Kolańscy wzywają do sprzedaży akcji. Chcą wycofać spółkę z giełdy

Kolańscy wzywają do sprzedaży akcji. Chcą wycofać spółkę z giełdy
Category: gielda
27 lipca, 2020

Spółka Colian szykuje się do opuszczenia giełdy. Uklad inwestorów, po którego skład wchodzi m. in. rodzina Kolańskich, wzywa wszystkich posiadaczy akcji az do sprzedaży udziałów. Płacą po 3, 76 zł zbyt sztukę.

Colian to jeden wraz z najpopularniejszych w Polsce producentów słodyczy. Do jego należą takie marki jak Goplana, Jutrzenka, Solidarność, natomiast także Grześki i Jeżyki. W skład grupy wchodzą też napitki z marka Hellena badz przyprawy Appetita.

Około 30 proc. kazdego udziałów Coliana należy az do rodziny Kolańskich. Mowa na temat prezesie Janie Kolańskim i należących az do niego spółkach AllumaInvest oraz Ziołopex jak i równiez Barbarze Kolańskiej. Zawarli oni porozumienie sposród innymi akcjonariuszami: Colian Holding oraz Ipopema 21 FIZAN. Razem zamierzają wykupić akcje od pozostałych udziałowców.

Łącznie porozumienie ma 78 proc. i mierzy na zdobycie pozostałych 22 proc. Do tego wezwali wszelkich posiadaczy akcji do sprzedaży im łącznie 41 mln 858 tys. 454 akcji Coliana. Zbyt każdą płacą po trzech, 76 zł.

Cena przy wezwaniu jest prawie trzydziestu groszy wyższa niż kurs akcji Coliana w środę. Z tegoz względu po czwartek błyskawicznie notowania poszły do góry, by wyrównać wartość z oferty. W zwiazku z tym Colian to jedna wraz z najsilniejszych spółek na GPW. Notowania rosną około 10 proc.

Cena akcji Coliana w tym tygodniu

Proponowana cena po wezwaniu kosztuje 3, 76 zł za akcję i oznacza premię w wysokości 8, 67 proc. sluzace do średniej koszta akcji wraz z 3 miesięcy, premię w wysokości trzynascie, 60 proc. do średniej ceny akcji z szesc miesięcy i 8, 05 proc. premii w relacji sluzace do ceny dzialaniu z ostatniego dnia notowań przed ogłoszeniem wezwania. Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 20 04, a zakończą się czternascie czerwca 2018 roku.

Dlaczego rodzinie Kolańskich i katalogów partnerom kazde akcje? Przy komunikacie prasowym wskazują, że umożliwi to wycofanie firmy z giełdy. W związku z naszym łatwiej będzie zarządzającym skupić się w działalności i realizacji procedury rozwoju w polsce i zbytnio granicą. Więcej szczegółów na razie nie zdradzają.

Pomysł na biznes: Ręcznie sporzadzane słodycze

Na warszawskiej giełdzie dysponujemy ostatnio sporo podobnych przypadków. Wezwanie dzieki akcje wciaz pod koniec 2017 roku ogłosiła amerykańska spólka Bricks Acquisitions Limited, która chce wycofać z GPW akcje dewelopera Robyg. Wcześniej opisywaliśmy już historie Komputronika, Pelionu, Uniweheels, InPostu czy Polcolorit.

Spółki z giełdy znikają, bowiem ich założyciele uznają, że obecność dzieki GPW już nie jest na rzecz nich korzystna. Innym motywem jest też zwykle to, że pojawił się oryginalny inwestor, który postanowił przejąć biznes, zas nie pragnie dzielić się zyskami.

Masz newsa, zdjęcie albo filmik? Prześlij nam za posrednictwem dziejesie. wp. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy