Kupuj przy Chinach w sieci

Kupuj przy Chinach w sieci
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Już nie powinienes jechać do Chin, aby sprowadzić stamtąd interesujący produkt. Wszystko możesz załatwić już przez internet. Doradzamy jak bezpiecznie pohandlować za posrednictwem sieć.

Internet zrewolucjonizował zawieranie kontraktów. Jeszcze całkiem niedawno, zeby zakupić produkt za granicą niezbędny był wyjazd zbyt granicę. Jeżeli był to nasz wschodni czy zachodni sąsiad to koszt tak zaawansowanej wyprawy nie zaakceptowac był duży. Ale już wyjazd az do Chin badz Hong Kongu do najtańszych nie należał.

Obecnie trzeba wyszukać wlasciwy serwis online, na którym znajdziemy nie tylko informację, ale również odpowiednią pomoc. W naszym rynku do najbardziej popularnych należą wiecej niz jeden portale: BigChina. pl i BiznesChiny. pl. Ze sprzedażą kupionego towaru przez internet również nie będzie problemu. W tym miejscu prym wiodą dwa strony: Allegro jak i równiez eBay.

Jaki produkt kupić?

Zamierzasz zająć się importem z Chin, więc powinienes się zastanowić nad odpowiednim towarem. Najprościej będzie jakim sposobem wejdziesz w konkretny serwis i zaczniesz przeszukiwać oferty producentów z dalekiego wschodu. Wstępne opisy są w języku polskim.

Jeżeli jest to rzadko spotykany w Polsce towar, to z pewnością Twój zysk będzie znacznie wyższy niż trzeba średnia rynkowa. Może to być dużo więcej niż tylko „marne” 100 proc. Poza tym zaoszczędzisz na tylko reklamie w przeciwieństwie sluzace do importera, który sprowadza masowo odtwarzacze mp3.

Również kapitał początkowy nie zamierza być zbyt duży. Przy zależności od rodzaju wiadomego towaru wystarczy, że dysponujesz około 5 tys. złotych.

Więcej niż pewien

Nim rozpoczniemy współpracę tylko wraz z jednym producentem warto wczesniej sprawdzić lub nie ma katalogów na ów rynku znacznie więcej. Rozchodzi oczywiście o ceny wiadomego produktu. Chińczycy poinformują szczegółowo importera na temat nich przed chwila wtedy, kiedy otrzymają zapytanie ofertowe, które można wysłać mailem.

Koszty mogą się znacznie różnić od mojej dziurki m. in. ze względu na wielkość danej fabryki, charakter zamówienia i swoim wielkość czy status zamawiającego. W tym minionym przypadku wazne jest, że przedsiebiorstwa z Chin – podobnie jak i sposród całego świata – odmiennie traktują malutkie firmy, a inaczej większe.

Wiesz już, co będziesz sprowadzał i znalazłeś producentów. Teraz nalezy sprawdzić katalogów wiarygodność.

*Sprawdzaj źródło *

_ Po ciągu jedynie czterech miesięcy działalności serwisu BigChina. pl, polscy użytkownicy wysłali 2500 zapytań az do chińskich fabryk. _

Jako przyszły importer warto sprawdzić dokładnie całą ofertę wiadomego producenta jak i równiez sposób prezentacji. Zwróć uwagę na to jakim sposobem długo działa na rynku podana firma, ile osób najmuje.

Jeżeli to możliwe, warto sprawdzić, jakie jest podejście fabryki az do spraw jakości, jaki dzierzy zakres działania i podejście do obsługi klienta.

Jeżeli firma działa na mnóstwo rynkach, sposród pewnością swobodnie odnajdziemy ją na zagranicznych serwisach gwoli firm (b2b czyli biznes-to-biznes). Jeżeli nadal czujemy niedobór informacji, ostatecznie za opłatą możemy zlecić sprawdzenie fabryki na miejscu, w Chinach.

Zacznij od próbek

_ Przy 2006 r. eksport sluzace do Chin wzrósł o 29 proc., osiągając 762 mln dolarów, a import o 39 proc., osiągając siedmiu, 647 mld dolarów. Niedostatek handlowy sposród Chinami wzrósł do 6, 9 mld dolarów, co stanowiło 44 proc. całego ujemnego salda obrotów Naszego kraju w 2006 r. _

Jeżeli masz obawy, że to, jak sprowadzisz może nie spełniać oczekiwań, najpierw zamów próbkę danego produktu. Bardzo wielu producentów z Chin oferuje taką możliwość. Podarowany produkt jest droższy od czasu normalnego, ale nie płaci się za niego cła. Poza tym, możesz wtedy dokładnie przetestować jak i równiez sprawdzić jego, gdyż w ogół nie odbiega pan jakością od pełnowartościowego produktu.

Należy mieć jednak świadomość, że jeżeli „próbki” nie będą stosownie oznakowane, celnicy mogą zakwestionować przesyłkę. Bardzo rzadko się jednak zdarza, aby paczki o wartości do stu dolarów były szczegółowo nadzorowane.

Zamawianie i płacenie

Jeżeli znasz jezyk angielski, warto aczkolwiek przed złożeniem pierwszego zamówienia zadzwonić do fabryki jak i równiez wyrazić ciekawosc ofertą. Podczas rozmowy należy podkreślić, że dalsze ustalenia będą czynione drogą e-mailową. Chińczycy cenią sobie bezpośredni kontakt. Jeżeli jednak nie stać naszej firmy jeszcze na podróż, to nawet rozmowa telefoniczna nawiązany poprzez telefon jest na rzecz tamtej strony ważny. Kiedy zostały już ustalone kazde warunki kupna towaru, pozostał nam 1 mały szczegół: sposób zapłaty.

_ Według Allegro już ponad piecdziesiat proc. sprzedaży w takich branżach jakim sposobem elektronika, ciuchy i różne „nowości” to bezpośredni import z Chin. _Zdaniem Michała Łebkowskiego, szefa portalu BigChina. pl należy unikać kontrahentów, którzy oferują tylko wplata np. poprzez Western Union. Możemy być wówczas prawie pewni, że trafiliśmy na oszusta. Każda firma posiada bowiem firmowe konto i na nie przelewa się należności.

Koszty przesyłki

W samym końcu musimy nadal zamówiony produkt sprowadzić az do Polski. Calosc zależy oczywiście od wielkości i ciężaru danego produktu oraz jego ilości. Jeżeli skupiamy się na małych rzeczach typu odtwarzacze mp3 to, naklad pieniezny przesyłki 300 takich urządzeń do Lokalny będzie wynosił około dwóch tys. zł w zależności od spólki kurierskiej. Taką mniej więcej kwotę (w dolarach) z należnością zbytnio towar trzeba wcześniej przelać na profil producenta.

Sposród chwilą, gdy towar znajdzie się w Polsce podlega on opodatkowaniu (VAT) i opłatom celnym, które są różne w zależności od produktu jaki sprowadzamy. Dla przykładu kurtka zimowa, która kosztuje u chińskiego producenta cztery dolary zbytnio sztukę, po wliczeniu kazdego możliwych opłat będzie naszej firmy kosztować ostatecznie około dwadziescia zł.