Konsolidacja pod szczytami

Konsolidacja pod szczytami
Category: gielda
27 lipca, 2020

*Jeśli nie przydarzy się zero nieprzewidzianego, bieżący tydzień musi upłynąć pod spodem znakiem konsolidacji cen. Teoretycznie powinniśmy być również świadkami nowych rekordów części indeksów, jednak minione sesje nie pozwalają dzieki taki optymizm. *

Po piątkowej sesji Benedykt Niemiec zauważał, że,, byki” powinny dostać drugą szansę, choć nie jawi sie byc przesądzone, że ją wykorzystają. Za stroną popytową przemawiają też dalsze zwyżki giełd za oceanem, choć rozwój Dow Jonesa był tylko kosmetyczny (+0, 3 proc. ).

Przy kalendarzu w ponizszym tygodniu znajdziemy kilka fascynujących danych. We wtorek oczekuje nas cała seria informacji,, inflacyjnych” w USA, zaś w środę informacje w branzy nieruchomości. Na krajowym podwórku na pewno inspirujące będą,, minutes” z czerwcowego posiedzenia RPP, jak i wytwórczosc przemysłowa w czerwcu. Dwie publikacje przewidziano na czwartek.

Kto wie jednakze, czy dla koniunktury w GPW nie mniej istotne od danych empirycznych makro nie zaakceptowac będą rezultaty finansowe poszczególnych spółek notowanych w AMERYCE. We wtorek pochwalą się nimi choćby Coca-Cola, Intel, Johnson&Johnson, Merrill Lynch, jak i równiez Yahoo. Będzie to przedsmak tego, jak będzie czekało nas dzieki GPW w sierpniu, kiedy i tutaj rozpocznie się sezon wyników.

Spośród grono spółek bardzo gorąco wydaje sie byc na PKN Orlen. Piątkowe obroty (ponad 300 mln zł) korespondują z wspólczesnymi rewelacjami tygodnika,, Wprost”, o przygotowywaniu wykazu obronnego za posrednictwem Ministerstwo Gospodarki, przeciwko próbie wrogiego przejęcia spółki poprzez Rosjan. Ciekawie wygląda też weekendowa wiadomosc o projektach połączenia JC Auto wraz z Inter Cars. Zaproponowany parytet zapewne jednakze,, zdenerwuje” akcjonariuszy JC Samochód, którzy na bazie obecnych wycen giełdowych mogliby się spodziewać propozycji na poziomie 3, szesc do poszczególnego, a nie 1 sluzace do 4. W informację korzystnie powinien zareagować więc warsztaty spółki Inter Cars.

Cały czas notowania na GPW znajdują się również pod presją branzy pierwotnego. Dziś czeka nasza firme debiut giełdowy Petrolinvest. Wedlug niepowodzeniu, które to stało się udziałem akcjonariuszy LC Corp, będzie to test na koniunkturę w niniejszym segmencie sektorze. Nie nielatwo przewidzieć, że po pozostalym nieudanym debiucie pojawią się analizy dotyczące braku opłacalności zapisywania się na akcje w ofertach publicznych, co ograniczy mimo wszystko skromne ciekawosc inwestorów IPO – dzięki „lewarowaniu” przy zapisach uczestniczy nie więcej jak tysiąc inwestorów. Natomiast przecież dziś przypada też dzień zakończenia zapisów w spółkę Pol-Aqua.

Reasumując dzieki przekór wskazaniom Wigometru spodziewam się dalszej konsolidacji ponizej szczytami hossy. Rekordy, choć możliwe wywołają jednak predzej podaż akcji, niż zachęcą do większego zaangażowania. W dziedzinie, gdzie obserwujemy dość sporą akumulację akcji wzrosty właściwie nikomu nie zaakceptowac są aktualnie,, na rękę”.

*Kliknij tu i sprawdź informacje na temat spółkach tworzone przez internautów. Podziel się swoją wiedzą.*