Źle dzieje się z bitcoinem. Jego cena spada i maleje dzienny obrót operacjami

Źle dzieje się z bitcoinem. Jego cena spada i maleje dzienny obrót operacjami
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Informacje podał Bartosz Grejner, analityk rynkowy cinkciarz. pl. Okazuje się, że ostatni raz, podczas gdy to wartosc bitcoina była poniżej piec, 8 tys. dolarów, miał miejsce w połowie listopada 2017 r. Lecz wówczas zaraz wedlug spadku wartosci, rozpoczął się czas rozleglych wzrostów, który swój szczytowy moment osiągnął w grudniu, ustalając cenę tej kryptowaluty na poziomie dwadziescia tys. dolarów.

Teraz wydaje sie znacznie marniej i wygląda na to, że nie będzie lepiej. Sektor cechuje się dynamicznymi wahaniami, gdzie trudno wszystko przewidzieć, ale obecnie systematycznie spada też obrót. Zdaniem serwisu Coinmarketcap, 28 czerwca dzienny obrót operacjami w bitcoinach opiewał dzieki blisko 3, 5 mld dolarów, natomiast w poprzednich dniach okazał się chociazby jeszcze mniejszy.

Cały czerwiec nie napawał optymizmem kryptowaluciarzy. W miesiącu zarejestrowano jedynie pięć dzionki z obrotem przekraczającym 5 mld dolarów. A w maju pięć razy odnotowano spadek obrotu w ciągu dnia na poziomie poniżej piec mld dolarów. Dla porównania w kwietnio tego roku kalendarzowego średni dzienny obrót nie zaakceptowac spadał wyniósł 13, cztery mld dolarów. A po grudniu 2017 r. – ponad dwadziescia mld dolarów.

W kwietniu pisaliśmy na temat, że Komitet Nadzoru Finansowego postanowiła przejść do wiecej kreatywnej batalii z kryptowalutami i inwestycjami na Foreksie. Wydano ponad pół miliona złotych w kampanię ostrzegawczą w srodowiskach. Takie działania na całym świecie mogą przekładać się na zmniejszenie obrotów.

Jak zauważa ekspert z macher. pl, spadek cen i obrotów nie odstrasza przestępców. Kyle Armstrong, agent specjalny FBI, w trakcie konferencji „Crypto Evolved” w Nowym Jorku oświadczył, że Biuro aktualnie ma 130 otwartych rzeczy przestępczych powiązanych z kryptowalutami. FBi zauważyło wzrost przestępstw, a szczególnie wymuszeń, sposród użyciem wirtualnych walut.

Zobacz też: Prezes nastepnego banku ostrzega przed kryptowalutami. „To niebezpieczne”

Bartosz Grejner zauważa, że stopniowy wzrost zaciekawienia i obrotów kryptowalutami będzie możliwy dzięki zwiększaniu pulapu bezpieczeństwa oraz w przejrzystych regulacjach. A co za tym idzie, podniesie to ceny danego bitcoina.

Masz newsa, zdjęcie badz filmik? Prześlij nam za posrednictwem dziejesie. wp. pl