Korekta rynku koronawirusa: Gdzie teraz zainwestować 1000 USD

17 lutego 2021
Category: Jeśli Możesz

Zastanawiasz się, co zrobić z tankowaniem na giełdzie? Oto trzy świetne akcje do kupienia.

Co powinienem zrobić?

To jest pytanie, które zadaje sobie teraz wielu inwestorów. Obawy o globalną epidemię koronawirusa spowodowały korektę rynku. Naturalnym odruchem jest ucieczka – uciekaj jak najszybciej z dala od giełdy. Ale podejrzewam, że większość inwestorów wie, że ten naturalny instynkt nie jest najlepszym wyborem. Sprytniejszym podejściem jest wykorzystanie okazji kupna, jaką daje korekta rynku.

A to prowadzi do kolejnego pytania: jakie akcje powinienem kupić? Właściwie jest wiele dobrych odpowiedzi na to pytanie, ponieważ istnieje wiele świetnych akcji.

Uważam, że istnieją trzy rodzaje akcji, które warto rozważyć w okresie spowolnienia na rynku. Najpierw przyjrzyjmy się akcjom, które utrzymały się na dobrym poziomie pomimo ogólnego spowolnienia na rynku – wyjątki od reguły. Po drugie, sprawdź akcje, które są tanie jak barszcz z powodu korekty. Po trzecie, inwestuj w akcje, które są po prostu świetnymi przedsiębiorstwami, niezależnie od tego, co dzieje się z całym rynkiem.

Jeśli masz trochę gotówki, myślę, że zainwestowanie 1000 USD w każdą z trzech poniższych akcji, które reprezentują każdą z tych kategorii, jest świetnym miejscem do rozpoczęcia.

Źródło obrazu: Getty Images.

1. Wyjątek od reguły

Niewiele spółek było w stanie oprzeć się powadze ogólnego spadku na giełdzie w ostatnich dniach. Ale Gilead Sciences (NASDAQ: GILD) jest jednym z nich. Bardzo pomogło, że urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) stwierdził niedawno, że eksperymentalny lek Remdesivir firmy Gilead wydaje się mieć największy potencjał w leczeniu COVID-19, choroby wywoływanej przez nowego koronawirusa.

Chociaż obiecujący lek przeciwwirusowy Remdesivir firmy Gilead jest przyczyną dwucyfrowego wzrostu zapasów w tym roku, nie jest to główny powód, dla którego lubię akcje biotechnologiczne. W rzeczywistości są cztery inne rzeczy, które lubię w Gilead nawet bardziej niż jego program koronawirusowy. Pierwsze trzy dotyczą obecnych leków firmy i kandydatów do rurociągów.

Gilead nadal jest molochem zarażonym wirusem HIV. Wydaje się, że Biktarvy stanie się najbardziej skutecznym lekiem na HIV w historii. Dzięki przejęciu firmy Kite Pharma w 2017 roku, Gilead jest liderem w terapii komórkami nowotworowymi – obszarem, który moim zdaniem nabierze tempa w przyszłości. Biotechnologia jest również gotowa do wejścia na rynek immunologiczny, jeśli filgotinib zdobędzie aprobatę FDA pod koniec tego roku w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Niektórzy analitycy przewidują, że filgotinib może generować szczytową roczną sprzedaż w wysokości blisko 6 miliardów dolarów, jeśli zostanie zatwierdzony do wielu wskazań.

To pozostawia czwarty powód, dla którego lubię Gilead: jego dywidendę. Większość biotechnologii nie wypłaca dywidend, ale Gilead jest po raz kolejny wyjątkiem od reguły. Jego stopa dywidendy wynosi obecnie blisko 3,6%. Gilead zwiększył swoją wypłatę dywidendy o 58% od czasu zainicjowania programu dywidend w 2015 r. W obliczu prawdopodobnie większej liczby podwyżek dywidend oraz czynników stymulujących wzrost w zakresie HIV, onkologii i immunologii (oraz potencjalnie dzięki swojemu lekowi na koronawirusa), Gilead powinien zapewnić przewagę rynkową powraca na dłuższą metę.

2. Tania jak barszcz okazja

TD Ameritrade Holding (NASDAQ: AMTD) mocno spadł w okresie spowolnienia na rynku. Akcje internetowego biura maklerskiego spadły o prawie 30%, co oznacza znacznie gorsze wyniki niż jego rówieśnicy. Akcje TD Ameritrade są obecnie notowane z zyskiem mniejszym niż 14-krotnie oczekiwany.

To prawda, nie chodzi tylko o obawy o wybuch koronawirusa, który spowodował spadek zapasów TD Ameritrade. Dział antymonopolowy Departamentu Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w sprawie trwającego przejęcia TD Ameritrade przez Charlesa Schwaba (NYSE: SCHW). Istnieje możliwość, że umowa może zostać zablokowana.

Ale te obawy mogą być przesadzone. Schwab i TD Ameritrade twierdzą, że w pełni współpracują z Departamentem Sprawiedliwości i spodziewają się zamknięcia transakcji w drugiej połowie tego roku.

Co się stanie, jeśli Departament Sprawiedliwości uniemożliwi przejęcie? Nadal uważam, że przyszłość TD Ameritrade wygląda jasno. Inwestorzy nadal gromadzą się w biurach maklerskich online. Nadchodzi największy transfer bogactwa przez pokolenia. Firma badawcza Cerulli Associates szacuje, że w ciągu następnych 25 lat 68 bilionów dolarów zostanie przeniesionych ze starszych rodziców na ich dzieci. Wiele z tych pieniędzy zostanie zainwestowanych w akcje, co stworzy duże możliwości dla TD Ameritrade, niezależnie od tego, czy pozostanie niezależnym podmiotem, czy nie.

3. Po prostu wspaniały biznes do posiadania

Wreszcie – i na pewno nie najmniej ważny Brookfield Infrastructure Partners (NYSE: BIP) to po prostu świetna firma do posiadania. Zgłosiłbym to, nawet jeśli akcje nie radziły sobie całkiem dobrze w tym roku (co ma).

Jeśli możesz pomyśleć o typie zasobu infrastrukturalnego, prawdopodobnie jest on właścicielem Brookfield Infrastructure. W portfolio firmy znajdują się wieże telefonii komórkowej, centra danych, systemy przesyłu energii elektrycznej, rurociągi gazu ziemnego, porty, linie kolejowe, płatne drogi i wiele innych.

Osobiście kupiłem udziały w Brookfield Infrastructure na początku tego roku, głównie dlatego, że uważam, że model biznesowy firmy jest solidny. Brookfield nie musi martwić się epidemią wirusów, która wpłynie na jego siłę finansową. Prawie 95% skorygowanej EBITDA pochodzi z regulowanych lub zakontraktowanych przychodów, które nie zmienią się wraz ze zmianami w całej gospodarce.

Brookfield Infrastructure wypłaca również dywidendę, która daje ponad 4% zysku. W ciągu ostatnich pięciu lat firma zwiększyła wypłatę dywidendy o 52%. Biorąc pod uwagę strategię Brookfielda polegającą na sprzedaży aktywów o niższych dochodach w celu ponownego zainwestowania w bardziej obiecujące aktywa, oczekuję solidnego wzrostu zysków oraz większych wzrostów dywidend w przyszłości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy