Maxcom miał jedenascie, 39 mln zł zysku netto, 14, 1 mln zł zysku EBIT po 2018 r.

Maxcom miał jedenascie, 39 mln zł zysku netto, 14, 1 mln zł zysku EBIT po 2018 r.
Category: gielda
27 lipca, 2020

Zysk sprawny wyniósł 14, 1 mln zł wzgledem 11, 63 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA zwiększyła się o 22% do 14, 6 mln zł.

Skonsolidowane przychody operacyjne ogółem sięgnęły 124, 65 mln zł w 2018 r. wobec 112 mln zł rok wcześniej.

„Mimo niełatwej sytuacji w dziedzinie, wywołanej spowolnieniem w branży telekomunikacyjnej, Ekipa Maxcom zanotowała w 2018 r. znaczący wzrost wyników finansowych. Doskonaly dla Ekipy był zwłaszcza IV kwartał. Zyski zanotowane przez Maxcom w 3 ostatnich miesiącach były wyższe od wypracowanych w pierwszej połowie roku” – powiedział prezes Arkadiusz Wilusz, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym profit netto przy 2018 r. wyniósł jedenascie, 39 mln zł wobec 9, 19 mln zł zysku dwanascie miesiecy wcześniej.

Znaczące wzrosty wyników w 2018 r. to efekt realizowanej strategii sprzedażowo-marketingowej, która przyczyniła się do zwiększenia marż w kanale sprzedaży telefonów komórkowych, zwłaszcza za granicą. W 2018 r. eksport odpowiadał zbyt około 28% przychodów. Sprzedaż w Europie zachodniej oraz panstwach skandynawskich, wzrosła o 48% w stosunku do roku kalendarzowego 2017, jakkolwiek na rynkach pozaeuropejskich o 27%, podano także.

„Pozyskaliśmy kolejnych dużych odbiorców zbytnio granicą w niniejszym dużych operatorów telekomunikacyjnych. Co wiecej grupa rozszerzała asortyment wyprzedawany przez dotychczasowych klientów. Wszelkie te działania są podstawą do dalszego rozwoju polskiej działalności i dalszych wzrostów wyników przy kolejnych okresach, czego zwiastunem jest dobry sprzedażowo 1-wszy kwartał 2019 r. ” – dodał prezes.

Pod koniec 2018 r. roku az do sprzedaży trafiły nowe wyroby Maxcom m. in. innowacyjny smartfon Maxcom MS459 Harmony z swoistym na rynku, dostępem do funkcji telefonu z komputera lub innego urządzenia w przypadkowym czasie i miejscu, wytrzymały smartfon: MS571 (linia Strong) czy smartfeature phone MK241 z łącznością 4G a mianowicie będący połączeniem telefonu doskonalego z funkcjami smartfona.

„Nowe produkty cieszą się bardzo duzym zainteresowaniem, dlatego szacujemy, że będą stanowić istotny udział w przychodach Maxcom już w 2019 r. ” – dodał Wilusz.

Ekipa Maxcom planuje rozwijać linię produktów smart, wprowadzając do oferty nastepne smartfony – w tym również dla seniorów, uruchamiać własne przedstawicielstwa prócz granicami Lokalny czy też dokonywać akwizycji podmiotów, które mogą przyspieszyć rozwój Maxcom, podano również.

Maxcom posiada ponad 15-letnie doświadczenie po produkcji i dystrybucji własnych marek produktów telekomunikacyjnych. Jest jednym z nadrzednych graczy w Europie w sprzedaży klasycznych telefonów komórkowych, po szczególności gwoli seniorów oraz dedykowanych ludziom, które uprawiają sporty skrajne lub pracują w ciężkich warunkach. Grupa działa pod dwiema markami – Maxcom oraz budżetową Maxton. Spółka zadebiutowała dzieki GPW przy czerwcu 2017 r.