Od jakiej oceny kredytowej zaczynasz?

17 lutego 2021
Category: Może Zostać

Colin Robertson Data publikacji

Ocena kredytowa Pytania i odpowiedzi: „Od jakiej oceny kredytowej zaczynasz?

Odpowiedzi na pytania związane z ocenami kredytowymi są zawsze trudne, ponieważ firmy takie jak FICO nie ujawniają wszystkich szczegółów swoich złożonych algorytmów oceniania.

Zdarza się również, że oceny kredytowe są bardzo wyjątkowe w zależności od konsumenta, a nie ma dwóch podobnych. Coś jak płatki śniegu.

Minimalny wymóg dotyczący zdolności kredytowej
 • W celu wygenerowania wyniku FICO
 • Potrzebujesz co najmniej jednego konta kredytowego, które ma ponad 6 miesięcyNiektóre doniesienia o aktywności na tym koncieW ciągu ostatnich sześciu miesięcyW każdym razie warto zauważyć, że nie będziesz mieć nawet zdolności kredytowej, chyba że masz wystarczająco dużo informacji w raporcie kredytowym, aby go wygenerować.

  Przez wystarczającą ilość informacji rozumiem co najmniej jedno konto kredytowe otwarte przez sześć miesięcy lub dłużej.

  A to konto musiało zostać zgłoszone do biur informacji kredytowej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Przynajmniej tyle potrzeba, aby wygenerować wynik FICO.

  Bez tego prawdopodobnie nie będziesz miał nawet zdolności kredytowej. I są miliony ludzi z tak zwanymi „cienkimi kredytami, którzy nie mają zdolności kredytowej.

  To powiedziawszy, zakładając, że masz minimalną historię kredytową, aby wygenerować zdolność kredytową, Twój wynik zostanie określony przez otwarte i aktywne konto (a).

  Jeśli masz tylko jedno konto i ma ono dobrą opinię, co oznacza, że ​​regularnie dokonujesz płatności i utrzymujesz saldo na niskim poziomie (wykorzystanie kredytu), powinieneś mieć dość dobrą zdolność kredytową.

  W końcu bez żadnych negatywnych informacji nie ma powodu, dla którego powinieneś mieć złą zdolność kredytową.

  Trudno jednak powiedzieć, czy będzie powyżej 800, czy nieco powyżej 700 – będzie to zależeć od wielu różnych czynników, z których część FICO i inni twórcy zdolności kredytowej tak naprawdę nie wyjaśniają.

  Jedyna prawdziwa wskazówka pochodzi z badania FICO, które ujawniło, że po roku mediana wyniku FICO próbki „nowych klientów na kredyt wyniosła 659, w porównaniu z krajową medianą 713.

  Tak więc osoby, które miały tylko około roczną historię kredytową, uzyskiwały nieco ponad 50 punktów poniżej bardziej doświadczonych konsumentów kredytów.

  Aha, i ponad połowa (50,1%) tych cienkich konsumentów kredytów rozpoczęła swoją historię od karty kredytowej (czy potrzebujesz karty kredytowej, aby zbudować kredyt?).

  Wyniki kredytowe niewiele znaczą bez historii kredytowej
  • Podczas gdy doskonała ocena kredytowa jest świetna na powierzchni
  • Jeśli nie masz za tym dużej historiiPożyczkodawcy nie mogą udzielić Ci nowego kredytuPonieważ brak negatywnej historii nie wystarczy, aby cię oceniaćNiezależnie od Twojego trzycyfrowego numeru, bez dużej historii kredytowej, ocena kredytowa niewiele znaczy.

   Innymi słowy, ten numer (znany również jako TY) musi udowodnić swoją wartość, zanim wystawcy kart kredytowych i pożyczkodawcy udzielą ci kredytu .

   Pomyśl o tym w ten sposób. Gdyby ktoś, kogo znasz, chciał pożyczyć 1000 dolarów i udowodnił w przeszłości, że zapłacił innej osobie po pożyczeniu marnych 20 dolarów, czy zaufałbyś mu? Jasne, nigdy się nie pomylili, ale też nie udowodnili zbyt wiele. W podobny sposób patrzą na sprawy wierzyciele.

   Na przykład kredytodawcy hipoteczni zazwyczaj wymagają trzech otwartych linii kredytowych, z których każda ma dwa lata historii.

   Bez spełnienia tego wymogu nawet doskonały wynik kredytowy może zostać uznany za bezużyteczny.

   Podsumowując, nie przejmuj się oceną zdolności kredytowej, od której zaczynasz – skup się na niej długoterminowo i upewnij się, że podejmujesz właściwe środki, aby utrzymać ją na wysokim poziomie, na przykład dokonywanie terminowych płatności, utrzymywanie niskiego salda i ubieganie się o kredyt oszczędnie.

   Colin Robertson

   Colin założył tego bloga po kilku latach pracy, która wymagała od niego codziennego przeglądania raportów kredytowych. Jego celem jest pomoc osobom fizycznym w lepszym zrozumieniu ich zdolności kredytowej i maksymalnym wykorzystaniu kart kredytowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy