Obalamy mit – nie będzie masowych powrotów z emigracji

Category: system gospodarczy
27 lipca, 2020

Przeszlo połowa emigrantów deklaruje, że chce wrócić do Naszego kraju. Ale tylko co piąty planuje powrót w tym albo w przyszłym roku a mianowicie wynika wraz z badania.

Eksperci alarmują, że kryzys na świecie spowoduje masowy powrót Polaków z emigracji. Portal przepytał blisko wiecej niz jeden tysiące internautów, naszych rodaków, pracujących zbyt granicą, żeby sprawdzić, lub prognozy owe są prawdziwe.

Chęć powrotu do panstwa deklaruje przeszlo połowa naszych emigrantów. Niemal co trzeci ankietowany wydaje sie byc absolutnie pewny swojej woli, co czwarty – sluzace do postanowienia o powrocie się skłania.

źródło: badania ankietowe

Jednostki, które zadeklarowały chęć powrotu do Naszego kraju zapytaliśmy a mianowicie kiedy zamierzają wrócić. Objasnia się, że prawie czterech na dziesięciu z nich, czylinieomal 22 procent wszystkich emigrantów , planuje pożegnać się z emigracją w tym badz przyszłym roku kalendarzowego.

źródło: badania ankietowe
Odpowiadały osoby, które zadeklarowały powrót (_ niewatpliwie tak, poniekad tak _)

Największą tęsknotę za panstwem czują ludzie, które dopiero wyjechały do pracy zbyt granicą. Spośród tych emigrantów, którzy zbytnio granicą pracują krócej niż rok, nieopodal dwie 3 chce wrócić do Polski. Co 3 osoba sposród tej ekipy, która zadeklarowała powrót,pragnie spakować walizki jeszcze w tym roku . Jakim sposobem wynika z badań , chęć powrotów do kraju maleje wraz z liczbą latek spędzonych w emigracji.