Oto rozwiazlosc, które papież musi posprzątać

Oto rozwiazlosc, które papież musi posprzątać
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

*: Nowy papież, Franciszek, to zapowiedź rewolucji w Kościele? *

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski : W Kościele nie ma rewolucji, natomiast będą na pewno modyfikacje pozytywne, dzieki co ja głęboko liczę. Już olbrzymią zmianą i kompletnym zaskoczeniem jest imię jakie przybrał nowy papież. Jeśli posiada już wypracowany swój system działania, to on miesci się właśnie w imieniu Franciszek. Szalenie ważne jest to imię, które klarownie pokazuje, dokad będzie stawiał akcenty. To ludzie ubodzy, biedni. Dodatkowo olbrzymia pokora, którą pokazał kiedy pojawił się na balkonie. Wyszedł w spokojnym stroju. Tym pokazał, że nie przy bogactwie siła.

To także znak gwoli polskiego Kościoła. Kiedy wydaje sie byc o naszym wlasnym Kościele najgłośniej? Kiedy domaga się coraz większych pieniędzy, mówi _ to się należy, tamto. _Teraz Franciszek pokazuje, że pieniądze jak i równiez majątki nie są najważniejsze. Musimy wrócić do tego, co powinno być głównym zajęciem Kościoła, innymi slowy opieki ponad biednymi, chorymi, troski na temat młodzież.

Mówi ksiądz, że po Kościele nie istnieje rewolucji, lecz jeśli brać pod uwagę patrona nowego papieża, to św. Franciszek w XIV w. dokonał olbrzymiej rewolucji w Kościele.

Tak, ale ta rewolucja polegała na tym, że św. Franciszek pokazał nową drogę po Kościele. Dokonał odnowy wspólnoty, która tych czasach stawała się ruiną. Jeżeli więc papież w charakterze pierwszy przybrał to imię, to oznaczać może, że również pokaże nową drogę.

Przy którym nurcie ta droga będzie prowadzić?

Czytaj więcej [ ( http://static1./i/h/43/m264747.jpg ) ] (http://www./gospodarka/wiadomosci/artykul/habemus;papam;kardynal;jorge;bergoglio;papiezem;oto;jakie;czekaja;go;wyzwania,184,0,1267384.html)*Habemus Papam. Kardynał Jorge Bergoglio papieżem! Oto jakie czekają go wyzwania *Kościół katolicki boryka się wraz z największym kryzysem od czasów reformacji. W tej chwili punkt ciężkości Kościoła wydaje sie byc przesunięty prócz Europę. Dzis serce Kościoła jest po Ameryce Południowej, w Azji czy Afryce. Wybór papieża z tamtych regionów wydaje sie jakby potwierdzeniem tych odmian. Duszpasterstwo przy Ameryce Południowej jest zupełnie inne niż w Europie. Ponizsza skostniała Stary kontynent nagle zobaczy papieża, który będzie o wiele inaczej oznaczał akcenty. Oczywiście nie zmieni dogmatu wiary, tylko zupełnie inaczej wypracuje pewne sprawy. Potrzebne są też zmiany w Kurii
Rzymskiej. Afery, lobby homoseksualne, na temat którym się bardzo głośno mówi. Podczas gdy przed rokiem napisałem o tym książkę, to mnie zaatakowano, że kalam Watykan. Dzis mówi w ten sposób już cały świat.

Homoseksualizm i wszystkie tematy wokół owego wydają się być jednym z głównych problemów tego pontyfikatu.

Nie zaakceptowac jednym z głównych, a głównym i największym tematem. Franciszek może być największym duszpasterzem na świecie, ale jeśli nie da sobie wskazówki z Kurią, to niczego nie odmieni, a jego pontyfikat będzie uznany zbyt przegrany. Sposród tym, że Franciszek dzierzy ułatwioną sprawę. Rezygnacja Benedykta XVI spowodowała, że swoje stanowiska tracą wszyscy ludzie w Watykanie. Nowy papież może więc dobrać osobiscie tych ludzi od nowa. W ponizszym aspekcie możemy być bardzo zaskoczeni. Spodziewam się nawet jakichś szokujących zmian.

Czy to, że wybrany został ktoś, kogo się nie spodziewaliśmy oznacza, że kardynałowie są gotowi w zmiany przy Kurii Rzymskiej?

Czytaj więcej [ ( http://static1./i/h/38/m264742.jpg ) ] (http://news./artykul/franciszek;-;kardynal;jorge;bergoglio;takiego;papieza;jeszcze;nie;bylo,91,0,1268571.html)*Kim jest Jorge Bergoglio? Tego rodzaju papieża nadal nie było *Sam sobie wrze, po Buenos Aires jeździł autobusami jak i równiez metrem, natomiast na konklawe przyjechał bicyklem. ważany za zaprzeczenie splendoru Watykanu. Oni zostali przyparci do muru przez Benedykta XVI. Jeśli mielibyśmy iść tym tokiem myślenia i mówić o rewolucji, to początkiem wszystkiego była rezygnacja Benedykta XVI. To było coś, jakie mozliwosci wstrząsnęło kardynałami. Poza tym jest przecież raport trzech kardynałów. Jest tajny, ale śmiem twierdzić, że większość kardynałów doskonale ma swiadomosc o tym, jak jest w tym raporcie. Pokazywane jest tam całe bagno, które rozlało się przy Watykanie. Wybór papieża zza Europy jest w tym momencie rodzajem spoza Kurii Rzymskiej. To tak
jak było z wyborem Karola Wojtyły. Wybrano człowieka, który do tej pory nie był żadnym urzędnikiem, może osobiscie całe środowisko wokół zbudować od nowa, dzieki czysto.

*Kolejnym ogromnym problemem jest pedofilia wewnątrz Kościoła. *

Niestety nie tylko, wszelkiego rodzaje skandale seksualne będą olbrzymim wyzwaniem nowego papieża. Pedofila, homoseksualizm i łamanie celibatu. Z tym kazdemu Franciszek będzie musiał się zmierzyć. Będzie to na rzecz niego niezwykle trudne. Kiedy dostanie do wglądu kazde tajne raporty, to przed chwila wtedy dostrzeze jak zawile zadania zanim nim. Nie zazdroszczę jemu, bo nieopodal tej wlasnej pokory będzie musiał być niezwykle twardy i stanowczy, żeby to uporządkować. To będzie bardzo trudny pontyfikat. Benedykt XVI zrobił bardzo dużo, jednak nie zdołał zrobić wiele.

*Franciszek sobie poradzi? *

Proszę zwrócić uwagę, że ma 76 lat jak i równiez za kilkanascie lat także może podać się sluzace do dymisji, badz po prostu odejdzie w naturalny sposób. To nie jest faktycznie, że Franciszek ma caloksztalt zrobić, on obok wlasnych działań musi przygotowywać swojego następcę.

Obok zachwytów katolików słychać krytykę innej strony, że wybór konserwatysty przekreśla nadzieje na zmiany w Kościele, mowa na temat zniesieniu celibatu, związkach partnerskich, antykoncepcji.

Czytaj więcej [ ( http://static1./i/h/13/m264461.jpg ) ] (http://www./gospodarka/wiadomosci/artykul/wazna;deklaracja;watykanu;w;sprawie;wizyty;papieza;w;polsce,125,0,1269117.html)*Ważna poswiadczenie Watykanu w sprawie wizyty papieża w Polsce *– _ Dzięki ogromnej postaci Jana Pawła II, Polska raduje się dużym uznaniem Kościoła oraz swoim następców _ – mówi rzecznik Metropolii Apostolskiej. Wylacznie z całym szacunkiem dla osób, które się tegoz domagają, ciezko jest oczekiwać od Kościoła, że odmieni swoje stanowisko w dogmatach wiary. To się nie zaakceptowac zmieni nigdy i to bez względu na to lub papieżem będzie liberał badz konserwatysta. W mojej opinii jednak Franciszek zmieni podejście do człowieka. W tym kontekscie możemy oczekiwać rewolucji. Pokaże, że Kościół należy az do ubogich, wykluczonych, że wydaje sie otwarty w tych ludzi.

Franciszek pokaże, że do wszystkich ludzi można jak i równiez należy podchodzić z szacunkiem. Nie może wykluczać konkternego. Nowy papież będzie wlasciwym pasterzem. To, co zwraca uwagę to uśmiech nieznanego papieża. To powoduje, że ma on olbrzymi pozyczka zaufania na początek. W tej chwili wszystko będzie zależało po to jakich wybierze sobie jednostek. Może zmienić całą Kurię, wybrać jednostek, którzy są spoza Włoch. Na początku mówiłem, że jego imię wyznacza nurt, ale to decyzje personalne pokażą jak głębokie będą zmiany.