Moody’s ponownie atakuje, ale rynek już nie panikuje

Moody’s ponownie atakuje, ale rynek już nie panikuje
Category: gielda
27 lipca, 2020

Weryfikacja wiarygodności tegoz kraju została obcięta o jeden stopien do _ Ba1 _ oraz utrzymana została negatywna perspektywa gwoli niej. Według agencji, Irlandia może potrzebować kolejnego pakietu ratunkowego.

Wyjaśnienia Moody’s są więc tożsame z tymi, które filia ta podawała obniżając przy zeszłym tygodniu, także sluzace do strefy śmieciowej, rating Portugalii. Odmienna wydaje sie byc jednak za to reakcja rynków na te doniesienia. Choć wczoraj giełdy w NA JUKATAN, w glównym rzucie natychmiast po pojawieniu się tejze informacji poszły w dół, a zestawienie S&P500 zakończył dzień na 0, 44% minusie, naprawde już dziś w rejonie Azji i Pacyfiku ceny akcji wzrosły średnio o 0, 9% (indeks MSCI AC AP), a w europie o godz. 11: 31 paneuropejski indeks STOXX Europe 600 zwyżkował o 0, 32%. Również wtedy na warszawskim rynku rynek radził sobie dobrze, a najszerszy wskaźnik wlasnego parkietu, czyli WIG, zyskiwał na wartości 0, 52% Pokazuje to wyraźnie, że inwestorzy zaczynają się stopniowo przyzwyczajać az do takich, a nie innych działań firm i w coraz nizszym stopniu reagują na nie zaakceptowac zwiększoną nerwowością.

Oczywiście o tym, że w środę nastroje na rynkach są dość dobre nie zaakceptowac decyduje tylko i wyłącznie coraz to mniejsza waga przykładana przez inwestorów do działań agencji ratingowych, ale także: opublikowane dziś lepsze niż sądzono informacje z Chin o PKB za II kw. (wzrost wyniósł 9, 5% r/r, a nie jak szacowano +9, 3%) i wytwórczosci przemysłowej za czerwiec (poszła w górę o kolejny, 1%, najmocniej od maja 2010 r. ) a takze przedstawione wczoraj zapiski wraz z posiedzenia Fed (wynika sposród nich, że część wraz z członków FOMC rozważa zapoczatkowanie do ekonomii dodatkowych bodźców symulacyjnych). Nie zaakceptowac bez znaczenia na rzecz pewnej stabilizacji nastrojów pozostaje też rzecz bardzo prawdopodobnych wczorajszych interwencyjnych działań w branzy długu ze strony Europejskiego Banku Srodkowego.

Dziś na temat godz. jedenascie: 00 przedstawione zostały dane o produkowaniu przemysłowej Eurolandu za maj. Choć okazały się być gorsze od momentu spodziewanych (wzrost 4, 0% r/r wobec 5, 3% w kwietniu i czterech, 8% przy prognozach), to w biezacych warunkach rynkowych mało kto zwrócił na nie uwagę.

W dalszej części dnia inwestorzy nadal będą skupieni głównie na kwestiach europejskiego kryzysu zadłużenia, ale będą także zwracać baczną uwagę na zaplanowane na godz. 16: 00 wystąpienie Bena Bernanke po Izbie Reprezentantów (jutro na temat tej samej porze w Senacie), podczas którego będzie przedstawiał półroczny meldunek dotyczący uprawianej przez Fed polityki monetarnej.

Jeśli idzie o ojczyste podwórko, to dziś poznamy dane na temat inflacji zbytnio czerwiec. GUS poda je o godz. 14: 00, a według prognoz wskaźnik CPI wyniósł od czterech, 7% az do 4, 8% r/r wobec 5, 0% w maju.

  • Notowania spółek w GPW
  • Indeksy GPW przy
  • Notowania GPW bez opóźnień wylacznie w serwisie Mystock. pl