamości po kradzieży.

   2. Zgłoś kradzież tożsamości Uncle SamPrzejdź do witryny IdentityTheft.gov Federalnej Komisji Handlu do zgłaszania kradzieży tożsamości, aby złożyć zgłoszenie. FTC przeprowadzi Cię przez Twoje zgłoszenie, wskaże Ci odpowiednie zasoby do odzyskiwania i ostatecznie pomoże Ci stworzyć indywidualny plan reagowania na kradzież tożsamości, aby umożliwić Ci powrót do zdrowia.

   3. Uzyskaj alert o oszustwieJeśli podejrzewasz, że ktoś majstrował przy Twojej tożsamości, uzyskaj powiadomienie o oszustwie w Experian. Powiadomienia o oszustwach powiadamiają potencjalnych wierzycieli lub pożyczkodawców o zweryfikowaniu Twojej tożsamości przed udzieleniem kredytu w Twoim imieniu na wypadek, gdyby ktoś wykorzystał Twoje dane bez Twojej zgody. Alert o oszustwie pozostaje w Twoim raporcie kredytowym przez 90 dni, co powinno dać Ci wystarczająco dużo czasu na zamknięcie wszelkich zagrożonych kont, otwarcie nowych i przejście przez odpowiednie kanały w celu naprawienia szkód. Możesz również otrzymać przedłużone ostrzeżenie o oszustwie na okres do siedmiu lat, jeśli potwierdzisz, że jesteś ofiarą kradzieży tożsamości.

   Oto kilka dodatkowych zasobów, które pomogą zrozumieć oszustwa hipoteczne, zapobiegać im i sobie z nimi radzić:

   • Departamentu USA Departamentu Skarbu Financial Crimes Enforcement Network: zasoby dotyczące oszustw hipotecznych
   • FDIC: Zasoby dotyczące zrozumienia oszustw związanych z wykluczeniemUSA.gov: Wskazówki dotyczące unikania oszustw mieszkaniowychDepartament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD): doradcy są dostępni w całych Stanach Zjednoczonych, aby pomóc Ci wykryć oszustwa i wybrać odpowiednią pożyczkęMonitoruj swój raport kredytowy ExperianMonitorowanie kredytu może pomóc w szybszym wykrywaniu potencjalnych oszustw związanych z tożsamością i zapobiegać niespodziankom podczas ubiegania się o kredyt. Otrzymuj codzienne powiadomienia o wykryciu aktualizacji.

    Hakerzy myślą globalnie, działaj lokalnie: małe firmy narażone na większe ryzyko, mówi raportCzy używanie Facebooka do logowania się w innych witrynach jest bezpieczne?Powiązane artykuły:Jak długo opóźniona spłata kredytu hipotecznego wpływa na Twój kredyt?Co to jest oszustwo kredytowe?Niespodziewane koszty kradzieży tożsamościWiele różnych form kradzieży tożsamościKiedy należy zablokować swój kredyt?Co to jest oświadczenie o kradzieży tożsamości?Popularne artykuły:Jak tymczasowo znieść blokadę bezpieczeństwaJak znieść blokadę bezpieczeństwaJak odblokować raport kredytowyZasoby
   • Ocena kredytowa
    • Podstawy oceny zdolności kredytowej
    • Co to jest dobra ocena kredytowa?Zrozumienie punktacji kredytowejMoja ocena kredytowaNajczęściej zadawane pytania dotyczące oceny zdolności kredytowejCo to jest wskaźnik wykorzystania kredytu?Co wpływa na Twoje wyniki kredytowe?
    • Raport kredytowy
     • Podstawy raportu kredytowego
     • Naprawa kredytu: jak „naprawić kredytMój raport kredytowyInformacje o sprawdzaniu raportu kredytowegoZrozumienie raportu kredytowego ExperianSłowniczek statusu kontaWindykacja w Twoim raporcie kredytowymInstrukcje dotyczące rozstrzygania sporów pocztąCzęsto zadawane pytania dotyczące sporówUpadłość: jak to działa, rodzaje i konsekwencjeTrudne i miękkie zapytania dotyczące raportu kredytowegoJak kwestionować informacje z raportu kredytowegoZrozumienie ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowejCzy mogę zrezygnować z wstępnie zatwierdzonych ofert kredytowych?Co to jest raport kredytowy?
     • Oszustwa i kradzież tożsamości
      • Zapobieganie oszustwom
      • Zasoby dotyczące oszustwZapobieganie oszustwomPomoc dla ofiarCo to jest kradzież tożsamości?Oszustwo związane z kartą kredytową: co zrobić, jeśli jesteś ofiarąCo to jest oszustwo kredytowe?Jak zamrozić kredyt za darmo
      • Etapy życia
       • Wydarzenia życiowe
       • Rozwód i kredytŚmierć współmałżonkaUstanowienie kredytu biznesowegoZakupyZatrudnieniePlanowanie przejścia na emeryturęCo się dzieje z twoją zasługą, gdy bierzesz ślub?
       • Popraw kredyt
        • Poprawa zdolności kredytowej
        • Jak zbudować kredytZła historia kredytowa i ocenaJak odbudować kredytJak poprawić swoją zdolność kredytowąJak „naprawić zły wynik kredytowy
        • Finanse osobiste
         • Jak ubiegać się o kartę kredytową
         • Pożyczki osobiste: co należy wiedzieć przed złożeniem wnioskuJak wyjść z długuJak uzyskać kredyt samochodowyJak spłacić zadłużenie karty kredytowejKup lub leasing samochodu: który jest najlepszy?Zrozumienie zabezpieczonych kart kredytowychPlan zarządzania długiem: czy jest odpowiedni dla Ciebie?Czy pożyczka konsolidacyjna jest dla Ciebie odpowiednia? Najnowsze badania
         • Przegląd kredytu konsumenckiego 2019
         • Finanse konsumenckie dawniej i dziś: wielka recesja a 2020 rZnaki degradujące w raportach kredytowych powolne w czasie pandemiiWyświetl wszystkie badaniaNajnowsze recenzje
         • Najlepsze karty kredytowe na zakupy w Czarny piątek
         • Najlepsze karty kredytowe na Amazon Prime DayJaki typ karty nagród jest najlepszy podczas recesji?Najlepsze karty kredytowe na zakupy gazuNajlepsze karty Cash Back już terazNajlepsze karty kredytowe do wykorzystania w sklepie spożywczymPobierz bezpłatną aplikację Experian:

         • Warunki prawne
         • Polityka prywatnościPolityka prywatności CA.naciśnijWybór reklamKarieraRelacje inwestorskieSkontaktuj się z nami Zasady redakcyjne: Informacje zawarte w Ask Experian służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej. Wyrażone tutaj opinie należą wyłącznie do autora, a nie do żadnego banku, wystawcy karty kredytowej lub innej firmy i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów. Wszystkie informacje, w tym stawki i opłaty, są aktualne na dzień publikacji i aktualizowane zgodnie z informacjami przekazanymi przez naszych partnerów.

          Zarchiwizowane posty mogą nie odzwierciedlać aktualnych zasad firmy Experian, mimo że są przechowywane w celach informacyjnych. Zespół Ask Experian nie może odpowiedzieć na każde pytanie indywidualnie. Jeśli jednak Twoje pytanie jest interesujące dla szerokiego grona konsumentów, zespół Experian umieści je w przyszłym poście.

          Wady i zalety oferty określa nasz zespół redakcyjny na podstawie niezależnych badań. Banki, pożyczkodawcy i firmy obsługujące karty kredytowe nie odpowiadają za treści zamieszczane na tej stronie i nie popierają ani nie gwarantują żadnych recenzji.

          Ujawnienie reklamodawcy: oferty wyświetlane w tej witrynie pochodzą od firm zewnętrznych („nasi partnerzy), od których Experian Consumer Services otrzymuje wynagrodzenie; jednakże rekompensata nie ma wpływu na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Oferty na stronie nie reprezentują wszystkich dostępnych usług finansowych, firm lub produktów.

          * Aby uzyskać pełne informacje, zapoznaj się z warunkami oferty w witrynie internetowej wydawcy lub partnera. Po kliknięciu „Zastosuj nastąpi przekierowanie do witryny internetowej wydawcy lub partnera, gdzie przed złożeniem wniosku można zapoznać się z warunkami oferty. Przedstawiamy podsumowanie, a nie pełne warunki prawne – przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z pełnymi warunkami oferty określonymi przez samego emitenta lub partnera. Chociaż Experian Consumer Services dokłada wszelkich starań, aby przedstawić jak najdokładniejsze informacje, wszystkie informacje o ofertach są przedstawiane bez gwarancji.

          Witryny Experian zostały zaprojektowane tak, aby obsługiwały nowoczesne, aktualne przeglądarki internetowe. Experian nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer w wersji 10.0 i starszych. Jeśli obecnie używasz nieobsługiwanej przeglądarki, Twoje wrażenia mogą nie być optymalne, mogą wystąpić problemy z renderowaniem i możesz być narażony na potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. Zaleca się aktualizację do najnowszej wersji przeglądarki.

          2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Experian. Experian i użyte tutaj znaki towarowe Experian są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Experian i jej spółek zależnych. Użycie jakiejkolwiek innej nazwy handlowej, praw autorskich lub znaku towarowego służy wyłącznie do celów identyfikacji i odniesienia i nie oznacza żadnego związku z prawami autorskimi lub właścicielem znaku towarowego ich produktu lub marki. Inne nazwy produktów i firm wymienione w tym dokumencie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Licencje i ujawnienia.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy