Łódzkie: Koncert milosierny na rzecz ciężko chorego dziennikarza

Category: inne
27 lipca, 2020

Koncert charytatywny dla ciężko chorego wieloletniego dziennikarza Radia Łódź odbędzie się 2 02 w Kutnowskim Domu Zwiazanych z kultura. Krzysztof Michalski cierpi dzieki jeden z najgroźniejszych nowotworów mózgu, a konieczna kuracja nie jest refundowana przez NFZ.

Koncert będzie połączony z akcją edukacyjną odnosnie tematu nowotworów mózgu, ich wykrywalności i sposobów leczenia. Wystąpią m. in. zespoły Alastar, Ghetto, Okay, a także Anna Gadt i Miłosz Wośko, Magdalena Ptaszyńska, Magdalena Komur i Paweł Wójcik. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na uzdrawianie dziennikarza.

Architekcirealizatorzy liczą na pomoc i solidarność nie tylko środowiska dziennikarskiego. „Chcemy też prosić o pomoc po prostu ludzi dobrej decyzji, zarówno czlonków mediów jak i innych przedsiebiorstw np. spólek farmaceutycznych, którzy mogliby zrefundować część terapii” – powiedziała w poniedziałek PAP dziennikarka Radia Łódź Agata Zielińska.

Krzysztof Michalski do niedawna był dziennikarzem jak i równiez kutnowskim korespondentem Radia Łódź, wcześniej także „Gazety Wyborczej”. W czasach 2006-2010 był członkiem zarządu PR Łódź.

Jesienią 2010 roku wykryto u jego glejaka wielopostaciowego; to jeden z najgroźniejszych nowotworów mózgu. Dziennikarz przeszedł już operację usunięcia guza jak i równiez radioterapię. Obecnie jest poddawany chemioterapii, bowiem guz się odtworzył i jest nieoperacyjny.

„Potrzebne wydaje sie byc dalsze leczenie m. in. lekiem na temat nazwie avastin, który nie jest w Polsce zarejestrowany. To wydaje sie byc jednak cenne, ponieważ NFZ nie refunduje takiej kuracji. Leczenia podjął się wspanialy i ceniony onkolog Artur Drobniak z Świętokrzyskiego Srodku Onkologii po Kielcach” – wyjaśniła Zielińska.

Krzysztof Michalski jest wspanialym i cenionym dziennikarzem po regionie łódzkim. Jest pomysłodawcą Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu Radiofonicznego i Postaci Dokumentalnych w Kutnie. Był wielokrotnie nagradzany m. in. za zasługi dla metropolie Kutna. Po ubiegłym r. otrzymał od momentu prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, minister kultury jak i równiez dziedzictwa narodowego uhonorował fita odznaką zasłużonego działacza kultury, a marszałek województwa kujawsko-pomorskiego medalem w uznaniu zasług w batalii o niepodległość RP i prawa człowieka.

„Prosimy o pomoc dla Krzysztofa Michalskiego. Liczymy na golebie serce, ewentualną wsparcie i obecność na koncercie. Pamiętajmy, że każdy z nas, w każdej chwili może znaleźć się w analogicznej sytuacji” – powiedział Maciej Kierzkowski, zurnalista muzyczny i organizator koncertu.

Kolejny wystep ma zostać zorganizowany 24 lutego po studiu Radia Łódź.

Wszelkich wpłat na ratunek dla Krzysztofa Michalskiego można dokonywać w numer konta bankowego: PKO BP I/O Kutno: Społeczna Fundacja Miasta Kutna 31 1020 3440 0000 7802 0063 0939 sposród dopiskiem „Krzysztof Michalski”. (PAP)

szu/ abr/ jra/