Która karta kredytowa Capital One jest dla Ciebie odpowiednia?

17 lutego 2021

Capital One jest jedną z najbardziej znanych marek kart kredytowych, a jej celebrytów pytają „Co jest w Twoim portfelu?

Jest także jednym z 10 największych banków w kraju pod względem depozytów i oferuje portfel produktów i usług konsumentom, małym firmom i klientom komercyjnym.

Capital One ma wiele kart kredytowych, które brzmią tak podobnie, że może być trudno zdecydować, którą wybrać. Oto bezpośrednie porównanie kilku kart kredytowych Capital One, które podsumowuje różnice.

Karta kredytowa Capital One® Venture® Rewards a karta kredytowa Capital One® VentureOne® Rewards

Karta kredytowa Capital One® Venture® Rewards i jej mniej znany brat – karta kredytowa Capital One® VentureOne® Rewards są skierowane do podróżnych.

Ale to, która karta jest najlepsza, zależy od tego, ile podróżujesz.

Karta kredytowa Capital One® Venture® Rewards jest jedną z najlepszych kart z nagrodami podróżniczymi. Oferuje:

 • 100 000 mil (1000 USD na podróż) po wydaniu 20 000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 12 miesięcy lub 50 000 mil (czyli 500 USD na podróż) po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy
 • Nieograniczone 2x mile przy każdym zakupie; to dwie mile za każdego wydanego dolaraLataj dowolną linią lotniczą, zatrzymuj się w dowolnym hotelu w dowolnym czasie. Przenieś swoje mile do ponad 10 wiodących programów lojalnościowych w zakresie podróżyOpłata roczna: 95 USDKarta kredytowa Capital One® VentureOne® Rewards zapewnia:

  • Jednorazowy bonus w wysokości 20 000 mil (200 USD na podróż) po wydaniu 1000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy
  • Nieograniczone 1,25x mili przy każdym zakupie; to 1,25 mili za każdego wydanego dolaraPrzenieś swoje mile do ponad 10 wiodących programów lojalnościowych w zakresie podróży.Brak opłaty rocznejMożesz wykorzystać mile z każdej karty na pokrycie kosztów podróży, w tym biletów lotniczych, zakwaterowania w hotelu i wynajmu samochodów. Nie ma żadnych ograniczeń, więc nie musisz kupować za pośrednictwem określonej linii lotniczej lub hotelu, w przeciwieństwie do innych kart.

   Żadna z kart nie pobiera opłat za transakcje zagraniczne (typowe opłaty za transakcje zagraniczne na innych kartach wynoszą 3%) i obie oferują ochronę przed oszustwami i alerty bezpieczeństwa, a także całodobową pomoc w nagłych wypadkach.

   Który jest dla Ciebie najlepszy? Cóż, tak naprawdę sprowadza się to do tego, czy wydasz wystarczająco dużo na swoją kartę kredytową, aby zgromadzić wystarczającą liczbę mil, aby zrównoważyć roczną opłatę za kartę kredytową Capital One® Venture® Rewards. Jeśli policzysz i stwierdzisz, że zdobycie dwukrotności mil przy wszystkich zakupach oznacza, że ​​zdobędziesz wystarczającą ilość nagród, aby pokryć 95 USD plus roczne wydatki na podróż, karta prawdopodobnie jest właśnie dla Ciebie.

   Jeśli z drugiej strony jesteś tylko okazjonalnym użytkownikiem karty kredytowej, który chce wiedzieć, że zarabiasz COŚ za czasy, w których robisz zakupy na karcie, karta kredytowa Capital One® VentureOne® Rewards jest prawdopodobnie lepszym wyborem.

   Karta kredytowa Capital One® Quicksilver® Cash Rewards a karta kredytowa Capital One® QuicksilverOne® Cash Rewards

   Obie karty oferują 1,5-procentowy zwrot gotówki za zakupy, brak opłat za transakcje zagraniczne, ochronę przed oszustwami i alerty bezpieczeństwa oraz żadna z nich nie ma ograniczeń dotyczących kwalifikujących się zakupów. Innymi słowy, nie jesteś ograniczony do wydawania pieniędzy na określone produkty lub obszary usług lub firmy i nie musisz martwić się o limit, który wpływa na zdobywanie nagród.

   Oto główna różnica – karta kredytowa Capital One® Quicksilver® Cash Rewards jest przeznaczona dla osób z doskonałym / dobrym kredytem; Karta Kredytowa Capital One® QuicksilverOne® Cash Rewards jest przeznaczona dla osób ze średnim / sprawiedliwym / ograniczonym kredytem.

   Karta kredytowa Capital One® QuicksilverOne® Cash Rewards posiada:

   • Opłata roczna 39 USD.
   • Uzyskaj dostęp do wyższego limitu kredytowego w ciągu zaledwie sześciu miesięcy.Dostęp do narzędzi, które pomogą Ci monitorować swoją zdolność kredytową i zdolność kredytową.Karta kredytowa Capital One® Quicksilver® Cash Rewards oferuje:

    • Brak opłaty rocznej
    • 150 $ bonusu po wydaniu 500 $ na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy.Okres wprowadzający 15 miesięcy bez odsetek od zakupów (wtedy 15,49% – 25,49% (zmienne)).Obie karty są świetną opcją dla tych, którzy chcą otrzymać zwrot gotówki, ale wybór karty zależy od Twojej historii kredytowej. Jeśli Twoja historia jest wystarczająco solidna, aby uniknąć rocznej opłaty, zrób to! Jeśli najpierw musisz zgromadzić trochę kredytu, roczna opłata w wysokości 39 USD za kartę kredytową Capital One® QuicksilverOne® Cash Rewards może być bardzo tego warta, ponieważ nie ma wielu kart z nagrodami cashback dostępnych dla osób o średniej uczciwy / ograniczony kredyt.

     Capital One® Platinum Credit Card vs. Capital One® Secured Mastercard®

     Wybór między Capital One® Platinum Credit Card a Capital One® Secured Mastercard® może ponownie sprowadzić się do historii kredytowej, a także tego, czy masz środki, które możesz przedłożyć z góry na zabezpieczoną kartę kredytową.

     Karta Kredytowa Capital One® Platinum jest przeznaczona dla osób o przeciętnej historii kredytowej; może to być ktoś, kto nie spłacał pożyczki w ciągu ostatnich pięciu lat lub ma ograniczoną historię kredytową, ale poza tym jest zgodny z płatnościami i widzi, że jego ocena kredytowa wykazuje tendencję wzrostową.

     Z drugiej strony, Capital One® Secured Mastercard® jest przeznaczona dla osób, które chcą zbudować lub odbudować swój kredyt.

     Oba oferują ochronę przed oszustwami; możliwość podwyższenia limitu kredytowego już w ciągu sześciu miesięcy; oraz CreditWise, który umożliwia członkom dostęp do ich oceny kredytowej i monitorowanie ich zdolności kredytowej. Oba oferują również wszystkie korzyści Platinum Mastercard. Ponadto żadna z kart nie ma rocznej opłaty ani nie jest kartą lojalnościową.

     Zasadniczo karta kredytowa Capital One® Platinum jest dobra dla osób z ograniczoną historią kredytową lub które chcą wrócić na właściwe tory, ale z pewnością nie zawiodły kredytu. Jednak Capital One® Secured Mastercard® jest opcją dla kogoś, kto potrzebuje większego zwiększenia zdolności kredytowej lub może jeszcze nie zbudować historii kredytowej.

     Capital One® Secured Mastercard® oferuje początkową linię kredytową w wysokości 200 USD i wymaga dostępu do autoryzowanego konta bankowego w celu wpłacenia depozytu zabezpieczającego w wysokości 49, 99 lub 200 USD. Twoja wpłacona kaucja zabezpieczająca zapewni Ci początkową linię kredytową w wysokości 200 USD, ale możesz zwiększyć początkową linię kredytową maksymalnie do 1000 USD, wpłacając kwotę wyższą niż wymagana przed otwarciem konta. Zakładając, że Twoje konto jest w dobrej kondycji, kaucja zabezpieczająca zostanie w pełni zwrócona po zamknięciu karty (miejmy nadzieję, że przejdzie na niezabezpieczoną kartę po poprawie historii kredytowej).

     Zabezpieczona karta oferuje edukację finansową za pośrednictwem swojej strony internetowej, która pomaga zrozumieć tajniki budowania lub odbudowy kredytu. Posiada również symulator kredytowy, który pokazuje, jak określone działania mogą wpłynąć na twoją zdolność kredytową.

     Ostatecznie zabezpieczona karta jest dobra dla kogoś, kto miał problemy z kredytem i teraz chce go odbudować, korzystając z karty kredytowej w sposób odpowiedzialny. Może to być opcja dla kogoś, kto obecnie korzysta z przedpłaconej karty debetowej lub w ogóle nie korzysta z karty. Z drugiej strony, Karta Kredytowa Capital One® Platinum jest przeznaczona dla osób, które mogły popełnić błąd, ale nie są w momencie, w którym muszą całkowicie zacząć od nowa od budowania kredytu.

     Capital One® Spark® Cash Select for Business vs. Capital One® Spark® Cash for Business

     Capital One oprócz swoich kart konsumenckich oferuje także szereg biznesowych kart kredytowych. Przyjrzyjmy się dwóm popularnym opcjom wizytówek: Capital One® Spark® Cash Select for Business i Capital One® Spark® Cash for Business (ta karta nie jest obecnie dostępna w CardRatings) to obie, jak sugerują nazwy, zwrot gotówki nagrody, ale ich różnice będą miały znaczenie w zależności od charakteru Twojej firmy.

     Oferty Capital One® Spark® Cash Select for Business:

     • Brak opłaty rocznej.
     • 1,5% zwrotu gotówki za wszystkie zakupy bez ograniczenia zarobków.200 $ premii gotówkowej po wydaniu 3000 $ na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy.Funkcje Capital One® Spark® Cash for Business:

      • Opłata roczna w wysokości 0 USD za pierwszy rok; 95 dolarów później.
      • 2% zwrotu gotówki za wszystkie zakupy bez ograniczenia zarobków.Zdobądź jednorazową premię w wysokości 500 $, gdy wydasz 4500 $ na zakupy w ciągu trzech miesięcy od otwarcia konta.Obie karty oferują bezpłatną ochronę przed oszustwami związanymi z kartami pracowniczymi i alerty, podsumowania kwartalne i na koniec roku, które pomagają w planowaniu budżetu i czasu podatkowego, a także brak opłat za transakcje zagraniczne.

       Każda karta kredytowa wymaga doskonałego kredytu, co oznacza, że ​​nigdy nie ogłosiłeś bankructwa ani nie zalegałeś z pożyczką i nie spóźniłeś się więcej niż 60 dni z żadną kartą kredytową, rachunkiem medycznym lub pożyczką w ciągu ostatniego roku.

       To, czy wybierzesz Capital One® Spark® Cash for Business, czy Capital One® Spark® Cash Select for Business, naprawdę zależy od tego, czy chcesz uiścić roczną opłatę i ile chcesz zwrotu gotówki. W takim przypadku roczna opłata prawdopodobnie ma sens tylko wtedy, gdy Twoja firma wydaje co roku wystarczająco dużo, aby zdobyć nagrody, które z nawiązką zrównoważyłyby tę opłatę. W przeciwnym razie lepiej ci będzie z wersją bez opłaty rocznej, mimo że ma nieco niższe nagrody.

       Mile Capital One® Spark® Select for Business vs Capital One® Spark® Mile for Business

       Podobnie jak wspomniane powyżej karty nagród pieniężnych Spark®, mile Capital One® Spark® Select for Business i Capital One® Spark® Miles for Business (ta karta nie jest obecnie dostępna w CardRatings) są podobne, z wyjątkiem opłaty rocznej, zdobywania nagród stawka i potencjał premii za wprowadzenie. W rzeczywistości karty te są prawie identyczne z kartami z nagrodami pieniężnymi powyżej, z tym wyjątkiem, że koncentrują się na nagrodach za podróże i są przeznaczone dla firm, które regularnie znajdują się w drodze lub latają w przestworzach.

       Oferty Capital One® Spark® Miles Select for Business:

       • Brak opłaty rocznej.
       • 1,5 mili za dolara przy wszystkich zakupach i 5 mil za 1 dolara w przypadku wynajmu samochodów i hoteli w ramach Capital One Travel. SM.Jednorazowa premia w wysokości 20 000 mil (200 USD na podróż) po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy.Oferty Mil Capital One® Spark® dla firm:

        • Wstęp 0 USD za pierwszy rok; 95 dolarów później.
        • Dwie mile za 1 dolara przy każdym zakupie i pięć mil za 1 dolara przy wynajmie samochodów i hotelach za pośrednictwem Capital One Travel SM.Zdobądź 50 000 mil po wydaniu 4500 $ w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta.Otrzymaj do 100 $ kredytu za jedną opłatę za zgłoszenie Global Entry lub TSA Pre✓®.Obie karty wymagają kandydatów z doskonałym kredytem. Oferują również bezpłatne karty pracownicze, ochronę przed oszustwami i alerty, kwartalne i roczne podsumowania dotyczące budżetowania i czasu podatkowego oraz brak opłat za transakcje zagraniczne.

         Capital One® Spark® Miles for Business są lepsze dla osób często podróżujących, podczas gdy Capital One® Spark® Miles Select for Business są przeznaczone bardziej dla okazjonalnych podróżników. Ponownie musisz określić, czy Twoja firma wydaje wystarczająco dużo, aby zrównoważyć roczną opłatę zarobkami; jeśli tak, wybierz mile Capital One® Spark® dla firm. 2 mile za 1 USD (lub pięć mil w przypadku niektórych zakupów hoteli i wypożyczalni samochodów) sumują się, a roczna opłata jest naprawdę całkiem rozsądna.

         Która karta jest dla Ciebie odpowiednia?

         Capital One oferuje tak wiele kart kredytowych, że wybór odpowiedniej dla Ciebie może być trudny. Podejmując tę ​​decyzję, pomyśl o:

         • Chcesz punkty za podróż czy zwrot gotówki?
         • Czy Twój kredyt jest doskonały, średni, czy też musisz nad nim popracować?Czy potrzebujesz karty bez opłaty rocznej, czy też możesz uiścić opłatę, jeśli oznacza to dodatkowe korzyści i szansę na zdobycie nagród po wyższej stawce?Zadając sobie trzy pytania, możesz podjąć świadomą decyzję, która karta Capital One jest dla Ciebie odpowiednia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy