Kto inwestuje w Bitcoin? Odpowiedź może cię zaskoczyć

17 lutego 2021
Category: Istnieje Kilka

Przeciętny inwestor zainteresowany bitcoinem może nie być dokładnie tym, kim myślisz.

Istnieje kilka powszechnych poglądów na temat inwestorów w bitcoiny i inne kryptowaluty. Na przykład inwestorzy bitcoin są generalnie uważani za młodszych ludzi i bardzo niewielki podzbiór populacji.

Aby dowiedzieć się, kto jest zainteresowany bitcoinem i kto w niego inwestuje, firma Grayscale zleciła niedawno ankietę. W ankiecie przeprowadzonej przez Q8 Research zapytano 1100 inwestorów z USA w wieku od 25 do 64 lat o bitcoiny, a niektóre wyniki są zaskakujące.

Źródło obrazu: Getty Images.

Jedna trzecia inwestorów w USA jest zainteresowana bitcoinem

Badanie wykazało, że ponad jedna trzecia (36%) inwestorów w USA rozważyłaby inwestycję w bitcoin, co przekłada się z grubsza na 21 milionów ludzi. Istnieje kilka potencjalnych przyczyn takiego stanu rzeczy – oprócz wykorzystania go jako instrumentu spekulacyjnego lub długoterminowego przechowywania wartości, bitcoin jest często postrzegany jako sposób na dywersyfikację portfela, ponieważ jego ruchy cen nie są ściśle skorelowane z Giełda Papierów Wartościowych.

Aby wyjaśnić, nie oznacza to, że 21 milionów Amerykanów faktycznie posiada bitcoiny. To po prostu grupa ludzi, którzy rozważaliby inwestycję w cyfrową walutę.

Inwestorzy Bitcoin nie są tak młodzi, jak mogłoby się wydawać

Przeciętny inwestor ma 45 lat, a przeciętny inwestor zainteresowany bitcoinem 42 lata. Jest to sprzeczne z powszechnym błędnym przekonaniem, że bitcoin jest popularny tylko wśród millenialsów i innych młodszych inwestorów.

Trochę głębsze spojrzenie na dane demograficzne ujawnia bardziej zaskakujące dane. Inwestorzy zainteresowani bitcoinem są w rzeczywistości nieco bardziej skłonni do identyfikowania się jako republikanie niż przeciętny inwestor i mają podobny rozkład dochodów do przeciętnego inwestora.

Jednym z obszarów, który pasuje do powszechnego przekonania, jest to, że mężczyźni są bardziej zainteresowani bitcoinem niż kobiety. Podczas gdy ogólna badana baza inwestorów składała się z 49% mężczyzn i 51% kobiet, mężczyźni stanowili 57% osób, które zadeklarowały zainteresowanie bitcoinem.

Inwestorzy Bitcoin są spragnieni wiadomości finansowych

1100 ankietowanych inwestorów zostało zapytanych o 28 różnych mediów finansowych w formatach drukowanych, internetowych i telewizyjnych, a wszystkich 28 z większym prawdopodobieństwem zostanie przeczytanych lub obejrzanych przez inwestorów zainteresowanych bitcoinem. Na przykładzie naszej własnej strony internetowej 25% inwestorów zainteresowanych bitcoinami twierdzi, że czytają treści w The Motley Fool (Hi, Fools!). Wśród ogółu inwestorów jest to 13%.

Inwestorzy zainteresowani bitcoinem mogą być również zainteresowani złotem

Oto jeden, który nie jest zbyt zaskakujący. Bitcoin jest często określany jako „cyfrowe złoto, ponieważ wiele osób, które posiadają bitcoiny, postrzega go bardziej jako magazyn wartości niż mechanizm płatności.

Badanie Grayscale wykazało, że 55% inwestorów uważa, że ​​złoto jest dobrą inwestycją. Jeśli zawęzisz pulę do inwestorów zainteresowanych bitcoinem, to skacze do 69%.

Dlaczego 64% inwestorów nie jest zainteresowanych bitcoinem?

Chociaż 36% inwestorów zainteresowanych bitcoinem może być zaskakująco dużą liczbą dla wielu osób, nadal 64% populacji inwestorów nie jest zainteresowanych posiadaniem cyfrowej waluty. To rozkłada się na 30% inwestorów, którzy twierdzą, że są neutralni, i 34%, którzy określają, że nie są zainteresowani kupnem bitcoinów jako inwestycji.

Zapytani o swoje najważniejsze obawy, wielu inwestorów zgodziło się co do pewnych czynników, które mogą ich powstrzymywać przed rynkiem kryptowalut:

  • Przestępczość cyfrowa: 75% inwestorów twierdzi, że to ich największy strach. Jest to z pewnością uzasadnione obawy, ponieważ w wiadomościach pojawiło się kilka głośnych hacków giełd bitcoinów.
  • Brak regulacji na rynku kryptowalut: 65% uważa to za poważny problem.
  • Brak informacji: 89% inwestorów twierdzi, że chętniej zainwestowaliby w bitcoin, gdyby wiedzieli o nim więcej. Innymi słowy, wielu uważa, że ​​nie są dobrze poinformowani o bitcoinach w porównaniu z bardziej powszechnymi inwestycjami, takimi jak akcje, obligacje i fundusze inwestycyjne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy