Kiedy powinienem kupić Bitcoin? — Prosty sposób na ograniczenie zmienności cen

17 lutego 2021
Category: Nawet Jeśli

Analiza danych dotyczących sposobu uśredniania kosztów dolara z perspektywy czasu

Każdego dnia coraz więcej osób inwestuje w Bitcoin. Widzimy, że liczba adresów zawierających nie mniej niż 1 Bitcoin stale rośnie.

Ale co powstrzymuje ludzi takich jak Ty przed zakupem Twojego pierwszego Bitcoina? Kryptowaluty to zmienne aktywa, a zmienność powstrzymuje ludzi przed zakupem aktywów. Cena może spaść i wzrosnąć o 10% w ciągu kilku godzin. Bez żartów.

Kiedy więc powinieneś kupić Bitcoin? Ma to kluczowe znaczenie dla inwestorów detalicznych, takich jak Ty i ja, którzy nie mają dużej sumy pieniędzy. Nie możemy sobie pozwolić na przegraną.

Jak zaplanować wpisowe?

Najprostsza odpowiedź brzmi – nie masz.

Uśrednianie kosztu dolaraUśrednianie kosztu dolara (DCA) jest powszechną strategią gromadzenia Bitcoinów i nabiera tempa w świecie kryptowalut. Zamiast podejmować ryzyko i spekulować ceną Bitcoin, wydajesz tę samą kwotę dolarów na Bitcoin co miesiąc (lub co tydzień lub codziennie), niezależnie od ceny.

Na przykład kupujesz Bitcoin o wartości 10 dolarów każdego dnia, niezależnie od ceny. Prawdopodobnie przegapiłbyś, gdy cena spadnie do dna, ale łagodzi to wpływ zmienności na zakup ogromnej ilości Bitcoinów na raz. Powstrzymałby Cię również przed jakimkolwiek zakupem pod wpływem impulsu.

Naiwne DCA to najłatwiejsza strategia polegająca na awersji do ryzyka, pozwalająca na stopniowe gromadzenie Bitcoinów. Niemniej jednak czasami możesz wyczuć, że cena jest zbyt wysoka i chciałbyś uniknąć kupowania Bitcoin tego dnia.

Chociaż zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem pozwalanie emocjom kierować decyzjami inwestycyjnymi, możemy polegać na pewnych wskaźnikach technicznych, które sygnalizują Twoje wpisowe. Następnie możesz nieco zmodyfikować swoją strategię i kupić Bitcoin o wartości 10 USD tylko wtedy, gdy aktywa są uważane za „wyprzedane.

Warunkowe uśrednianie kosztu dolaraJako przykład weźmy względny wskaźnik siły (RSI). Zwykle jest używany w 14-dniowych ramach czasowych i mierzony w skali od 0 do 100. Tradycyjnie aktywa są uważane za wyprzedane, gdy RSI jest niższe niż 30. Dlatego też, jeśli możesz wykorzystać ten „sygnał kupna i użyć tylko dolara -średnienie kosztów, gdy RSI

W rzeczywistości ta warunkowa strategia DCA zwykle działała lepiej niż naiwna strategia DCA. Powyższy wykres pokazuje średni koszt w USD za Bitcoin, jeśli zacząłeś kupować Bitcoiny w różnym czasie, stosując naiwne DCA lub różne warunkowe taktyki DCA.

Nawet jeśli zacząłeś stosować naiwne DCA pod koniec 2017 roku, w okresie „ bańki kryptowalutowej ”, która jest prawdopodobnie najgorszym momentem na inwestowanie w kryptowaluty, średni koszt zgromadzonego Bitcoina nie przekracza 7000 USD. Cena Bitcoina w chwili pisania tego tekstu (maj 2020 r.) Oscyluje wokół regionu 9000 USD.

Na innym wykresie pokazanym poniżej możesz zwizualizować zwrot z inwestycji (ROI), jeśli zaczniesz gromadzić monety w różnym czasie, stosując różne strategie. Zerowy zwrot z inwestycji oznacza wyjście na zero. Z perspektywy czasu zwrot z inwestycji jest dodatni niezależnie od tego, kiedy zacząłeś stosować strategie DCA.

Wadą warunkowych strategii DCA jest to, że warunki, które wymyślasz, mogą być zbyt surowe i nie zdarzają się często. Weźmy wyżej wspomniany RSI jako przykład, RSI

Dania na wynos

Zmienność cen nie powinna powstrzymywać Cię przed inwestowaniem w przyszłość. Wielu Amerykanów kupiło już Bitcoina za pomocą czeków stymulacyjnych od rządu.

Ostrzeżenia: przeszłość nie przepowiada przyszłości. Powinieneś przeprowadzić własne badania przed zainwestowaniem w kryptowaluty.

Uwaga od redaktorów Towards Data Science: Chociaż zezwalamy niezależnym autorom na publikowanie artykułów zgodnie z naszymi zasadami i wytycznymi, nie popieramy wkładu każdego autora. Nie powinieneś polegać na pracach autora bez zasięgnięcia profesjonalnej porady. Zobacz nasze Warunki dla czytelników, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Dziękuje za przeczytanie! Możesz zapisać się do mojego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowych artykułach. Jeśli interesują Cię analizy danych, możesz być zainteresowany:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy