Kim jest inspektor terenowy?

17 lutego 2021
Category: Każdego Miesiąca

3 grudnia 2019 r.przez Craig Wallin

Inspektor terenowy to osoba, która jest zatrudniana na podstawie poszczególnych projektów w celu osobistego oględzin domów, budynków mieszkalnych i innych nieruchomości komercyjnych. Wykonują również dodatkowe kontrole sprzętu, takiego jak buldożery, koparki, łodzie, pojazdy kempingowe, a nawet sprzęt medyczny wynajmowany do kliniki lub szpitala.

Celem oględzin terenowych jest sprawdzenie stanu mienia lub wyposażenia firmy, która pożyczyła na nie pieniądze, np. Banku, firmy hipotecznej lub innego pożyczkodawcy. Na przykład firmy ubezpieczeniowe często wymagają inspekcji w terenie w celu sprawdzenia wymiarów budynku, stanu i problemów z bezpieczeństwem, takich jak brak lub uszkodzenie poręczy schodów lub pęknięte chodniki, które mogą spowodować upadek.

Ponieważ większość pożyczkodawców woli unikać kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników na pełny etat we wszystkich częściach kraju, zlecają pracę lokalnym inspektorom terenowym. Chociaż większość zleceń inspekcji terenowej pochodzi z banków, firm ubezpieczeniowych, firm leasingowych i innych pożyczkodawców, zawsze są wyjątki. Na przykład krajowa firma produkująca materace miała ostatnio problem z gwarancją, więc zatrudniła niezależnych inspektorów terenowych w miastach w całym USA. Inspektorzy ci odwiedzili domy, zrobili zdjęcia uszkodzonych materacy i złożyli prosty raport. Wizyta trwała 20 minut, płatna była 25 dolarów, a każdego miesiąca w wielu miastach było ich kilkadziesiąt.

Inna krajowa firma leasinguje ciężki sprzęt, taki jak przenośne generatory, spychacze, dźwigi i przyczepy biurowe. Wymagają okresowych przeglądów w celu sprawdzenia, czy sprzęt jest tam, gdzie powinien. Mają sprzęt w tysiącach lokalizacji, a każda inspekcja, wraz z cyfrowym zdjęciem jako dowodem, może przynieść 20-30 USD. Jest więc wiele możliwości zarabiania pieniędzy również w tej dziedzinie.

Spowolnienie gospodarcze ostatnich kilku lat stworzyło trudności finansowe dla milionów właścicieli domów, zmuszając wielu do utraty domów w celu przejęcia. To jedno z najtrudniejszych doświadczeń, przez które każdy może przejść. Ponad trzy miliony domów w całym kraju zostało przejętych. Stworzyło to ogromną szansę dla tych, którzy mogą przeprowadzać kontrole wykluczenia. Banki i inni pożyczkodawcy, którzy posiadają hipotekę w przypadku przejęcia nieruchomości, są prawnie zobowiązani do śledzenia stanu nieruchomości, aby zapobiec dalszemu obniżeniu wartości nieruchomości przez szkody.

RODZAJE INSPEKCJI TERENOWYCH

Dodatkowe kontrole

Kiedy firma leasinguje sprzęt, musi podczas wizyty na miejscu potwierdzić, że sprzęt jest tam, gdzie powinien, oraz jest prawidłowo używany i konserwowany. Większość kontroli dodatkowych dotyczy sprzętu budowlanego, takiego jak koparki. Od czasu do czasu pożyczkodawcy będą chcieli sprawdzić inny sprzęt, taki jak automaty sprzedające, przenośne generatory, a nawet sprzęt medyczny.

Inspekcje handlowe

Inspekcje handlowe to szczegółowe kontrole nieruchomości biznesowych, takich jak restauracje, sklepy detaliczne, magazyny i budynki mieszkalne. Większość inspekcji handlowych jest przeprowadzana dla firm ubezpieczeniowych, które dostarczą listę kontrolną pozycji, które chcą skontrolować. Większość z nich wymaga również cyfrowych zdjęć kontrolowanych przedmiotów, takich jak dachy, windy, schody, instalacje elektryczne i mechaniczne oraz pralnie. Wiele inspekcji skupia się tylko na sprzęcie biznesowym, gdy budynek jest wynajmowany. Na przykład w pizzerii lista kontrolna prawdopodobnie zawierałaby piece do pizzy i inny sprzęt do gotowania. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają nawet corocznych przeglądów „konserwacji zapobiegawczej, aby mieć pewność, że przeprowadzane są naprawy i regularna konserwacja. Są to zazwyczaj większe nieruchomości, takie jak biurowce czy apartamentowce.

Kontrole postępu budowy

Kiedy pożyczkodawca udziela pożyczki budowlanej firmie budowlanej, pieniądze są wypłacane w serii płatności postępowych, gdy budynek jest ukończony. Na przykład budowniczy zazwyczaj otrzymuje procent pożyczki po ukończeniu fundamentów, wykończeniu ramy, wykończeniu powłoki zewnętrznej i tak dalej. Aby upewnić się, że praca została faktycznie wykonana, pożyczkodawcy wymagają inspekcji w terenie w celu weryfikacji pracy. Pożyczkodawca dostarczy listę kontrolną tego, co chce sprawdzić i sfotografować.

Kontrole zaległości

Podczas ostatniego kryzysu mieszkaniowego w latach 80. rząd zaczął wymagać od pożyczkodawców kontaktowania się z właścicielami domów, którzy dopuścili się przestępstwa. Dzisiaj, z powodu obecnego kryzysu mieszkaniowego, miliony właścicieli domów zalega z płatnościami lub po prostu porzuciło dom i wyprowadziło się. Z tego powodu istnieje mnóstwo pracy, przeprowadzając kontrole przestępczości w celu sprawdzenia obłożenia i stanu domu. Niektórzy inspektorzy terenowi zajmują się również tak zwanymi „ochroną mienia, takimi jak zabijanie wybitych okien, osuszanie przydomowego basenu, koszenie trawy i wymiana zamków.

Jedź przez inspekcje

Przejazdy, zwane również inspekcjami „tylko zdjęcia, to szybkie inspekcje, które wymagają jedynie zdjęcia i obejrzenia nieruchomości lub przedmiotu oraz złożenia prostego raportu. Ponieważ są tak proste, można zrobić kilka w ciągu godziny.

Kontrole stanu domu

Kiedy dom jest przejęty lub został już przejęty, pożyczkodawca musi regularnie sprawdzać stan nieruchomości. Inspektor terenowy określa, czy dom jest zamieszkany, lub odnotowuje uszkodzenia i stan domu. Cyfrowe zdjęcia domu prawie zawsze są uwzględniane podczas kontroli stanu domu.

Inspekcje ubezpieczeniowe

Firmy ubezpieczeniowe dwukrotnie potrzebują lokalnych inspektorów terenowych. Po pierwsze, kiedy piszą nową polisę, przeprowadzana jest inspekcja w celu wyszukania zagrożeń, takich jak nieogrodzone baseny lub uszkodzone schody. Większość firm ubezpieczeniowych weryfikuje również powierzchnię domu w tym czasie, mierząc ściany.

Inspekcje obecności

Firma udzielająca kredytów hipotecznych żąda sprawdzenia obłożenia w celu sprawdzenia, czy osoba, która pożyczyła pieniądze, naprawdę mieszka w domu. Większość hipotek mieszkaniowych dla domów zamieszkałych przez właścicieli zawiera klauzulę wymagającą od kredytobiorcy mieszkania w domu przez co najmniej rok, więc firma udzielająca kredytów hipotecznych musi to potwierdzić podczas inspekcji na miejscu.

Zostanie inspektorem terenowym jest zaskakująco łatwe. W większości przypadków nie jest wymagane żadne formalne szkolenie, a jedynie umiejętność przestrzegania podstawowych instrukcji oraz obsługi komputera i aparatu cyfrowego. Większość krajowych firm zatrudniających lokalnych inspektorów terenowych zapewnia bezpłatne szkolenia online dotyczące bardziej złożonych inspekcji, ale prawie wszystkie rutynowe kontrole wymagają jedynie wypełnienia formularza dostarczonego przez firmę i przesłania jednego lub więcej zdjęć cyfrowych.

Ponieważ jest to praca niezależna, większość inspektorów terenowych pracuje z domu i jedzie do nieruchomości, do których kontroli zostali wyznaczeni. Harmonogram inspektora jest również elastyczny, więc ci, którzy chcą pracować w niepełnym wymiarze godzin, mogą wybrać tylko te prace, które chcą wykonywać.

Dzisiejsza trudna gospodarka stworzyła jeszcze większe zapotrzebowanie na nowych inspektorów terenowych, ponieważ przepisy rządowe wymagają regularnych kontroli nieruchomości przejętych. Przy milionach przejętych domów zapotrzebowanie jest wysokie na tych, którzy mogą przeprowadzić te proste kontrole. Aby dowiedzieć się więcej na temat tej dochodowej firmy, przeczytaj artykuł Drive By Profits.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy