Nasilają się obawy na temat wypłacalność NA JUKATAN. Kongres musi podnieść limity

Nasilają się obawy na temat wypłacalność NA JUKATAN. Kongres musi podnieść limity
Category: gielda
27 lipca, 2020

Rynek szybciej obawia się przymusowej przerwy w pracach rządu w USA w jesieni. Po czarnym scenariuszu Stany Zjednoczone stracą zdolność do obsługi zadłużenia 29 września. Tego typu klimat nie zaakceptowac sprzyja inwestowaniu i notowania akcji na Wall Street idą w dół.

Udzialowcy z utrapieniem patrzą dzieki Stany Zjednoczone, gdzie podziały polityczne mogą uniemożliwić finansowanie prac rządu federalnego w jesieni. Portal Axios podał w czwartek, powołując się na źródła w Partii Republikańskiej (GOP), że z dnia dzieki dzień rosną szanse w przymusową przerwę w funkcjonowaniu administracji federalnej. „Wysoko postawione” w partii źródło portalu określiło gryzie na 75 proc.

Wszystko za sprawą prezydenta AMERYCE, który wydaje sie zdeterminowany, aby uzależnić spisanie ustawy finansującej prace rządu po 1-wsza. października (rok budżetowy w USA kończy się we wrześniu), od zgody Kongresu na przeznaczenie funduszy dzieki budowę muru na granicy z Meksykiem. Pomysł ten popiera Freedom Caucus, konserwatywne skrzydło GOP.

To nie zaakceptowac koniec jesiennych wyzwań GOP: Kongres powinien również podnieść limit zadłużenia państwa, zeby uniknąć niewypłacalności kraju. Pod koniec lipca sekretarz skarbu AMERYCE Steven Mnuchin poinformował, że USA stracą zdolność az do obsługi zadłużenia 29 września.

Donald Trump na terytorium polski. O czym mówił prezydent USA?

W czwartek Trump oskarżył liderów Republikanów wraz z obu izb Kongresu Mitcha McConnella, Paula Ryana oraz Demokratów na temat wstrzymywanie decyzji o podwyżce limitu zadłużenia. – Mogło to być łatwe a mianowicie a wydaje sie byc bałagan! – dodał.

Trwogi o wypłacalność rządu widoczne są w dziedzinie długu USA, a także na giełdach, gdzie kupuje się akcjami spółek. Ostatnia sesja w Wall Street przyniosła subtelne spadki rzędu 0, 1-0, 2 proc.

Przebieg czwartkowej sesji na nowojorskich giełdach

Republikanie zamierzają także do listopada przegłosować reformę podatków. Udzialowcy przyjmują te zapowiedzi z dużym sceptycyzmem.

Agencja Moody’s oceniła po czwartkowym raporcie, że niezdolność do spłaty zadłużenia przez USA „będzie niosła niedobre implikacje gwoli ratingu”.

Filia Fitch poinformowała w środę, że w sytuacji braku podwyższenia limitu długu „w odpowiednim czasie”, dokonany zostanie przegląd ratingu USA „z niejako negatywnym skutkiem”.