Możliwe drobne umocnienie złotego

Category: waluty
27 lipca, 2020

Notowania euro jedynie chwilowo przebiły tę wartość, zwyżkując w okolice 3, 9650 zł, odreagowanie miało aczkolwiek miejsce wzglednie szybko. Dziś kurs EUR/PLN zniżkuje już pod pulap 3, 9500. Lekko w dół odbił też kurs USD/PLN. Gwoli notowań ó oraz dolara względem złotego kluczowymi wsparciami są dzis poziomy stosownie: 3, 9200 i 3, 0000. Przy dalszej części dnia możliwa jest zniżka kursów w pobliże wspomnianych poziomów. Pierwotnego przebicie zdaje się aczkolwiek mało mozliwe przy braku silniejszych impulsów rynkowych (dzisiejszy kalendarz ekonomiczny jest dość ubogi).

Dzieki ważniejsze albumy z krajowego rynku chcemy poczekać sluzace do piątku, będzie wówczas miał miejsce odczyt stopy bezrobocia oraz sprzedaży detalicznej w sierpniu. Po ciągu tygodnia również sposród Węgier zapoznamy dane o sprzedaży szczególowej (będą one jednak dotyczyły lipca). Po Czechach jakkolwiek zostanie reprezentowana decyzja agencji bankowej centralnego co do stóp procentowych.

Publikacje ów, choć wazne dla postrzegania regionalnych gospodarek przez inwestorów, nie musza mieć aczkolwiek krótkoterminowego wpływu na sektor walutowy. Złoty w dalszym ciągu czeka na sygnał ze strony www giełd. Niewykluczone, że wspólnicy z wybiciem ostatnich szczytów, do których zbliżyła się spora część indeksów, wstrzymają się jeszcze przez jakiś czas po oczekiwaniu dzieki publikację wyników spółek zbytnio trzeci kwartał. W przypadku wykonania takiego scenariusza, konsolidacja na rynku złotego może się nadal utrzymać.

Dzieki początku pierwszej sesji nowego tygodnia, notowania eurodolara pozostają nieco poniżej poziomu 1, 3100. Kurs EUR/USD powinien podjąć próbę powrotu przeszlo tę wartość w okolice zeszłotygodniowych szczytów. Biorąc aczkolwiek pod uwagę brak zasadniczych wydarzeń rynkowych w czasie nowoczesnej sesji, przed ponowną zwyżką można oczekiwać choć chwilowej konsolidacji poniżej 1, 3100.
Próbę powrotu az do zeszłotygodniowych maksimów może podjąć również szkolenie AUD/USD. Dziś rano mogliśmy obserwować wzrost kursu tej pary na komentarzu prezesa banku srodkowego Australii, według którego krajowa gospodarka ma bardo intensywne perspektywy ożywienia, co musi zostać uwzględnione w polityce monetarnej. Postep gospodarczy musi przyspieszyć w 2011 r., a inflacja nie będzie zdecydowanie spadać.

Z kilkutygodniowej perspektywy można ocenić, iż zeszłotygodniowa interwencja japońskich władz okazała się skuteczna. Kurs USD/JPY po zwyżce w okolice 86, 00, na początku bieżącego tygodnia utrzymuje się po pobliżu tej wartości. Wyraznie mniejszą skuteczność miała czwartkowa quasi interwencja słowna szwajcarskich władz monetarnych. Po tym jak pula centralny przy komunikacie do kwartalnej decyzji dotyczącej poziomu stóp procentowych stwierdził, iż ostatnia fala umocnienia franka szwajcarskiego szwajcarskiego dzierzy negatywny wpływ na tempo ożywienia gospodarczego Szwajcarii, kurs EUR/CHF zwyżkował aż na temat 4 figury do poziomu 1, 3400. Od tego czasu aczkolwiek odrobił już połowę wzrostów i na początku bieżącego tygodnia kształtuje się już w obszarach 1, 3200.
W trakcie dzisiejszej sesji nie poznamy żadnych zasadniczych publikacji wraz z głównych światowych gospodarek. Przy dalszej części tygodnia z kolei napłyną wstępne odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług po poszczególnych gospodarkach Eurolandu a takze całej strefie euro. Nazajutrz zaś pozostanie opublikowana decyzja Komitetu Otwartego Rynku co do stóp procentowych USA i komentarz az do niej.

Forex: sprawdź warsztaty walut online